форумен часовник 2015

форумен часовник 2015

Мнениеот monopola » 28 01 2015, 17:53

Колеги,

да вземем малко да раздвижим нещата :)

Мисля, че мога да се захвана с форумен проект. Ама от сега казвам каква е моята идея, ако има други, то нека всеки си отваря тема :)
Наистина форумен часовник, общо взето принципите на WUS за гласуване, но при нас по скоро ще е по звършен проект. Производител може да бъде един от любимите ми микробрандове. Принципа на микротата е да сглобяват дизайни по каталог - тоест избира се каса, стрелки, механизъм, верига и т.н. Ще ми пратят разни опции, ще си позволя да избера първоначално основата и да вървим после напред.

Основата на часовника ще е:
- дайвър дизайн, може да е някакъв дрес дайвър
- три стрелки и дата
- автомат, най-вероятно Миота 9015
- стомана
- сапфир
- поне 200 метра водоустоичивост
- верига, ако цената позволява
- персонализация на заден капак, циферблат и ако успея ще е лумнат къстъм безел с лого или нещо подобно

Конкретните елементи ще стават ясни лека полека.
Най-важното - цената :) Аз не искам, а и не ми се занимава с нещо за отбиване на номера. Или правим нещо наистина готино или нищо :) За подобен часовник с тези характеристики според мен говорим за около 300 долара. Доставката предполагам ще е безплатна, ДДС обаче не виждам как ще избегнем. При долара в момента, според мен говорим за около 650 до 800 лева крайна цена.
Ще оставя темата за известно време да видим какъв ще е интереса. Мисля, че около 50 часовника ни е таргета за да се впишем в подобна цена. поне 30% от сумата ще е депозит, за да не нося сам целия риск. Ако се откажете пари не се връщат, ако проекта не се състой всичко се връща.
Хубавото е, че със сигурност ще се разтеглим във времето, така че ще има досатъчно време за спестяване на пари :)

Та така, давайте с коментари и предложения, дано успеем да се справим и резултата да е наистина добър ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Re: форумен часовник 2015

Мнениеот cenzor » 28 01 2015, 18:05

Защо не обмислите и Щайнхарт, те също правят проектни. Но няма да има мита и ДДС. ;)

П.С. В този ценови клас ако се включат и 10 човека, пак ще е успех. 50 никога няма да се съберат, то при 60 лв часовник едва имаше кворум.

Но, както обикновено , браво за идеята и желанието, Наско! ::drinks::
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Nachev » 28 01 2015, 18:18

:clap: Напълно подкрепям идеята. За дайвър с 9015 ще намеря пари. ::up::
Аватар
Nachev
Напредващ

Мнениеот monopola » 28 01 2015, 18:26

Косьо, принципно си напълно прав, ама в случая според мен едно, че ще се постигне по добра цена (малко съм се застраховал), а и е напълно оправдана. Пък и ще е съвсем съвременен модел, дето се вика всеки има нужда от нещо за ежедневка и море :)
То ще си покаже де :)
А Щайнхарт никога не могат да дадат подобна цена. В момента има проект във ВУС дето ще се прави от тях, цената ще е между 800 и 1100 евра :)
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот nautylus » 28 01 2015, 19:30

И аз мисля че разковничето за слабия досега интерес към форумните часовници е
точно ниската цена . Винаги стремежа е бил възможно по-ниска цена , а на всички
ни е ясно какво може да се получи за 50-60 лева .
Като гледам "врист шот" - темата , доста от колегите са притежатели и почитатели
на микро-брандовете -- производителите които наистина могат да дадат прогнозните
цени на Наско . Те и без това работят в малко над тоя ценови диапазон пък си предлагат
доста яки неща .
Сега в тая криза кой би отказал на тия цени - дайвър,сапфир,къстъм , не дай си боже и
бронзова касичка :lol: :oops:
Аз съм за идеята за наистина по сериозен форумен часовник и съм сигурен че ако има
достатъчно подкрепа , колегата ще ни спретне страхотно предложение - всички знаем
и сме виждали с какво е изскачал през годините / предполагам , че и сега е замислил
нещо такова/ ;)
Успех , аз съм ЗА !

