Конкурс за ревю на руски часовници

Различни конкурси с парични или предметни награди, предоставени от нашите партньори

Re: Конкурс за ревю на руски часовници

Мнениеот cenzor » 24 10 2015, 20:37

rosen_er написа:
Vesire написа:Влизам с това ревю.
viewtopic.php?f=10&t=16169&p=140775#p140775

Прочетох с интерес ревюто на колегата :clap: И имам въпрос докато сме в началото:Не трябва ли ревюто да е на часовник ,който реално е собственост на автора на ревюто?Иначе има опасност да "кривнем" към ретроспекция и история на съветските часови заводи през годините?

Ревюто на Vesire завършва с :
Като цяло съм изключително доволен и от дизайна и от качеството на касата,стрелките,циферблата. Напълно си оправдава парите, нося го с пълен кеф.

С други думи - часовникът си е негова собственост (или е бил към 2013). :thumbup:
Но дори и да е исторически обзор - за мен е ОК, защото поднася систематична и интересна информация за руските часовници. Пък после потребителите в гласуването ще преценят дали си е струвало.

Поздрави и браво, чудесни ревюта за момента!
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Vesire » 24 10 2015, 20:50

Часовника си е мой восток амфибия, след историческите данни има по-кратко негово описание+снимки от днес
ревюто е публикувано 2013, но беше много постно, днес го допълних.
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот rosen_er » 24 10 2015, 21:15

Не се съмнявах,че часовникът е твой,но в ревюто има изброени поне 3-4 различни марки часовници произвеждани през годините в ЧЧЗ (някои от тях и в други заводи).Но щом организаторът е ОК ....защо не .
rosen_er
Маниак

Мнениеот cenzor » 24 10 2015, 21:24

Тъй като се оказа , че ревюто на nescafe е печелило конкурс (първият такъв , през 2010 година ) , то няма да участва като състезател и няма да се включва във вота.
Но остава като почетен член и пример за чудесно руско ревю, със сигурност има много какво да се научи от него. ::drinks::

Edit: N.B. Конкретното ревю е чудесно, но като допълнение - не отговаря на изискването за ревю на часовник. Моля колегите, които пишат бъдещите ревюта да го имад предвид. Сегашният конкурс е за ревю на часовник и такъв трябва да има , не само общо описание на марките. Описание на марки и фактология може да присъстват, до като допълнение на конкретния часовник, който описвате/представяте!
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот the collector » 24 10 2015, 23:36

Съфорумник ми показа темата и се въодушавих от идеята да направя композиция с мой часовник и руски предмети, които да са в един и същ дух. Реших, че чрез този конкурс ще се гони индивидуалност и оригиналност при представянето на часовник. След като прочетох първите постове ми се уби желанието да участвам в тази инициатива! ::crap::
Този конкурс по-скоро ще е състезание за копиране на инфо и снимки от гугъл и клипчета от ютуб. ::huh::
Пожелавам успех на всички, които ще участват!
the collector
Напредващ

Мнениеот cenzor » 24 10 2015, 23:43

Направи ревю с твои снимки и информация, и остави после потребителите да преценят дали то е по-интересно или дълги композиции с представяне на марка и снимки на часовник.

идеята да направя композиция с мой часовник и руски предмети, които да са в един и същ дух. Реших, че чрез този конкурс ще се гони индивидуалност и оригиналност при представянето на часовник.

Точно това е духа на конкурса. Аз лично ще гласувам с две ръце за подобно ревю.

Този конкурс по-скоро ще е състезание за копиране на инфо и снимки от гугъл и клипчета от ютуб. ::huh::

Явно имаш способности да предвиждаш бъдещето, което е завидно.
Този конкурс ще бъде точно такъв, какъвто вие, потребителите го направите.
Всичко е волна програма , няма задължителни елементи и най-доброто ревю ще спечели.
Да видим дали най-доброто е от "индивидуалния" тип или от "марково-историческия", а? :wink:

Пожелавам успех на всички, които ще участват!

И аз така.

