Да кажем "сбогом" на ЕТА 2824-2 ...

Теми относно конкретни механизми на часовници, групи механизми или общо за механизмите.

Re: Да кажем "сбогом" на ЕТА 2824-2 ...

Мнениеот sci » 02 12 2016, 13:55

От това най-много да профитират всичко останали производители на механизми (Sellita, Soprod, Miyota, Seiko) и тези с инхаус, които не се диктуват от решенията на голямото нещо (Nomos, Rolex и т.н.). Въпросът е - това е толкова очевидно, че не мисля, че SG ще го допуснат.
sci
Маниак

Мнениеот shtora » 02 12 2016, 14:35

Offtopic: покажи
navisailor написа:Бихте ли ми казали,моля,моят Rado Original Diastar с ЕТА механизъм ли е ?

Ако е оригинален съвременен модел, е с ЕТА.
shtora
Маниак

Мнениеот navisailor » 03 12 2016, 17:29

Извинявам се сърдечно за офтопика.Някой може ли да каже с какъв е механизъм е това Радо ?
Изображение
navisailor
Новобранец

Мнениеот acronym » 24 12 2016, 19:46

Сетих се за тази тема след скорощната ми покупка, та реших да драсна няколко реда.
Докато си търсих часовник за Коледа, много четох за тези промени. Държах да е с 2824-2, хем достъпен, лесен, надежден, хем с не много скъпа профилактика. Разглеждайки сайта на Тисо видях, че масово новите модели са с Powermatic. Дори часовници със стар дизайн (като например LeLocle) ги пускат наново с добавен надпис на цифера - Powermatic 80 вместо стандартното Automatic.
Бях си харесал T-Sport PRS 516, които са римейк на модел от 65-та година, но се оказа че с черно-бял или син циферблат вече не се намират никъде, остана най-новият вариант с powermatic.
За добро или лошо взех такъв.
Специално за мен и това, че по-голямата част от деня прекарвам на бюро, големия резерв е добре дошъл.
Но започвам да се чудя, ако се наложи как ли ще се прави настройка/калибрация? :?
Също така никъде не намирам информация колко горе-долу е периода след който е добре да се направи профилактика.

Иначе за момента точността му е чак плашеща. За 4 денонощия, носене през деня и 4 различни позиции вечер (за проба), отклонението му е +-0 сек. :wtf:
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот Kuonyy » 25 12 2016, 12:05

acronym написа:Сетих се за тази тема след скорощната ми покупка, та реших да драсна няколко реда.
Докато си търсих часовник за Коледа, много четох за тези промени. Държах да е с 2824-2, хем достъпен, лесен, надежден, хем с не много скъпа профилактика. Разглеждайки сайта на Тисо видях, че масово новите модели са с Powermatic. Дори часовници със стар дизайн (като например LeLocle) ги пускат наново с добавен надпис на цифера - Powermatic 80 вместо стандартното Automatic.
Бях си харесал T-Sport PRS 516, които са римейк на модел от 65-та година, но се оказа че с черно-бял или син циферблат вече не се намират никъде, остана най-новият вариант с powermatic.
За добро или лошо взех такъв.
Специално за мен и това, че по-голямата част от деня прекарвам на бюро, големия резерв е добре дошъл.
Но започвам да се чудя, ако се наложи как ли ще се прави настройка/калибрация? :?
Също така никъде не намирам информация колко горе-долу е периода след който е добре да се направи профилактика.

Иначе за момента точността му е чак плашеща. За 4 денонощия, носене през деня и 4 различни позиции вечер (за проба), отклонението му е +-0 сек. :wtf:

И аз имах колебания относно моя Powermatic. Чел съм, че настройката се прави подобно на Rolex. Повече ме притеснява колко време ще издържи тоя механизъм и дали няма да трябва след това да се слагат части от 2824-2 и така да загуби резерва си. Все пак бих го направил, за да запазя часовника.
Относно точността - прав си, вървят много точно, понякога дори плашещо. Първите 4 месеца, аз имах отклонение +20 секунди. След това започна да дава по -1 до +3 секунди на ден.
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот acronym » 26 12 2016, 19:25

Да, май има вариант за настройка.
Тук споменават за два винта върху баланса, с които може да се регулира. Но е необходим специален инструмент, за да не се повреди от натиска ако се борави с обикновена отвертка.

http://forums.watchuseek.com/f6/regulat ... 10138.html
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот nilro » 15 02 2017, 16:59

В сайта на Тисо съм срещал, че периодът за профилактика е 5 години.
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, а да има вечен живот.
Аватар
nilro
Почитател

Мнениеот acronym » 16 02 2017, 10:28

Стига да има кой да я направи както трябва. Защото това регулиране ме притеснява.

Иначе за сега, два месеца след покупката моят работи отлично. Ако го нося постоянно, отклонение няма ни секунда. Щом го сваля за повече от 12 часа, започва да избързва или изостава (взависимост от положението) с до 2 секунди.
Ако така кара 5 години ... ::yahoo::
Аватар
acronym
Маниак

Предишна

Назад към Механизми