Клуб Восток

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ! :)

Re: Клуб Восток

Мнениеот rosen_er » 18 12 2016, 20:00

Восток 2209.Ето го в каталога от 1976 година.Има го в хром и в позлатена каса:
Изображение
П.П. Видях,че не съм догледал добре шрифта.Този дизайн на циферблата го има в няколко типа шрифт .На показания часовник е с "отворена" четворка ,например.Ето тук вече мисля е точно същият:
Изображение
rosen_er
Почитател

Мнениеот Torro » 12 01 2017, 11:57

Днес реших да понося един Восток Командирски, който сам си събрах. Както жаргонно се казва "кюфте".
Часовникът се получи с добра и балансирана визия с елементи от Амфибия и Командирски и много му се радвам. Механизмът го профилактирах преди половин година и държи точно време.Веригата е удобна, а безелът е по-рядко срещан. Този вид циферблат ме кефи и пасна на новия модел стрелки. Кръглата стандартна Амфибийна каса пък ми е любимата сред всички произвеждани за Амфибии.
Изображение
Torro
Маниак

Мнениеот Torro » 12 01 2017, 12:15

Видях, че в чекмеджето в службата стоят още две Амфибии , освен часовника на ръката ми и реших да направя една групова снимка:
Изображение
Torro
Маниак

Мнениеот Torro » 16 01 2017, 16:25

Нещо почнах често да ги нося тези Амфибии:
Изображение
Torro
Маниак

Мнениеот petarstoil » 16 01 2017, 16:34

Torro написа:Нещо почнах често да ги нося тези Амфибии:
Изображение

Ами те са си за носене :thumbup: !

Изображение
Аватар
petarstoil
Маниак

Мнениеот Калина » 16 01 2017, 22:10

Здравейте,
Не разбирам много от часовници, затова ми е нужно мнение на хора разбиращи от марката, която ме интересува. Пращам линк на един часовник, който искам да поръчам за подарък и ако някой може да ми помогне и каже, дали часовника наистина е руски, а не китайско менте, или дали сайта е надежден, ще бъда много благодарна. Благодаря предварително. Ето и часовника http://www.russian-watch.ru/katalog/amfibija/230605
Калина
Новобранец

Мнениеот kokokoz » 16 01 2017, 23:29

Калина написа:Здравейте,
Не разбирам много от часовници, затова ми е нужно мнение на хора разбиращи от марката, която ме интересува. Пращам линк на един часовник, който искам да поръчам за подарък и ако някой може да ми помогне и каже, дали часовника наистина е руски, а не китайско менте, или дали сайта е надежден, ще бъда много благодарна. Благодаря предварително. Ето и часовника http://www.russian-watch.ru/katalog/amfibija/230605

часовника е руски! както и сайта е абсолютно надежден!
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот Калина » 17 01 2017, 16:29

ОК, благодаря много :)
Калина
Новобранец

Мнениеот El Rockero » 17 01 2017, 16:57

Ся, имам питанье за безел за корпус 420. :) Не ми е излязла мухата за по-висок. Востоците от серията Классика, както знаем са с доста изпъкнало стъкло. Още преди години на моя му добавих един подходящ пръстен, който по принцип е за стъкло за часовник. "Замазва" леко изпъкналото стъкло и върши великолепна работа, защитавайки го. Идеята ми е за безел, толкова висок, колкото и ръба на стъклото. Т.е. от над 1мм - почти 2мм, колкото е дебелината на заводският (измервам само частта с "шлиците"), 4мм идва перфектно. Визуална справка - https://s5.postimg.org/4otjxv2g7/image.jpg
Или не знам къде и как да потърся, или предлаганите цени от $30 и нагоре са в реда на нормалното... за парче кръгъл метал... Знам ли... В Мераном започват от $5 и стигат $24,50. Май наистина може да са така цените...
Ваши препоръки и насоки ако съм се объркал?
Такъв чарк може ли да бъде изработен от стругар ако му се дадат точните размери?
Никак не съм запознат и вашите съвети ще бъдат от полза. ::drinks::
You don't stop riding when You get old - You get old when You stop riding!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Drugs are for sluts, losers & weak!
Аватар
El Rockero
Напредващ

Мнениеот otof » 17 01 2017, 19:48

Ами по толкова плащаме там :))
Иначе ти трябва добър стругар,виж на Л.С. :thumbup:
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот rosen_er » 17 01 2017, 22:52

Понеже съм се изказвал по темата и в този форум,ще си позволя да цитирам мой пост от chasove.com ::angel::
rosen_er написа:От доста време не беше ми попадало "нещо по-така".Но ето ,че мернах тази интересна Амфибия:
Изображение Изображение
Ще кажете:е много интересна, няма що!
Циферблата е от "лимитка" по случай избора на Алексий II - патриарх на Москва и цяла Русия през лятото на 1990 година.Но не това е нещото което привлече вниманието ми и не е от голямо значение,въпреки ,че също не е често срещан дизайн.

