Предимства и недостатъци на механизмите

Теми относно конкретни механизми на часовници, групи механизми или общо за механизмите.

Re: Предимства и недостатъци на механизмите

Мнениеот navisailor » 01 12 2016, 13:17

Сега ще споделя какво чувствам,абсолютно неподготвен.В момента съм капитан на търговски кораб и винаги тръгвам с по два часовника.Като говорим че времето е пари-приемете,че при закъснение от моя страна щетата е много пари.За това нося в куфара резерва.Многократно е ставало нещо-на висок клас Сертина е дефектирала платка,губил съм Тисо-просто кожената Хирш се отлепи(въпреки рекламата със сауни и т.н)Абе просто си е добре да имаш резервен.В океана няма обхват и е много тъпо да ходиш с телефона(с будилник в джоба ще е същото)През 2008 ми спря поредния Г-шок.Купих Радо Оригинала,беше най-евтиния в магазин за диаманти и луксозни стоки.Тествах го брутално.Тогава бях старши помощник на капитана.Пълзят съм с Радото в баластни танкове замърсени с мазут.След това дрехите нямат изпиране.Хвърлят се,а хората се мият с химикал./////След седмица,изкъпан и парфюмиран,докато гледах нощното небе,чувах само цъкането на Радото,без драскотина,без мазут,без проблем.
Пробвал съм варианти.Г-шок менте(разпространен в Африка),вярвате или не,изостава с часове за денонощие.///Все още харесвам Г-шок,този с бутона по средата.В кризисно събуждане,може да не позная стрелките,да сгреша,а няма време за грешка,само ли за кафе и миене на очи.Тогава този голям бутон е безценен,просто го напипвам и знам часа.
В заключение искам да кажа,да не съжалявате ако се наложи да купите скъп часовник,дори да няма на кой да се исфукате,инструмента си струва.И май Да-механичният има душа.Сега ви оставям,защото чета с голям интерес за механизмите.
navisailor
Новобранец

Предишна

Назад към Механизми