конкурс Часовници и Коледа :)

Различни конкурси с парични или предметни награди, предоставени от нашите партньори

конкурс Часовници и Коледа :)

Мнениеот monopola » 06 12 2016, 18:04

Скъпи приятели,

Тази година изненадите от http://www.strelki.info продължават!
6ти декември е разкошен празник и е трудно да не го отбележим, още повече, че празнува кой ли не :) Именици, банкери, рибари, търговци, а и най-важното – празник на Бургас е!

И благодарение на един от нашите стари съфорумци, които нито е именник, нито от Бургас, нито банкер, още по-малко рибар, но пък е просто пич ще го има настоящият конкурс с една чудесна награда. Благодаря на Иво, известен при нас като kaizersoze за предоставеният часовник, които ще бъде спечелен от един от вас ::up::

Конкурса и той няма да има нищо общо с 06.12., но пък е свързан с предстоящият най-голям празник – Коледа! И се казва: Часовници и Коледа ::yahoo::

Името на конкурса подсказва темата, а тя е Коледа. От тук нататък сте вие – тематична коледна снимка на часовник с елха, украса, коледни манджи или въобще каквото ви хрумне. Или пък рисунка или стихотворение или песен, а защо не и видео с танцуваща снежанка по часовник, каквото ви хрумне, стига да е свързано с любимата ни тема – часовници и великолепният празник Коледа :)

Наградата е ето това:

Изображение

Един страхотен часовник от един от успешните напоследък микробранове - Stuckx The Panda Bull! Дизайна на часовника е повлиян от някой от величията в историята на часовникарството, като същевременно е доста осъвременен и истински добър. Булхед хронограф, като механизма е от така наречените хибридни кварцове на Сейко. Сапфир, керамичен безел, много качествена кожа, 200 метра водозащита и всичко това е събрано в отлично изработен часовник с определено отличаващ се дизайн! Размерите са 42 каса, 22 мм лъгове, а часовникът е поръчан преди около месец, само сниман, така че реално е нов, със гаранция от 24 месеца, в оригиналната си луксозна кутия. Ето линк към сайта на производителя за да се информирате в детайли за страхотната награда - http://webshop.stuckx.com/web-store/300 ... -bull.html.

Конкурсът ще продължи до след Коледните празници. Крайният срок да заявите участие с вашата снимка или друга творба ще е 28.12.2016г. След това ще гласуваме, като понеже си трябва време за обработка на инфото не се ангажирам, че ще успея да пусна гласуването веднага, но ще направя възможното да стане преди Нова Година. Ще гласуваме една седмица и в началото на 2017 щастливият победител ще си получи наградата ::up::

Правилата са стандартните за нашите конкурси – може да участва всеки, този път с до две заявки, след това ще гласуваме, при гласуването ще могат да участват потребители регистрирани преди обявяване на гласуването.

Ами това е то :) Мислете, снимайте, творете и часовник спечелете!

И още малко снимки на наградата:

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Re: конкурс Часовници и Коледа :)

Мнениеот monopola » 12 12 2016, 23:33

Още няма заявено нито едно участие :) Подозрителна работа ::angel::

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот tzetz » 13 12 2016, 00:27

