Конкурс - Часовници и Книги!

Различни конкурси с парични или предметни награди, предоставени от нашите партньори

Конкурс - Часовници и Книги!

Мнениеот monopola » 15 08 2016, 14:27

Приятели, съвсме скоро предстои ежегодният конкурс на http://www.strelki.info за ревю, като тази година ще бъде с още по-страхотни награди, но междувременно да подгреем с един съвсем скромен, но пък надявам се интересен конкурс :)

Мисля си, че потребителите на форума обръщат внимание на книгите и четат доста, така че конкурса е тематичен - Часовници и Книги!

Достатъчно е само да направите снимка на часовникът, които носите и книгата, която четете и това е то :) Даже може въобще на часовник и книга. В конкурса ще участват само снимки, като разбира се ако разкажете накратко за часовника и книгата си мисля, че шансовете за успех са по-големи. Победителите ще бъдат избрани чрез гласуване. Запазвам си правото да позлвам снимки, които ми харесват във facebook страницата на форума :)

Наградите са скромни, но пък хубави, а именно - книги :) Победителите ще могат да си изберът каквото искат на съответната стойност от тази тема - viewtopic.php?f=34&t=24597

1ва награда са книги на стойност 50 лева
2ра награда са книги на стойност 35 лева
3та награда са книги на стойност 20 лева

Ми това е то :) Може да участва абсолютно всеки, може да участвате с повече от една снимка, евентуално ако участниците са много ще сложа някакво ограничение за брой снимки на участник или ще има някакво предварително гласуване.

Конкурса започва днес и продължава един месец, тоест до 15.09.2016г. След това ще се организира гласуването. (моля да имате предвид, че наличността на книгите от темата от която може да си избирате ще претърпи промяна, но ще добавя още).

Снимките поствайте в тази тема, която след края на конкурса ще бъде редактирана за да остане просто - Часовници и Книги :)

Ето няколко съвсем примерни снимки, вашите може да са каквито решите, стига на тях да има часовник и книга :)

Успех! ::drinks:: ::drinks:: ::drinks::

ИзображениеИзображениеИзображение
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Re: Конкурс - Часовници и Книги!

Мнениеот Orack » 15 08 2016, 16:27

Първият ми "истински" часовник.
Книгата - един WEBSTER речник, който ми помага от време на време.
А лупата - е понеже след 4 дни ставам на 40, може и да потрябва за ситния шрифт...

Изображение
Аватар
Orack
Активен

Мнениеот Bartek » 15 08 2016, 16:44

Виктор Франкъл - Човекът в търсене на смисъл.
" Онзи, който има защо да живее, може да понесе почти всяко как. " - Ф.Ницше ::drinks::

Изображение
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот monopola » 15 08 2016, 19:19

Доста силно включване на първите участници! Моля да ми пращате на лично снимките в пълен размер за да мога накрая да ги включвам при гласуването ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот Prisadov » 15 08 2016, 20:20

хах тъй като, това е като друго хоби ще кача и аз малко...

Изображение
от днес:
Книга - Черният Облак на Фред Хойл
Часовник - Swatch Sochi edition LE for Bulgaria Team (1of9)
Пура - Jose le Piedra Cremas
Очила - Ray Ban wayferrer

Аз да попитам, само снимки от днес нататък или и от преди може?

Злати...
Аватар
Prisadov
Маниак

Мнениеот senna » 15 08 2016, 21:19

Освен да се включа... нали тече Олимпиада, та принципа за участието да спазя поне. :) Не я чета в момента, прочетена е демек, но от прочетеното през последната една година, това е книгата останала най-силно в съзнанието ми.

Изображение

Изображение

Една с висока резолюция :

https://postimg.org/image/60ujt0u89/

Часовника ясен стандартна ЕТА, книжката обаче е "топ грейд" ::up:: Част от рецензиите, ще я представят по-добре от мен.