п.с. - Магрет , нямаха ли база/представител някъде в Холандия - ддс не може да се избегне , поне мито
да няма . Лично на мен доста ми се "услаждат" техните каси - леко панерайски :wink:
nautylus
Активен

Мнениеот acronym » 28 01 2015, 21:18

С нетърпение чаках такава тема, започнах да чета с трепет ... но стигнах до цената и настроението ми посърна. За жалост ще ми е трудно да отделя една заплата и може би няма да участвам. Но ще следя темата с интерес, ако случайно сумата влезе във възможностите ми и все още има шанс да се включа ще го направя с огромно удоволствие.

Адмирации за Наско ..., за идеята и за поетия ангажимент да задвижи такъв проект. :clap:
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот cenzor » 28 01 2015, 21:25

monopola написа:А Щайнхарт никога не могат да дадат подобна цена. В момента има проект във ВУС дето ще се прави от тях, цената ще е между 800 и 1100 евра :)

::huh:: Шегаджии... При цена от 350 евро за Ocean 1 , очаквах подобно и за проектен (предвид голямата поръчка).
За 1000 евро има четиредесет други модела часовници, които могат да се вземат.

Успех с проекта, ще следя с интерес. ::drinks::
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот dimoyanushev » 28 01 2015, 21:29

Аз с две ръце съм за проект но само ако е нещо смислено. Дайвър с 9015 и сапфир задължително. Бронзова каса не е лошо да се помисли но да е като вариант.Един колега питаше тези дни за Prometheus а те са на близка цена и ако декорират по наш проект задния капак може и да се получи интересен часовник.http://www.prometheuswatch.com/
А темата я знаете но ето я и нея : viewtopic.php?f=36&t=22345
dimoyanushev
Маниак

Мнениеот asito » 28 01 2015, 21:44

Ооо,бих си взел дайвър със сапфир и миота 9015 :) :thumbup: Ако ми хареса дизайна -включвам се в поръчката.
А дали няма да е добре да се гравира и ник нейма на всеки поръчал :)
Аватар
asito
Активен

Мнениеот veno » 28 01 2015, 21:59

ми дайте да поръчаме 50 - Delfin-a накуп и сигурно ще постигнем 350$ цена...
Аватар
veno
Маниак

Мнениеот Groot » 28 01 2015, 22:02

Да си кажа мнението относно цената - според мен интереса няма да е голям, но това не е повод да не се прави. Не можем все да се оптиваме се вместим в някакви съвсем малко пари, трябва да има разнообразие. Аз пари за такова нещо нямам, но ще ми бъде много интересно да видя какво ще стане, а съм сигурен, че много от вас нямат проблем със сумата, която пък предполага, доста читав часовник. Така, че давайте, аз ще гледам :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот franka » 28 01 2015, 22:13

С две ръце съм за нещо от бронз. Не знам с размера как ще се разберем само , че мен под 45 ми малее.
STEINHART Apollon ETA 2824-2 elabore
HELBERG CH7 Miyota 9015
PRAETORIAN Signifer Miyota 8215
Vostok-Europe Caspian Sea Monster Ekranoplan Quartz
Аватар
franka
Маниак

Мнениеот Blond » 28 01 2015, 22:27

И аз ще следя с интерес. Без значение бронз или стомана.
Аватар
Blond
Master User

Мнениеот asito » 28 01 2015, 22:32

Ако ще е дайвър,да е 45мм без коронката...Сапфира изпъкнал леко,релефен циферблат...Аз съм за стомана.
Аватар
asito
Активен

Мнениеот guderian » 28 01 2015, 22:50

Първо на първо, адмирации Наско за ентусиазма и готовността да се занимаваш (а това си е занимавка!!!). ::drinks::

