Ръчно навиване на Certina DS1 Powermatic

Теми относно конкретни механизми на часовници, групи механизми или общо за механизмите.

Re: Ръчно навиване на Certina DS1 Powermatic

Мнениеот acronym » 30 01 2015, 17:19

Леле, аз по цял ден щях само с часовника да се занимавам бре човек. Докато ми мине мерака. :mrgreen:

Както и да е, дано наистина този "high performance synthetic material" се окаже здрав и часовника да си го носиш с кеф дълго време. ;)
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот Kuonyy » 03 03 2015, 10:54

Не съм забравил за обещаното ревю, но исках да изкажа впечатление за механизма. Когато е по-топло времето и стои в кутията часовника изостава с по 1 секунда на денонощие. При студено време избързва с около 3 декунди.
Най-невероятното е, че след като се поразработи, няма отклонение от time.is докато стои на ръката ми. Говоря за две седмици без да го свалям изобщо.
Другата много приятна изненада се случи тези дни. В петък на 27-ми фвруари го навих, по мои впечатления не докрай, в 19:00. Часовникът е тик-такал до 5:56 тази сутрин. Смятайки го, изкарах 83 часа
::huh:: ::huh:: ::huh:: През това време само гледах дали се движи и изоставането бешр 4 секунди.
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот lp1 » 06 03 2015, 16:26

Струва ми ,че този механизъм става все по-популярен, скоро ще се чуят отзиви относно продължителността на "живота" му.
Но Вие убедени ли сте в това, че има пластмаса вътре, защото може да съм в грешка но синтетичният материал може да бъде много различен.
Ета си ги харесвам, но за пласт маса в механика, не бих им го простил :))
Поздрави на всички !

И чакаме ревюто ... нали ?
Един мъж има нужда от един аксесоар и това часовника на ръката му !
Аватар
lp1
Напредващ

Предишна

Назад към Механизми