Бях забелязах ония малки червени точици на безела.......
Изображение
Няколко пъти съм разтягал локуми за този тип безел.Ще се досети ли някой в коя тема и за какво става дума? Май не . :)
Но като видях безела нямах нетърпение да видя и гърба на часовника.А ето как изглежда той:
Изображение Изображение
Бинго!!! :yahoo
Досети ли се вече някой за какво става дума?
Да точно така - това е каса с безел от онази първа серия (според някой от 10 000,според материали в преса 100 000 бр. което се потвърждава и от 5 цифреният номер) поръчана на Чистополският завод от Пентагона.С всичките му надписи,серийни номера и ...а бе всичко ,както си трябва.Преди повече от две години ,след като ми попадна поредната Амфибия "Пустинен щит" ,пак в тази тема бях написал:

rosen_er написа:Благодаря,сега целта е един такъв капак:
Изображение
Малко нереална,но не губя надежда :)

Дори този ,който съм си пожелал тогава е от много по-голямата втора поръчка.Вижда се от липсата на надписа "seriess I",а на този има само 6 цифрен номер на съвсем различно място.Такъв съм си,скромен :redface .

И ето,че ми попада не само капак, а и безел ,който е ползван само в тази серия съветски амфибии.
Едвам дочаках Андро да вземе часовника от Еконт(нещо не хващам работното му време) и да отвори часовника.Защото тайничко се надявах вътре да се мъдри другата разлика от "туристическите" версии на модела - надписа на английски върху ротора,показващ броя камъни на машината .Ето какво има под капака:
Изображение
Как да не се зарадва човек!?
Няма съмнение ,че това е часовник Восток Амфибия "Пустинен щит" от онази първа (защото има и втора по-голяма) поръчка на Пентагона в края на 1991 год.
Кой ,кога ,защо е сменил циферблата на часовника,само съвпадение ли е,че двете събития отразени на циферблатите - оригиналния и този с Алексий(избора на Патриарх и поръчката на Пентагона) са по едно и също време.........мисля,че най-вероятно никога няма да разбера.
Човекът от който придобих часовник,твърди,че е при него поне от 2000г и го взел в този му вид в град Видин.
Дотук супер,но ........винаги има едно "НО" :mrgreen: .
Оригиналният циферблат на този модел часовник (от поръчката) е без логото на Восток на циферблата n_sad .Имам няколко от "туристическите" версии(показвал съм ги тук),но нито един не е без логото.Така,че засега часовникът ще бъде в ето този вид:
Изображение Изображение Изображение
Разбира се "попа" не остана бездомен и мисля,че този "лис" стоманен безел,е по-достолепен и му отива много повече.

Изображение Изображение Изображение
Следваща задача- намиране на "правилния" циферблат...... :wink:
Това е с две думи lol2
rosen_er
Почитател

Мнениеот Giggio » 18 01 2017, 01:24

Що във форума няма бутон Like под постовете? Кво да ти обяснявам... просто обичам когато се влиза в подробности, това е истинското хоби! Like
Ако намерите куфарче, от което се чува тиктакане, отцепете района и ме викнете...
http://clockwiser.wordpress.com/
Аватар
Giggio
Активен

Мнениеот diksanal » 18 01 2017, 10:42

Още една увлекателна история от Росен,написана с много знания и любов към хобито!Респект.
Добре започната година-да върви все така! ::drinks::
Аватар
diksanal
Маниак

Мнениеот El Rockero » 18 01 2017, 22:34

Здравейте! :)
Една справка да направя ако някой е запознат?
Намерих следният чертеж:
https://s10.postimg.org/p0ucvvys7/attac ... 475813.jpg

Това, струва ми се, са размерите на заводският безел на корпус 420 или бъркам? Това е отличен чертеж и единствено бих променил височината от 1,9мм на 4мм. Ако е точно на 420, то бих избегнал възможни грешки при собствено измерване.

Предварително благодаря ::drinks::
Аватар
El Rockero
Напредващ

Мнениеот rosen_er » 18 01 2017, 23:41

Виж тази моя тема от "часовете",дали не може да даде някакъв отговор на въпросите ти:
http://chasove.com/viewtopic.php?f=104&t=3670
rosen_er
Почитател

Мнениеот El Rockero » 19 01 2017, 23:08

rosen_er написа:Виж тази моя тема от "часовете",дали не може да даде някакъв отговор на въпросите ти:
http://chasove.com/viewtopic.php?f=104&t=3670

::up:: Благодаря ::drinks::
Аватар
El Rockero
Напредващ

Мнениеот stepona555 » 19 01 2017, 23:28

аз бих занесал безела и часовника на стругаря , той да си измери , да няма после не влиза или пада,че нещо не виждам допуски по чертежа , отделно като види прореза за пружината , стругаря може да те погледне с един особен поглед.
stepona555
Маниак

Мнениеот aaron » 20 01 2017, 00:01

Аз бих избрал този вариант:
http://www.ebay.com/itm/Stainless-steel-bezel-to-Vostok-Amphibian-watches-with-SEIKO-insert-bbb-Es-/222356009772?hash=item33c573732c:g:f94AAOSwq7JT5zzS

Ето един от моите Восток с такъв безел:

Изображение
Аватар
aaron
Активен

Мнениеот М.Тончев » 20 01 2017, 12:15

aaron написа:Аз бих избрал този вариант:
http://www.ebay.com/itm/Stainless-steel-bezel-to-Vostok-Amphibian-watches-with-SEIKO-insert-bbb-Es-/222356009772?hash=item33c573732c:g:f94AAOSwq7JT5zzS

Ето един от моите Восток с такъв безел:

Изображение

Уникален !
И аз мисля скоро време да си сглобя един комадир :thumbup:
Който губи - печели !
Аватар
М.Тончев
Маниак

Мнениеот Torro » 23 01 2017, 12:45

Изображение
Torro