На прага на фаталния 13-ти, се включвам с две неща - стихотворение, което написах специално за конкурса - "Часовник по Коледа" и снимката "5 минути Коледна Нощ" (единствените будни очакват Добрия Старец). Конкурса много ме вдъхнови (поздравления за kaizersoze :clap: ) и последните почивни дни преминаха през шеметна всеотдайна подготовка за тези две кандидатури... (Форумът вдъхновява, форумът те кара да гориш, да се вълнуваш и да твориш)...
И така се роди лирическият ми герой, който пътува (по-скоро лети), както всяка година в надпревара с времето... от първия звън на часовникова кула в Астралия до последната посетена елха през Коледната Нощ - и разбира се, дори самият Дядо Коледа не е застрахован срещу малки грешки...:))) Е поне носи Дайвър с поне Луминова С3 :-D !!!
А часовникът, ах, часовникът е невидимата нишка, която се преплита и съшива минутите и часовете на цялата завладяваща Коледна нощ... Той е на кулата, известяващ първите коледни секунди, той е и на ръката на Добрия Старец, подсещаш го отново да побърза, също е в писмото на едно пораснало дете, не загубило вярата си в Коледния дух, в неизказаната надежда и в чудото, случило се в Коледната нощ, когато мечтата му се сбъдва в бленувания подарък...
Но със снимката ударих нистина на подводни камъни - осениха ме идеи, които всячески се мъчих да пресъздам в максимална степен на сензора на фотоапрата ми. От идейте за пазарлък между Дядо Мраз и Дядо Коледа за размяна на руски срещу "западен" часовник, до единственото останало будно снежно човече :shh: , гушнало се със своя приятел - всесветещия Citizen, oчакват Духът на Коледа да се спусне и под тяхната Елха. Накрая само с 3 бодлички от елхичка повече, тази идея надделя. Все пак в тихата Коледна нощ едни добри приятели - като Пух и Йори, много повече въплатяват и по-експресивно пресъздават духа и топлината на празника. Другите две идеи пускам в офтопика извън конкурса. И така до стъпване на подиума на официалните кандиатури достигнаха:
Изображение
"Часовник по Коледа" и
Изображение
"5 минути Коледна Нощ".
Надявам се да зарязя всички с магията на тази Тиха Нощ, Свята Нощ, така както аз я чувствам и ви желая крепко здраве, щастие, благоденствие и хиляди сбъднати мечти през Новата Година. ::drinks::

Offtopic: покажи
Едни от другите достойни кандидати за категорията снимка са:
Идея 1 - "Бартери" - с участието на Добрите Коледа и Мраз:
Изображение
"Абе виж, давам ти моя, ама с една Снежанка доплащане..." -"Ааа не! Мразовото - Мразу, Коледното - Коледу! Ще си седиш с Рудолф и ще доплащаш ти две бири, за синия цвят!"

И идея две - "Звезда в Елхата":
Изображение
Изображение

Та най накрая стигнах до - "Приятели":

Изображение

Изображение,
за да искристализират и достигнат до поантата (не се разбрах, но ми хареса как звучи :lol: ), в официалната кандидатура.
Весели празници!
Последна промяна tzetz на 22 12 2016, 23:54, променена общо 6 пъти
Колкото и часовници да има един човек, винаги може да носи само един...
Аватар
tzetz
Активен

Мнениеот hemingway » 13 12 2016, 17:41

Прекрасна идея! Благодарности на kaizersoze! Това е и моят любим празник, а сега и с две малки принцеси вкъщи си е направо приказка :)
Много пъти съм признавал, че не се справям с фотографията :( , ето я и моята снимка! Качеството не е много добро, но се опитах да уловя кътче от дома ми без да го нагласям за снимката и просто да изглежда естествено - мястото на плота, където вечер след работа си оставям часовника!
Весели и светли коледни празници на всички! hemingway Junior

Изображение
Аватар
hemingway
Маниак

Мнениеот kickimora » 13 12 2016, 22:02

Весели празници и успех на всички!

Изображение
kickimora
Активен

Мнениеот ivanovnov » 13 12 2016, 22:20

Здравейте, включвам се с тази снимка, на тези светли празници удоволствието е най-голямо, когато е споделено ::yahoo::
Изображение
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот cenzor » 13 12 2016, 22:38

Изображение
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Vesire » 13 12 2016, 22:54

ivanovnov пак почна да дразниш с маранеза, тъкмо го бях позабравил..шегувам се разбира се,
влизам и аз

Изображение

извън конкурса

Изображение
Изображение
Изображение

и разбира се закъде без кисело зеле по коледа ::drinks::

Изображение
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот Prisadov » 16 12 2016, 17:06

Страхотна идея и страхотна организация. Дълго се чудих дали да участвам, но все пак е много любим мой празаник, а е може би, най-красивият семеен празник. За това колеги...
Весели Празници, обичайте се, радвайте се на семествата си, на всичко около вас, на часовниците на китките, в кутийките, тези по елхите, и тези под нея. Бъдете винаги себе си !