КЪРВАВИ ПОЛЯ е обявена за най-добра книга на годината от:

Тhе Atlantic ◊ Economist ◊ Financial Times ◊ Independent (London) ◊ New Republic ◊ BBC History Magazine ◊ New Statesman (London) ◊ Seattle Times ◊ Telegraph (London) ◊ Jewish Forward ◊ Reason Magazine

„Мъчителна история, разказана великолепно.“ („Файненшъл Таймс“)

„Разтърсващо представяне на идеологията, политическата стратегия и всекидневния ужас при съветското и нацисткото управление… Тимъти Снайдър е проучил английски, германски, еврейски, чешки, словашки, полски, белоруски, украински, руски и френски архиви и познанията му са изключителни. Живото му въображение му помага да съзре сходства и общи тенденции там, където останалите са видели единствено хаос и объркване… Досега не бях чел подобна книга.“ (Ищван Деак, „Ню Рипъблик“)

„Смело и оригинално разказана история на масовите убийства през XX век.“ (Ан Епълбаум, „Ню Йорк Ривю ъв Букс“)

„Изключително съвестно и подробно проучване – невероятно ценно… мощен и важен урок…“ (Адам Хохшилд, „Харпърс“)

„Снайдър е може би най-талантливият от новото поколение историци в съвременна Европа… по всички стандарти „Кървави поля“ е забележително, дори възвишено постижение.“ („Нейшън“)
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот Prisadov » 16 08 2016, 12:47

Днес ми препоръчаха и дадоха една страхотна книга. Не мога да кажа впечатления, но всичките ми приятели и брат ми, казаха, че е много-добра.

Изображение

Изображение

Изображение

Книга –Фредрик Бакман "Баба праща поздрави и се извинява"
Часовник - REX SWISS MADE (тук може да прочетете ревюто ми на този часовник http://zpwatches.blogspot.bg/2016/05/hands-on-vintage-rex-in-steel.html)

За книгата нямам впечатлени, защото сега я започвам, но ще изкажа мнение, когато я приключа.

Поздрави.
Злати....
Аватар
Prisadov
Маниак

Мнениеот toshetozaz » 18 08 2016, 19:31

Изображение
Тази книга мога да я препрочитам още мнооого пъти.От известно време насам си мисля,че е време с моя любим часовник да се разделим.Та тази снимка се получи идеално за случая.

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
Аватар
toshetozaz
Напредващ

Мнениеот ivanovnov » 19 08 2016, 07:25

Включвам се с едно "комбо", прекрасна книга актуална и днес и цели три часовника свързани с приятни спомени. :)
Изображение

Книгата е на Оруел "Фермата на животните" и "1984" и най-интересното за мен е, че когато е писана, никой си е нямал и понятие за бъдещия световен ред. ;)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот NANI » 22 08 2016, 00:47

За спорта :))
Изображение
Изображение
Изображение

Orient ER0200FD
CASIO GW-9200-1ER
CASIO PRW-2500T
CASIO F-91W
CASIO HDA-600B-1B
Seiko SNZH53K1
Seiko SRPA05K1
CITIZEN NY0040-09EE
CITIZEN BN4021-02E
CITIZEN JY8020-52E
SUUNTO CORE LIME CRUSH
GARMIN fenix 3
Victorinox I.N.O.X. 241688.1

Когато луксът господства,
огънят поглъща света и водата го отнася.

Бирманска пословица
Аватар
NANI
Маниак

Мнениеот hemingway » 22 08 2016, 12:30

Страхотен конкурс! Поздравления! Реших да се включа с един интересен Fortis Fliegeruhr Cockpit от 80-те, а за книгата е трудно да разкажа, но е интересна за хора, на които допада тази тъмна и сюрреалистична част от човешката история!

Изображение

Изображение
Аватар
hemingway
Маниак

Мнениеот ZaRk0 » 22 08 2016, 20:38

Горещо препоръчвам тези два романа! Много са увлекателни и интересни, а моят избор за часовник е Hindenberg Emperor.
Изображение
Изображение
Последна промяна ZaRk0 на 23 08 2016, 11:25, променена общо 2 пъти
ZaRk0
Напредващ

Мнениеот Svetlozar1402 » 22 08 2016, 20:51

Книгата, която избрах е един страхотен криминален роман, препоръчвам го! А часовника е Franck Muller Geneve, един страхотен часовник :)
Изображение
Svetlozar1402
Новобранец

Мнениеот cenzor » 22 08 2016, 21:08

::drinks:: "Десет малки негърчета" е страхотна книга, само часовника нещо изглежда, че е минал леко встрани от Frank Muller. Ама леко, не много. ;)

Offtopic: покажи
Десет малки негърчета похапваха добре,
задави се едното, сега са девет те.