Мога да напиша още неща по темата, но ще го оставя дотук. ::thumb::
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Vesire » 25 10 2015, 09:17

Offtopic: покажи
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот trk2 » 25 10 2015, 12:54

Хубаво е първата част да има определен срок за да знаят потенциалните участници с какво време разполагат за написване на ревю.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот cenzor » 25 10 2015, 13:02

trk2 написа:Хубаво е първата част да има определен срок за да знаят потенциалните участници с какво време разполагат за написване на ревю.

Има. 20 ноември.
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот stepona555 » 28 10 2015, 01:24

--> Всеки публикува линк към тема с едно свое авторско ревю

Първи ред от правилата на конкурса .
Въпрос - как да го разбирам, че мога да участвам само с едно ревю , или с няколко , но всяко в различна тема(което се подразбира за мен ) , но все пак организатора да си каже.
Понеже днес си купих един руснак само заради това , а не трябва да забравяме 3055 който върви по плавно от механичен на 35000 оборота (както казват продавачите ) и цепи секундата .

Та да знам колко ревюта да планирам , пък ако дойде ред и да ги напиша, или по скоро заснема , щото писането ще си е повече търсене и копиране, ама все пак подбора е много важен.

Може да се добави изискване , всеки накрая на ревюто си ,да посочи източниците на всичко, което не е авторско , както се прави на други места, така всички ще се обогатим с нови линкове.

Поздрави и ::drinks::
stepona555
Маниак

Мнениеот cenzor » 28 10 2015, 01:35

@stеpona - нека е едно ревю на участник, за да има равнопоставеност. ::drinks:: Всъщност, вътре в самото ревю - нищо не пречи да представиш два руски часовника и да ги съпоставаиш /сравниш (кварц срещу автомат, хронограф срещу дайвър и т.н.) Мисля , че ще е много интересно.

За източниците в края на ревюто (ако са ползвани такива) - изцяло приветствам, мисля че отлична идея и полезно за всички. ::thumb::

Май ще сменим част от 2 & 3 награда с нещо по -добро:
Изображение
:clap:
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот rosen_er » 28 10 2015, 10:41

cenzor написа:Всъщност, вътре в самото ревю - нищо не пречи да представиш два руски часовника и да ги съпоставаиш /сравниш (кварц срещу автомат, хронограф срещу дайвър и т.н.) Мисля , че ще е много интересно.

Нищо не пречи и ще е интересно,но не беше обявено в първоначалните условия,а вече има "пуснати" за участие ревюта.
Защо не опитаме този път правилата и изискванията(че и сроковете) да не се променят ,както се е случвало в други конкурси на форума.По-безконфликтно ще е според мен :)
rosen_er
Маниак

Мнениеот Vesire » 28 10 2015, 10:52

Според мен конкурса си е достатъчно отворен на всякакви изяви свързани с руски часовници, това че се пускат подсказки не значи, че са задължителни условия. Също смятам, че ревютата могат да бъдат сменяни/поправяни/ъпгрейдвани до 20 ноември, след това край. И аз се изсилих с тия преводи и сега мисля за нещо ново, какво да направя че нямам руски предмети, истории. Кой с каквото разполага .
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот DNikolov89 » 28 10 2015, 11:39

Здравейте колеги,

и аз имам желание да участвам в конкурса с Desert Shield - а:
viewtopic.php?f=12&t=23446

В началото можете да намерите моето ревю на часовника, допълнено с историята на самия модел в един от коментарите под него на колегата rosen_er и допълнително снимки накрая след полирането, смазването и слагането на фосфор на часовника.

