" Vintage Dugena Junior "

" Vintage Dugena Junior "

Мнениеот Prisadov » 07 01 2017, 21:09

Здравейте Приятели,
пускам на свободен търг този наистина страхотен часовник на Dugena с по-рядко срещаният надпис на циферблата Junior.
Часовникът, ако не се лъжа е от 70-те години. Доста запазена каса, като няма никакво нарушение на покритието. Надявам се състоянието на корпуса да се види от снимките. Снимани са с много остър обектив, за да няма скрито покрито, и да съм максимално коректен. Задният капак е от стомана, като все още има стикер на него. Може и да е маркировка поставена от часовникар, или е от чуждестранен търговец. Истина е, че не е на Български език, и за мен това е част от чара на часовникът. Стъклото е плексиглас, като е оригиналното. Не е полирано, като единствената забележка, която бих посочил е лека драскотина на 5 часа. Не е фрапираща, но не искам да го полирам и истънявам, просто защото самата тя не е драстична, или фрапантна. Все пак новият собственик, ще може да го направи, или ако реши да го смени. За мен и така е страхотно.
Циферблата е невероятен. Само както швейцарските фирми са го правели. Под определен ъгъл придобива страхотен златист оттенък и изглежда като на черти от четка, а погледнат ценрално, те не се виждат. Маркерите са невероятни, и страхотно се допълват със стрелките, който са метално черни, и са любимият ми детайл в този часовник. Като цяло единствената забележка за мен е коронката, която е поела "целувката на времето", но смятам, че е оригиналната и затова не я смених. Всичко друго в часовникът, е страхотно( лично мое мнение).
Механизма по-спомени е калибър 2111 на Dugena с ръчно навиване. Не съм го отварял откакто съм го взел от страх да не нараня покритието, защото самият часовник е много фин. Създава усещането за масивен часовник, но това е заради отвореният и опростен циферблат, в комбинация с късите лъгове. В резултат, часовникът е мега удобен, а в същото време, и доста нисък. Засичах отклонението за 24 часа, като то беше 1.27 мин напред. Не ми е известна последната профилактика.

Размерът е 36мм с коронката, но реално часовникът се носи по-масивно. От лъг до лъг е 40мм, а между лъговете е 18мм. Височината е 7мм.

Ето и снимки...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Важно!: Часовникът, го давам без каишката. Тя си е стара моя каишка, на която обичам да нося, някои ретро красоти.
За новият собственик ще остане да си намери подходяща. Просто не ми останаха излишни, а напоследък нямам време да взема нови. Извинявам се за което, като това ще се отрази и на началната цена.

Начална цена - 30лв.
Стъпка - 1лв.
Купи сега - НЯМА.
Край - 11.01.17г в 22:00 ч. Последното валидно наддаване ще е в 21:59:59ч.
Часовникът се намира в Град Пловдив, като за там е ясно, а за другите градове Еконт с преглед и тест.

Благодаря за вниманието.
Поздрави.

Злати...
Аватар
Prisadov
Маниак

Re: " Vintage Dugena Junior "

Мнениеот balabanov » 08 01 2017, 11:58

33 от мен..
Аватар
balabanov
Напредващ

Мнениеот MihailNikolov » 08 01 2017, 19:33

34 lv
Seiko Black Monster 2nd generation srp307j1
Barbos Sportmaster 1000m
Sekonda Chronograph 3101
Победа
Casio AE2000W
Autograph Marks&Spenser 100m
MihailNikolov
Напредващ

Мнениеот tanaso » 10 01 2017, 10:17

35
tanaso
Активен

Мнениеот Prisadov » 11 01 2017, 16:40

Приятели,
приключваме тази вечер. Часовникът е интересен и най-вече запазен.
Ето и снимки от преди малко.

Изображение

Изображение

Злати...
Аватар
Prisadov
Маниак

Мнениеот Brazi » 11 01 2017, 22:59

36
May the force be with you!
Аватар
Brazi
Активен

Мнениеот mmilev11 » 11 01 2017, 22:59

38
mmilev11
Новобранец

Мнениеот Prisadov » 11 01 2017, 23:08

mmilev11 написа:38

Честито на Колегата!
Очаквам Данни на ЛС и утре пътува към него :)

Поздрави, и благодаря на всички участници!

Злати...
Аватар
Prisadov
Маниак

Назад към Свободни търгове!