Конкретно за идеята - супер е. Цената...всяко нещо си има цена на този свят. За подобен часовник я намирам за добра. :) Лично аз вероятно бих участвал, но каса над 42мм ще ме откаже на секундата. Корпус от стомана също ми е приоритет. :)
"Само движението води до победа"
Аватар
guderian
Маниак

Мнениеот E99 » 28 01 2015, 23:25

Май и аз се навивам. Браво на Наско! :) Също подкрепям касата да е 42 мм (щото ръката ми е малка...). Иначе за другото предложението на Наско е идеално (особено дрес дайвър)!
E99
Почитател

Мнениеот dimoyanushev » 29 01 2015, 00:34

Аз си мислих да предложа каса 43/44мм . Защото е нещо средно и най много хора ще направят компромис 2 мм.
+/- . Може ли да се предложат конкретни производители да разгледаме сайтовете им? За да започне дискусия по моделите им. Иначе само си чеша ме езиците ::drinks:: ::drinks:: :))
dimoyanushev
Маниак

Мнениеот trk2 » 29 01 2015, 00:54

От всичко което прочетох в тази тема,
Дайвер, мийота, бронз най- удачния вариант ми се струва този
viewtopic.php?f=53&t=16801

Изображение

Поне едно е сигурно ще имаме цена директно от производителя :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Дон Жуан » 29 01 2015, 01:07

Адмирации към един деен и отворен човек и към поредната му инициатива!!!
Поздравления, Насе!!! :clap: :clap: :clap:
За мен е удоволствие да откривам подобни хора, с подобни идеи във форума!!! Сещам се за една скорошна инициатива на Наско, непосредствено преди празниците - темата "Подарявам"!!! Какво да кажа..............каквото и да кажа ще е все малко.........както и във случая с идеята за нов форумен часовник!
Та по темата :)
Определено съм "ЗА" дайвър! А покрай автора, модния подстрекател Галин, бодливия Кактус и други колеги започнах да обръщам внимание и на микробрандовете :) и това, което ми допада в тях е съотношението цена-качество, като второто често надминава първото.
Поради малката си китка и афинитет към руските часовници в последните години съм се отказал да нося бумбалници и размер над 42мм не би ми бил по вкуса. За стоманата и сапфира нямам колебания!
Ще си позволя да споделя и едно лично мнение! Пак покрай старите ми руски часовници започнах да се кефя на тези с надписани гърбове :) Било по повод конгрес, годишнина или някакъв личен празник и така започнах да ги събирам....Та лично мен много повече ми допада идеята за цифер на въпросния микробранд и надписан заден капак, отколкото цифер с логото на даден форум ( визирам WUS часовниците )! Лично мнение, което надявам се да не обиди никого, най-малкото пък собствениците на по няколко подобни :)
Още веднъж поздравления за идеята!!! Ще следя темата с интерес!
Часовници в продажба : https://bazar.bg/ads/user/1032222
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот marind » 29 01 2015, 03:15

Предложението на Наско е супер ::up:: За съжаление си мисля, че накрая ще се окаже неприложима :( Самата идея за дайвър предполага /поне за мен/ масивен часовник. Но това е доста разтегливо понятие - и аз като Франка не бих взел нещо под 44-45мм, защото ще ми стои като бирена капачка на ръката. При други с по-малки китки пък ще е обратното. Цената е ясно, че ще е следващото препятствие за много хора. Материала също - бронзът е по-скоро екзотика, но пък си има своите привърженици ::drinks:: Аз не съм от тях, по чисто практични причини - лятото се потя много и не искам ръката ми да е "зеленясала" постоянно :) Другата причина е, че предпочитам часовници на верига, а не си представям часовник с бронзова верига :)) Както и да е, лично аз ще следя развитието на темата с голям интерес и ако параметрите на часовника ме устройват, ще се включа в поръчката с удоволствие ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Следваща

Назад към Форумен часовник 2015