Успех на всички участващи! ::drinks::
Аватар
DNikolov89
Новобранец

Мнениеот stepona555 » 28 10 2015, 11:49

Просто поисках тълкуване на написано правило , аз съм го разбрал неправилно , може би правейки аналогия с току що отминал конкурс .
В никакъв случай не съм и мислил да искам промяна на правилата , е освен за повече водка в наградите може би ::drinks::

Ако ви притеснява да посочите откъде сте прочели за историята на даден часовник , недейте , автора си решава.
Благодаря за съвета на организатора,аз досега не съм правил предствяне и ще ми е трудно за един , а едновременно да сравнявам два май ще ми дойде висш пилотаж.
А и без това ще участвам извън класирането на олимпийския принцип
Поздрави
stepona555
Маниак

Мнениеот cenzor » 28 10 2015, 12:04

rosen_er написа:
cenzor написа:Всъщност, вътре в самото ревю - нищо не пречи да представиш два руски часовника и да ги съпоставаиш /сравниш (кварц срещу автомат, хронограф срещу дайвър и т.н.) Мисля , че ще е много интересно.

Нищо не пречи и ще е интересно,но не беше обявено в първоначалните условия,а вече има "пуснати" за участие ревюта.
Защо не опитаме този път правилата и изискванията(че и сроковете) да не се променят ,както се е случвало в други конкурси на форума.По-безконфликтно ще е според мен :)

Това НЕ е условие, а подсказка за конкретния въпрос. Още повече няма как да е условие , при положение, че касае наличие на повече от един часовник (какъвто повечето потребители няма да имат).

Условията са написани в началото и НЕ смятам да ги променям.
Сроковете също са написани и НЯМА да се променят. Единствено не е написан срока на гласуването , но ще е поне 15 дни, за да се включат достатъпно участници. Още като замислях конкурса смятах началото на декември да е подходящ "сезон" за приключването , за да може наградите да бъдат дадени в най-празничната част от годината.

Единственото, което може да се промени (и то за добро) са наградите. Но там - ще допиша / добавя повече информация допълнително. ::thumb::
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот rosen_er » 28 10 2015, 12:13

DNikolov89 написа:Здравейте колеги,

В началото можете да намерите моето ревю на часовника, допълнено с историята на самия модел в един от коментарите под него на колегата rosen_er и допълнително снимки накрая след полирането, смазването и слагането на фосфор на часовника.

::thumb:: Щом ме е споменал колегата DNikolov89,ще си позволя едно допълнение.Прочетох отново с удоволствие ревюто и забелязах,че съм пропуснал в поста си една немаловажна разлика на "туристическите" от официално поръчани Восток - Desert Shield .
Безелите на двата типа Восток се различават - на този от официалната поръчка ,в "червеният" сектор има маркери под формата на по-малки точици на всяка минута,докато на "туристическите" са като на всяка друга Амфибия - линеен участък.Важно е защото такъв тип безели са практически "неоткриваеми" за закупуване.
rosen_er
Маниак

Мнениеот DNikolov89 » 28 10 2015, 13:06

rosen_er написа:
DNikolov89 написа:Здравейте колеги,

::thumb:: Щом ме е споменал колегата DNikolov89,ще си позволя едно допълнение.Прочетох отново с удоволствие ревюто и забелязах,че съм пропуснал в поста си една немаловажна разлика на "туристическите" от официално поръчани Восток - Desert Shield .
Безелите на двата типа Восток се различават - на този от официалната поръчка ,в "червеният" сектор има маркери под формата на по-малки точици на всяка минута,докато на "туристическите" са като на всяка друга Амфибия - линеен участък.Важно е защото такъв тип безели са практически "неоткриваеми" за закупуване.

Да използвам отново да ти благодаря колега за информацията понеже пропуснах в горния пост! Въпросният безел с точките в червеният сектор би трябвало да е като този от последната снимка от поста с предполагаемият неодобрен дизайн на цифера от САЩ.
Аватар
DNikolov89
Новобранец

Мнениеот Prisadov » 29 10 2015, 14:48

Моето скромно ревю за участието :)
viewtopic.php?f=12&t=25801&p=222799#p222799

Злати...
Аватар
Prisadov
Маниак

Мнениеот otof » 30 10 2015, 10:06

Привет на всички участващи,
С благодарност към организатора за възможноста да се забавляваме,и чудесните награди които осигури.
Изображение
Изображение
Аватар
otof
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси с награди