♛♛♛ ROLEX CLUB ♛♛♛

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ! :)

Re: ♛♛♛ ROLEX CLUB ♛♛♛

Мнениеот stdenev » 24 12 2016, 23:58

Anthony написа:Може ли да го снимаш как стои на ръката с кожата? Отдавна ми се ще да си взема една дебела кожа, ама се чудя как ли ще изглежда. Весели празници на всички и наздраве.

Разбира се, ето няколко снимки от wrist shot of the day.
На мен ми допада много как стои, а и едно от удоволствията (смятам) е именно да опитваш различни варианти. :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот Anthony » 25 12 2016, 00:13

Там не се сетих да надзърна :) Според мен е супер, даже не виждам смисъл от крайни звена. Мерси много.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот diliankors » 26 12 2016, 21:30

Някой да си търси султан?
Ако Да, нека ми пише. Станаха много ролексите за кратко.
Изображение
diliankors
Напредващ

Мнениеот Torro » 27 12 2016, 09:23

Ха, ха, явно харемът е голям!
Torro
Маниак

Мнениеот kunev » 04 01 2017, 23:22

Ех този Explorer II, много як ::huh:: ::up:: !
И аз да напиша нещо в този клуб, но не с повод какъвто ми се иска :). Ето нещо, което прочетох "случайно" :)) днес. Explorer II (и не само де :) ) може да бъде използван като компас. Сигурно не е нещо ново за много хора тук ама не го срещнах с кратко използване на търсачката на форума. Накратко 24-часовата стрелка трябва да е в същата часова зона като основната и при хоризонтално положение на часовника, часовата стрелка се насочва към слънцето и 24-часовата стрелка показва север, ако сме в северното полукълбо и юг, ако сме в южното.
Изображение
Изображение
Ако е лятно часово време има малко отместване заради единия час и колкото е по на север/юг е по-точно.
Това може да се постигне и с всеки нормален сверен часовник като се направи една проста сметка ама да не се отклонявам от ролито :) .
П.С. На някой не му ли се разделя с един такъв "изследовател" :D .
"Motorsport is in TAG Heuer's DNA"
Аватар
kunev
Новобранец

Мнениеот cenzor » 05 01 2017, 00:11

kunev написа:П.С. На някой не му ли се разделя с един такъв "изследовател" :D .

На части става ли? :lol:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Само корпус му трябва. :angel:

П.С. Това леко в кръга на шегата, че задачата е сложна и скъпа. Избрал си чудесен модел, дано скоро обогатиш клуба с такъв.
Изображение
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот maildaemon » 05 01 2017, 04:56

Опит за окомплектовка:
Изображение
Изображение
Като за без пари беше страхотна кутия:
ИзображениеИзображениеИзображение
След малко чудене и последвалия рисърч, беше разкрита като кутия от Rolex Oyster President от 1979-1980 ::up::
Аватар
maildaemon
Напредващ

Мнениеот kunev » 08 01 2017, 00:06

cenzor написа:
kunev написа:П.С. На някой не му ли се разделя с един такъв "изследовател" :D .

На части става ли? :lol:

:-D Интересна оферта ама такъв проект май никак не е лесен :) .
Това ли е каквото търсиш (сигурно не си претенциозен с дупки или без на лъговете :D ) -> http://www.ebay.co.uk/itm/ROLEX-EXPLORER-2-16570-CASE-WITH-NEW-BEZEL-BONUS-USED-BEZEL-INCLUDED-/282286847391?nma=true&si=dkmiLWa0%252BzXKu%252Bbob8%252BsKL98NSs%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
Ама нещо е прекратено от продавача поради грешка ...
Много трудна задача е намирането на корпус май, дано сполучиш. Ако все пак попадна на нещо в интернет ще те имам предвид ;).