Девет малки негърчета до късно поседяха,
заспа едното непробудно и вече осем бяха.

Осем малки негърчета пътуваха из Девън,
едното там остана и върнаха се седем.

Седем малки негърчета сякоха дърва,
съсече се едното, остана без глава.

Шест малки негърчета гощаваха се с мед,
жилна го пчела едното — ето ти ги пет.

Пет малки негърчета правото увлече,
едното стана съдия и четири са вече.

Четири малки негърчета поеха по море,
заплесна се едно и три са само те.

Три малки негърчета с животните играят,
мечокът смачка там едно, та две са най-накрая.

Две малки негърчета подскачат край водата,
едно издъхна на брега – такава му била съдбата.

Едно малко негърче останало само,
обеси се и ето вече, че няма ни едно.
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 22 08 2016, 21:34

Снимката не е правена специално за конкурса, но е по темата.
Правена е преди две години на остров Корфу. Посещението на острова беше вдъхновено от тази книга, а водолазния часовник е естествено допълнение на необходимите на острова вещи.

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот ivanovnov » 22 08 2016, 22:51

Изображение

една снимка, която търсих доста, от миналото лято в офиса, получи се много добре, просто от само себе си :))
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот vin » 23 08 2016, 09:48

Изображение
Аватар
vin
Активен

Мнениеот R0S3 » 23 08 2016, 11:23

Jacques Lemans
Изображение

Изображение
R0S3
Новобранец

Мнениеот petrov_m » 23 08 2016, 22:01

Изображение
CERTINA DS Action Diver
Casio Pro trek PRW-2000T-7ER
Аватар
petrov_m
Напредващ

Български мореплаватели и часовници

Мнениеот stepona555 » 27 08 2016, 17:52

В този пост ще ви покажа три почти неизвестни на широката публика книги свързани с предпоследното ми увлечение разходки в моретата което доведе и до болеста с часовниците.
ТРите книги са свързани с мореплаватели българи , първите две описват пътешествия с яхти на които съм бил.
Третата е с автор последния ми капитан който ме разхожда това лято.

Хронологично в началото беше плаването с Киро от Поморие.
Книгата описва закупуването на яхтата му на Карибите и първото плаване до България.По скоро документална с коментари от автора , негов спътник .
Часовника е Сейко спорт 150 предшественик на серията Велатура яхтени таймери.
Изображение

Изображение

Преди тръгването ни от Лас Палмас на Канарските острови имах удоволствието да се запозная с един от големите български мореплаватели Светльо от Варна собственик на Слънчевата кралица.За съжаление нямам плаване с него засега само бира на яхтата му и на пристанището.От него и научих обръщението Мой , което се върти и тук.Книгата описва построяването на яхтата му със собствени ръце и средства и пътешествията след това.
Часовника който е до нея Сейко Яхтен таймер 6М37-6000 характерен с цветните си кръгчета показващи по удобно оставащото време, сравнително рядък екземпляр в процес на реставрация , липсва му една стрелка .

Изображение

Изображение

Изображение

И така достигаме до това лято част от което прекарах отново в морето на лодката на мой братовчед.
Книгата е написана от него , интересно четиво което завършва малко набързо , сигурно ще има второ и повече продължения.
Часовниците са тези които са били на ръката ми по време на плаванията , избирани са произволно от това което е на масата , като само съм гледал поне да имат някаква водоустойчивост и да не ме е яд ако ги удавя.
Най много се вози Кандиното , леко удобно не се усеща на ръката.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И накрая няколко общи снимки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Пускам тези снимки с уговорката , за участие извън класирането за да подкрепя идеята за популяризиране на книгите и часовниците .
А ако някой се запали по морето и реши да пробва какво е да си на един метър от водата и на достатъчно мили от брега ще има двойна полза.
Успех на всички които четат книги .
::drinks::
stepona555
Маниак

Следваща

Назад към Конкурси с награди