Въпрос за механизмите на Hamilton.

Теми относно конкретни механизми на часовници, групи механизми или общо за механизмите.

Въпрос за механизмите на Hamilton.

Мнениеот ostap » 28 08 2015, 14:04

Напоследък се загледах в творчеството на Хамилтън, много приятен дизайн със собствена физиономия в трактовката на пилотския и милитъри стил. Много разумни цени, особено ако не се купуват от официалния представител тук, а от някои немски и гръцки интернет магазини :lol:
Повечето нови модели са със загадъчните Н-10, Н-30 и Н-40 механизми. Гугъл казва че тези "псевдо" инхаус механизми са произведени от ЕТА и имат 80 часа резерв....от което си правя извода че става дума за прекръстен механизъм познат ни като Пауърматик 80, онзи същият - с пластмасовите чаркове и обоснованото подозрение на прогресивните съфорумци за умишлено ограничаване живота на механизма и планираното му остаряване. Което ме превръща от горд собственик на непреходен шедьовър на часовникарската индустрия :)) в малоумен абонат на предплатена услуга до края на живота ми, и ако не кихам на всеки 5-7(?) години ...20%-25%(??) от стойността на часовника, рискувам да загубя първоначалния депозит който съм внесъл в Суочгруп ::cool::
Изображение
Аватар
ostap
Почитател

Re: Въпрос за механизмите на Hamilton.

Мнениеот Kuonyy » 28 08 2015, 17:16

ostap написа:Повечето нови модели са със загадъчните Н-10, Н-30 и Н-40 механизми. Гугъл казва че тези "псевдо" инхаус механизми са произведени от ЕТА и имат 80 часа резерв....от което си правя извода че става дума за прекръстен механизъм познат ни като Пауърматик 80, онзи същият - с пластмасовите чаркове и обоснованото подозрение на прогресивните съфорумци за умишлено ограничаване живота на механизма и планираното му остаряване. Което ме превръща от горд собственик на непреходен шедьовър на часовникарската индустрия :)) в малоумен абонат на предплатена услуга до края на живота ми, и ако не кихам на всеки 5-7(?) години ...20%-25%(??) от стойността на часовника, рискувам да загубя първоначалния депозит който съм внесъл в Суочгруп ::cool::

Всъщност кой реши, че синтетични материали са пластмаса? Синтетичен материал е стоманата, тъй като не се среща нормално в природата. Хамилтън си слагат имена на механизмите, макар че всичките им са ЕТА.
Инхаус механизми няма. Всичко е ЕТА.
Пак питам - кой реши, че има пластмаса в механичен часовник? ::drinks::
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот pm03 » 28 08 2015, 17:24

Offtopic: покажи
Kuonyy написа:
ostap написа:Повечето нови модели са със загадъчните Н-10, Н-30 и Н-40 механизми. Гугъл казва че тези "псевдо" инхаус механизми са произведени от ЕТА и имат 80 часа резерв....от което си правя извода че става дума за прекръстен механизъм познат ни като Пауърматик 80, онзи същият - с пластмасовите чаркове и обоснованото подозрение на прогресивните съфорумци за умишлено ограничаване живота на механизма и планираното му остаряване. Което ме превръща от горд собственик на непреходен шедьовър на часовникарската индустрия :)) в малоумен абонат на предплатена услуга до края на живота ми, и ако не кихам на всеки 5-7(?) години ...20%-25%(??) от стойността на часовника, рискувам да загубя първоначалния депозит който съм внесъл в Суочгруп ::cool::

Всъщност кой реши, че синтетични материали са пластмаса? Синтетичен материал е стоманата, тъй като не се среща нормално в природата. Хамилтън си слагат имена на механизмите, макар че всичките им са ЕТА.
Инхаус механизми няма. Всичко е ЕТА.
Пак питам - кой реши, че има пластмаса в механичен часовник? ::drinks::

Ако дефинираш какво разбираш под понятието "стомана" ще ти кажа дали има и самородни железни сплави , влизащи в тая дефиниция...
Аватар
pm03
Маниак

Мнениеот Kuonyy » 28 08 2015, 19:25

Offtopic: покажи
Желязо с 4 до 8% въглерод получен при затопляне до 1000 градуса по Целзий.

Реално ако има пластмаса в такъв механизъм, който е постоянно в движение, то нищо няма да остане след 3 месеца цъкане.
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот trk2 » 01 09 2015, 00:40

В Н31 няма пластмаси повече от обичайното- само лагера на централната ос и чукчето на часовия брояч.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот ostap » 02 09 2015, 23:07

За Н31 си напълно прав, но моделите които ми хванаха окото са с Н10 и Н30 и са с 80 часа резерв...а за тези механизми имаше дискусии по форумите, че се внедряват пластмасови части. Резултата ще стане ясен след години.
Изображение
Аватар
ostap
Почитател

Мнениеот nevenbekriev » 02 09 2015, 23:35

Великият комбинатор се притеснява неоснователно. Доколкото видях анкерът и анкерното колело са от стомана. За пружината обаче сигурно ще се окаже, че е консуматив за подмяна при профилактика.
nevenbekriev
Маниак

Назад към Механизми