Май няма лесен (ако въобще има реален) начин да се провери/докаже, че даден часовник е бил "сглобен" от различни. До колкото четох корпуса и механизма имат серийни номера, но те не съвпадат. Механизмите се изпращат за COSC тестване и сертифициране и след връщането се сглобяват с корпуси и пак се тестват от Rolex. И от там идва Superlative Chronometer: COSC + вътрешни тестове за още по-добра прецизност. И сигурно само при тях се пазят данни кое с кое е сглобено.
Аватар
kunev
Новобранец

Мнениеот cenzor » 08 01 2017, 00:29

:lol: Не е прекратен поради грешка, сигурно го е продал извън ebay.
3 месеца се продаваше (първо беше надран корпуса, после го полира, накрая му смени и безела),, но му искаше прекалено мкого , под 1250£ не падаше. :-D А и самия корпус има доста щети. :yawn:
Ще изпадне корпус, нямам бърза работа (дотук около година и нещо съм събирал горните части. :-D
Ако и ти мернеш някъде, пиши. ::drinks:: Иначе горния корпус с продупчените лъгове е правилния за моя циферблат (с тритиеви стрелки и маркери , до 1999г).
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот diliankors » 09 01 2017, 14:10

Another number one. ::yahoo::
Успешна 2017 година на всички! Здраве и топлина в семействата Ви!

Изображение

Изображение
diliankors
Напредващ

Мнениеот klon » 09 01 2017, 15:44

diliankors написа:Another number one. ::yahoo::
Успешна 2017 година на всички! Здраве и топлина в семействата Ви!

Изображение

Изображение

Тука да попляскам малко , :clap: :clap: .
Честито , любим ;)
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот Vlado_V » 11 01 2017, 09:21

Привет на всички! Един много любим мой модел и цвят на цифера, за съжаление не мога със снимка да представя колко е впечатляващ на живо "Силвър-а".
Изображение
Vlado_V
Напредващ

Мнениеот pepopepo » 11 01 2017, 10:56

Една сутрешна и от мен...
Изображениеphoto hosting sites
pepopepo
Активен

Мнениеот kunev » 15 01 2017, 01:22

Изглежда ги карат/носят тези Explorer-и, значи не би трябвало да са зле :D .
Много хубав часовник колега ;) , благородно завиждам леко.
Ще споделя малко впечатления и данни от експлорването на Explorer-a II.
Днес ходих в магазин на официалния дилър на Rolex в Осло да се срещнем отблизо с него :)) . И на живо изглежда страхотно ::up:: . Имаха само модела в черно и не можах да направя сравнение с "белия". Даже се оказа, че точно този часовник е единствения Explorer II, който имат в наличност от трите им магазина в Норвегия (и не съм ходил до другия им магазин в Осло). Големичък и масивен си е ама не чак толкова колкото го описват според мен, може би съм прекалено запленен :crazy: . И като тегло мисля е приемливо за часовник с такъв размер и на верига (часовниците ми са с кожени каишки), с няколко махнати линка ще е по-добре :)) .
Като цена ми обявиха 72200 NOK, което си е стандартната цена, която ми излиза в сайта на rolex, като го отварям от тука (от България не се сещам дали съм обръщал внимание и дали е показвало такава информация, но предполагам в Западна Европа ще се показва). Обаче т.к. Норвегия не е в ЕС, може да се върне ДДС-то ... поне част от него. Разбрах че размера, който може да се върне е зависим от сумата и за тази цена е 18% от 25%, който е пълния за такъв тип стоки (между 40000 и 100000 NOK е 18% ми казаха, над 100000 NOK e 19%). Пиша цени в NOK, който му е интересно може да си смята :). Т.к. би трябвало да са изравнени цените при официалните представители навсякъде по света с възможността за връщане на част от ДДС-то от Норвегия би трябвало да се получава изгодно за покупка от официален дилър.
П.С. Между другото Rolex-a който най-много "биеше на очи" там според мен беше един Milgauss black, този зелен сапфир на черен фон/диал много го откроява.
Аватар
kunev
Новобранец

Мнениеот Toshiro » 15 01 2017, 15:32

Offtopic: покажи
Любопитно ми е на какво основание ще бъде върнато ддс-то
Toshiro
Маниак

Мнениеот ostap » 16 01 2017, 17:22

Offtopic: покажи
Ако купувача не е данъчен резидент в Норвегия, при напускане на Норвегия може да си получи ДДС-то, при представяне на фактура на границата. За норвежките данъчни сделката се води износ, и на тази база връщат ДДС-то. Най-удобно е да се ползват посредници като "Глобъл блу" които срещу комисионна ви превеждат парите по сметка, а те се занимават с местните данъчни служби.
Изображение
Аватар
ostap
Активен

Предишна

Назад към Фен теми