Да кажем "сбогом" на ЕТА 2824-2 ...

Теми относно конкретни механизми на часовници, групи механизми или общо за механизмите.

Re: Да кажем "сбогом" на ЕТА 2824-2 ...

Мнениеот sci » 02 12 2016, 13:55

От това най-много да профитират всичко останали производители на механизми (Sellita, Soprod, Miyota, Seiko) и тези с инхаус, които не се диктуват от решенията на голямото нещо (Nomos, Rolex и т.н.). Въпросът е - това е толкова очевидно, че не мисля, че SG ще го допуснат.
sci
Маниак

Мнениеот shtora » 02 12 2016, 14:35

Offtopic: покажи
navisailor написа:Бихте ли ми казали,моля,моят Rado Original Diastar с ЕТА механизъм ли е ?

Ако е оригинален съвременен модел, е с ЕТА.
shtora
Маниак

Мнениеот navisailor » 03 12 2016, 17:29

Извинявам се сърдечно за офтопика.Някой може ли да каже с какъв е механизъм е това Радо ?
Изображение
navisailor
Новобранец

Мнениеот acronym » 24 12 2016, 19:46

Сетих се за тази тема след скорощната ми покупка, та реших да драсна няколко реда.
Докато си търсих часовник за Коледа, много четох за тези промени. Държах да е с 2824-2, хем достъпен, лесен, надежден, хем с не много скъпа профилактика. Разглеждайки сайта на Тисо видях, че масово новите модели са с Powermatic. Дори часовници със стар дизайн (като например LeLocle) ги пускат наново с добавен надпис на цифера - Powermatic 80 вместо стандартното Automatic.
Бях си харесал T-Sport PRS 516, които са римейк на модел от 65-та година, но се оказа че с черно-бял или син циферблат вече не се намират никъде, остана най-новият вариант с powermatic.
За добро или лошо взех такъв.
Специално за мен и това, че по-голямата част от деня прекарвам на бюро, големия резерв е добре дошъл.
Но започвам да се чудя, ако се наложи как ли ще се прави настройка/калибрация? :?
Също така никъде не намирам информация колко горе-долу е периода след който е добре да се направи профилактика.

Иначе за момента точността му е чак плашеща. За 4 денонощия, носене през деня и 4 различни позиции вечер (за проба), отклонението му е +-0 сек. :wtf:
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот Kuonyy » 25 12 2016, 12:05

acronym написа:Сетих се за тази тема след скорощната ми покупка, та реших да драсна няколко реда.
Докато си търсих часовник за Коледа, много четох за тези промени. Държах да е с 2824-2, хем достъпен, лесен, надежден, хем с не много скъпа профилактика. Разглеждайки сайта на Тисо видях, че масово новите модели са с Powermatic. Дори часовници със стар дизайн (като например LeLocle) ги пускат наново с добавен надпис на цифера - Powermatic 80 вместо стандартното Automatic.
Бях си харесал T-Sport PRS 516, които са римейк на модел от 65-та година, но се оказа че с черно-бял или син циферблат вече не се намират никъде, остана най-новият вариант с powermatic.
За добро или лошо взех такъв.
Специално за мен и това, че по-голямата част от деня прекарвам на бюро, големия резерв е добре дошъл.
Но започвам да се чудя, ако се наложи как ли ще се прави настройка/калибрация? :?
Също така никъде не намирам информация колко горе-долу е периода след който е добре да се направи профилактика.

Иначе за момента точността му е чак плашеща. За 4 денонощия, носене през деня и 4 различни позиции вечер (за проба), отклонението му е +-0 сек. :wtf:

И аз имах колебания относно моя Powermatic. Чел съм, че настройката се прави подобно на Rolex. Повече ме притеснява колко време ще издържи тоя механизъм и дали няма да трябва след това да се слагат части от 2824-2 и така да загуби резерва си. Все пак бих го направил, за да запазя часовника.
Относно точността - прав си, вървят много точно, понякога дори плашещо. Първите 4 месеца, аз имах отклонение +20 секунди. След това започна да дава по -1 до +3 секунди на ден.
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот acronym » 26 12 2016, 19:25

Да, май има вариант за настройка.
Тук споменават за два винта върху баланса, с които може да се регулира. Но е необходим специален инструмент, за да не се повреди от натиска ако се борави с обикновена отвертка.

http://forums.watchuseek.com/f6/regulat ... 10138.html
Аватар
acronym
Маниак

Предишна

Назад към Механизми