Предимства и недостатъци на механизмите

Теми относно конкретни механизми на часовници, групи механизми или общо за механизмите.

Re: Предимства и недостатъци на механизмите

Мнениеот hristo_gg » 18 07 2011, 16:58

Аз лично не си купувам часовник само за точността му, ако ми трябва нещо единствено, за да знам колко е часът - така или иначе рядко се разделям с GSM-a... :)
hristo_gg
Новобранец

Мнениеот Todor Kavrakov » 28 09 2011, 00:39

Здавейте,
Моето мнение относно кварцовите часовници е същото, като за японските коли-издържливи, точни и скучни.
Аз харесвам шведските коли и изобщо култура. Както пишеше за Волво Амазин в едно британско списание-timeless like an ABBA song.
Не съм чувал обаче да правят часовници.
Тодор
Аватар
Todor Kavrakov
Новобранец

Мнениеот taipan » 11 11 2011, 01:00

аз мисля, че механизма не е толкова от значение. :)
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот tanatsi » 21 12 2011, 17:43

За мен механизма в един часовник е на Първо място.
Замислил съм един семпъл проект:

Изображение

Изображение
и сапфир стъкло.
tanatsi
Маниак

Мнениеот mitadoc » 27 01 2012, 21:03

Готов ли е?
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Rafaell0 » 05 02 2012, 22:18

Аз съм за механиката,там няма токсични батерии и генерации на електро смог!А,точноста им е задоволителна и преклон пред човешкия гений!
Аватар
Rafaell0
Активен

Мнениеот TGV90 » 11 02 2012, 20:37

Механиката просто е готина. Правят се красиви механизми като на колегата tanatsi, както и е приятна машинария за използване. В този смисъл любители на механиката винаги ще има, както има любители на моделизма, абстрактното изкуство и пр. Механичният часовник основно е изкуство и бижутерия в днешния си вид. А стремежът към създаване на предмети, доставящи удоволствие, както и на дълготрайни предмети е характерен за цивилизацията от най-ранните й времена. :idea:
Основното предназначение е показването на часа. Кварцът цепи секундата, а механиката е достатъчно точна за ежедневна употреба.
В стремежа си да бъдем нестандартни станахме стандартно нестандартни.
Аватар
TGV90
Активен

Мнениеот Rafaell0 » 11 02 2012, 22:12

Механика :)
Последна промяна Rafaell0 на 12 02 2012, 08:53, променена общо 1 път
Аватар
Rafaell0
Активен

Мнениеот Rafaell0 » 11 02 2012, 22:38

Впечатлен съм от фирмата "Акутрон" made in USA и по-точно от камертонните часовници. Мина ми един такъв през ръцете, но неможах да го задържа. Беше перфектен ! Впечатляват ме и тези със електро-механичен баланс. Много ми допадат и някои руски разработки - като горе споменатите. Имам една кварцова Чайка от зората на аналоговите часовници със стъпков мотор ,оригинална руска конструкция,но нещо е прецакан и въобще не се движи. Стъпковия мотор е тотално блокиран , представлява ротор със 8 магнита и статичен статор,като бобините са намотани във вид на детелина. На часовница не пише никакво разширение на модела, така че не могат да го индифицирам. Търся си части за него и по късно ще кача снимки :)
Аватар
Rafaell0
Активен

Мнениеот casio81 » 13 02 2012, 14:38

sci написа:nescafe, четеш ми мислите :)

И моите...кварца има точност нооо няма душа...Всеки ценител би избрал механиката..още повече ретро-ценителите като моя скромна милост.... ::drinks:: ::drinks:: ::drinks:: ::drinks:: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Времето е твърде скъпо,за да бъде отмервано с евтин часовник..."
Аватар
casio81
Активен

Мнениеот trk2 » 13 02 2012, 15:09

Rafaell0 написа:Впечатлен съм от фирмата "Акутрон" made in USA и по-точно от камертонните часовници. Мина ми един такъв през ръцете, но неможах да го задържа. Беше перфектен ! Впечатляват ме и тези със електро-механичен баланс. Много ми допадат и някои руски разработки - като горе споменатите. Имам една кварцова Чайка от зората на аналоговите часовници със стъпков мотор ,оригинална руска конструкция,но нещо е прецакан и въобще не се движи. Стъпковия мотор е тотално блокиран , представлява ротор със 8 магнита и статичен статор,като бобините са намотани във вид на детелина. На часовница не пише никакво разширение на модела, така че не могат да го индифицирам. Търся си части за него и по късно ще кача снимки :)