Та ето и моето участиет. Доста часовници минаха през ръцете ми, доста напълниха очите и сърцето ми, но един остана независимо всичко това на ръката ми. Любим мой подарък, от преди няколко години, от близките ми приятели.
Последните 2 седмици е почти нонстоп на ръката ми, а и това е часовника, който най-много намира отново време на ръката ми и през тази година. Не успях да добява почти никакви часовници към колекцията си, но се радвам, че този не спира да ме радва на китката ми. Не спира да ми се усмихва, и най-вече отмерва времето ми, и съм щастлив с него.
Това е най-важното !

Изображение

Весели Празници Приятели!

Нека бъдем по-добри. По- разбрани. По-обичани, и по-обичащи.
И нека продължим да се радваме на хобито си.

Злати...
Аватар
Prisadov
Маниак

Мнениеот mitadoc » 16 12 2016, 17:22

Vesire написа:ivanovnov пак почна да дразниш с маранеза, тъкмо го бях позабравил..шегувам се разбира се,
влизам и аз

Изображение

извън конкурса

Изображение
Изображение
Изображение

и разбира се закъде без кисело зеле по коледа ::drinks::

Изображение

::drinks::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот vene_lin » 16 12 2016, 21:36

Подготвям се. Скоро ще ми се налага да влизам в ролята на Дядо Коледа :) Успех на всички!

Изображение
vene_lin
Активен

Мнениеот phil05 » 16 12 2016, 22:47

Набързо, почти само на свещи :) ::drinks::

Изображение

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Veselka » 17 12 2016, 16:10

Изображение

Изображение
Весели празници !
::drinks::
.
Изображение
:)
Аватар
Veselka
Активен

Мнениеот pepopepo » 18 12 2016, 00:01

Весело посрещане на Коледните празници и от мен.

Изображение

Изображение
pepopepo
Почитател

Мнениеот galliano » 20 12 2016, 02:19

С пожелания за Весели празници към вас съфорумници

Ценете Времето! То е безценно!
Всеки час, всяка минута, всяка секунда живейте пълноценно!
Носете в здраве и с усмовка любимият часовник,
за нас той по-скъп е от за жена младия любовник!

Откакто преди повече от 3г открих този форум и попаднах в света на стрелките, за всяка Коледа си пожелавам нов часовник под елхата. Мъжете цял живот оставаме деца, а жените играчки в нашите ръце......оказва се и часовниците ;)
Представям ви каква е моята фантазия за коледна елха, криеща куп подаръци.....по възможност само за мен :))
Малката Снежанка е племенницата ми, която с радост участваше в украсата :)

Изображениеpost images
Изображениеimage upload no resize
Изображение
Изображениеupload imagem

Весело посрещане на коледните и новогодишни празници
с пожелания за крепко здраве, любов в семейството и
по-малко профилактики през Новата година ::angel::

galliano
/Галин/
Последна промяна galliano на 28 12 2016, 01:33, променена общо 1 път
Пръв между равни...
Аватар
galliano
Маниак

Мнениеот monopola » 20 12 2016, 12:04

Много силни заявки! Впечатлен съм истински. Поздравления за всички включили се и покана към всички които още се колебаят ::drinks::

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот Orack » 20 12 2016, 13:25

С Галин, май имаме една фантазия:
Много часовничета и Коледна елхА,
Ах, дали ще получа още двА?
Изображение
Аватар
Orack
Почитател

Мнениеот trk2 » 20 12 2016, 16:30

monopola написа:Много силни заявки! Впечатлен съм истински. Поздравления за всички включили се и покана към всички които още се колебаят ::drinks::

Поздравления за идеята, изненадам съм от резултата, вкара коледно настроение :) Аз също имам идея да участвам, но да видими дали ще намеря време.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Vesire » 20 12 2016, 17:45

Предлагам ви и второто си предложение :oops: :wtf: :lol: ::drinks::

Изображение

http://i.imgur.com/YORI6Ejh.jpg
Аватар
Vesire
Маниак