Аз също много харесвам тези американски часовници
Въпреки че Хамилтън 500 си е голяма грижа viewtopic.phpf=69&t=5822&p=52294&hilit=%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B5%D0%BD%D1%89%D0%B0%D0%B9%D0%BD#p52294
Мога да ти пратя много ценна книга за поддръжката им
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 13 02 2012, 17:58

trk2 написа:
Rafaell0 написа:Впечатлен съм от фирмата "Акутрон" made in USA и по-точно от камертонните часовници. Мина ми един такъв през ръцете, но неможах да го задържа. Беше перфектен ! Впечатляват ме и тези със електро-механичен баланс. Много ми допадат и някои руски разработки - като горе споменатите. Имам една кварцова Чайка от зората на аналоговите часовници със стъпков мотор ,оригинална руска конструкция,но нещо е прецакан и въобще не се движи. Стъпковия мотор е тотално блокиран , представлява ротор със 8 магнита и статичен статор,като бобините са намотани във вид на детелина. На часовница не пише никакво разширение на модела, така че не могат да го индифицирам. Търся си части за него и по късно ще кача снимки :)

Аз също много харесвам тези американски часовници
Въпреки че Хамилтън 500 си е голяма грижа viewtopic.phpf=69&t=5822&p=52294&hilit=%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B5%D0%BD%D1%89%D0%B0%D0%B9%D0%BD#p52294
Мога да ти пратя много ценна книга за поддръжката им

Линкът е ялов нещо.404 грешка дава... ::crap::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 13 02 2012, 18:15

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Ralev » 27 02 2012, 17:28

Малко е банално това с "липсата на душа" у кварцовите часовници. Нямат душа, но аз бих добавил - ама си имат присъствие! Има много красиви кварцови модели, които също си тежат на мястото. Нещото, което ме кефи на механичните е относителната автономия (т.е. факта на самонавиването)...айде и плавният секундарник. Ако го нямаше самонавивнето, никога нямаше да предпочета всеки ден да навивам короната - пълен дискомфорт!
Недостатъкът на механизмите е избързване/изоставане с над 10 секунди.
Предимство - относителната независимост от енергиен източник. Поради липсата на перпето мобиле, задоволяваме се с квази такова :roll:

П.П. никого не ангажирам с мнението си!
П.П.2: аз съм с механика[/quote]

Todor Kavrakov написа:Здавейте,
Моето мнение относно кварцовите часовници е същото, като за японските коли-издържливи, точни и скучни.
Аз харесвам шведските коли и изобщо култура. Както пишеше за Волво Амазин в едно британско списание-timeless like an ABBA song.
Не съм чувал обаче да правят часовници.
Тодор

Колега, не се засягай, но по-скучен екстериор от Волво...айде да не кажа, че няма, ще кажа, че не ми идва на ум. Сааб-ът е друга бира! Под общ знаменател заклейми Лексус, Нисан, Митсубиши, Субару...все коли, част от които лъха зверски адреналин, а от друга лукс. Не съм съгласен със сравнението ти :) Пак казвам, всеки си има вкус и разбирания, разбира се.
Аватар
Ralev
Напредващ

Мнениеот nevenbekriev » 27 02 2012, 19:32

[quote="Ralev"]Малко е банално това с "липсата на душа" у кварцовите часовници.

Аз пък съм на мнение , че душа имат само старите часовници, дето са проектирани на хартия, изчислявани са без калкулатор и са направени по стари техологии на супер допотопни машини, като тези машини също имат душа. Откакто са намесени компютрите, лазерите и роботите, и човешкият фактор е сведен до минимум, няма никаква магия в правенето на часовници.
Затова истината е в кварцовите - практичност преди всичко.
nevenbekriev
Маниак

Мнениеот shtora » 28 02 2012, 03:07

Като оставим настрана факта, че надали някой знае какво е душа, според мен имането на душа от вещ е фунция от нашето отношение към нея. Другото е елементарен маркетинг за елементарно потребяване ... упс, прозвуча като швейцарски лозунг ::drinks::
shtora
Маниак

Мнениеот miroman » 28 02 2012, 09:23

Скоро четох някъде, че мъжете харесвали механични часовници, защото като деца са имали любими механични играчки - колички, влакчета, роботчета и т.н. Също така по-възрастните пазим спомени от детските си часовници и часовниците на нашите бащи и дядовци (и много по-рядко на нашите майки и баби). Така инстинктивно механичния часовник го свързваме с мъжкото наследство.
Децата от последните двайсетина години имат електронни играчки, заобикалят ги цифрови часовници, и затова ако някога изобщо се заинтересуват от часовници, нямат тази детска връзка с механичното. И ако не е маркетингът да рекламира непрекъснато "туптенето на живото сърце" и "душата" на механичните часовници, сигурно механичните вече щяха да са само за антиквари и колекционери.
Затова и оценявам изключително високо този форум - единственото място в Българското интернет пространство, където може да се разбере, че часовникът не е само интегрални схеми и светодиоди. И където все още има почитатели на механичните часовници.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.
Аватар
miroman
Master User

Мнениеот tchibo » 28 02 2012, 22:32

В механиката има много повече интелект и страст при изработката и!
tchibo
Активен

Мнениеот shtora » 29 02 2012, 11:18

tchibo написа:В механиката има много повече интелект и страст при изработката и!

:clap: Ще ме уморите :lol:
Хубаво е човек да чете това, което пише.
shtora
Маниак

Мнениеот tchibo » 29 02 2012, 11:55

Наистина , прав си!!! ::up::
tchibo
Активен

ПредишнаСледваща

Назад към Механизми