Dimitar Watches

Dimitar Watches

Мнениеот Heavy » 05 10 2016, 17:48

Здравейте, колеги - любители на часовници и професионалисти!

Казвам се Димитър Димитров и с цялото си нахалство създавам и обявявам тази тема за официалната тук на The First Bulgarian Private Watch Company – Dimitar Watches! (Ако горното изявление не е вярно, моля да ме поправите веднага или да замълчите навеки! ;) )

За какво става въпрос – преди около 2 години, гледайки списък с часовникарски марки, осъзнах, че повечето от тях са имена. Като много други хора и аз се замислих как ли би изглеждала и звучала марка с името ми - Dimitar и след като го написах и погледах, ми хареса. С цялата днешна информация за микробрандове от цял свят, възможностите за финансиране чрез платформи за краудфъндинг и многобройните успешни кампании там, решението за регистрация и разработване на бранд дойде почти веднага. След търсене на фирми производители, кореспонденции, избор и развитие на визия, концепция, дизайн, лого, кутия, сайт и т.н. и почти 2 години труд и нерви и невероятната помощ от страна на брат ми Васил, сме горди да споделим с вас резултата на усилията ни. И това е само началото! ;-)

Изображение
Изображение
И малко рендери:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Тези дни обещавам повече и по-добри снимки. Качвам тези, защото стискам от миналата година да споделя с вас какво подготвяме, но предпочетох да изчакам да пристигнат мострите, за да можем да качваме качествени снимки, да ги тестваме, да ги показваме на живо на който иска да ги види, пипне, помирише и т.н.

На картинките се виждат повечето технически данни за модела. Името му е Racer. Работното му име беше ColoSec, от Colored Second. Предвиждаме да има специални лимитирани серии в бъдеще.

Ще сме невероятно благодарни за мненията, коментарите ви, съветите ви. Тук има доста хора с огромен опит, други с не чак толкова, хора с всякакви вкусове - за нас ще е много ценно да чуем всеки какво мисли за това, което сме създали.

Поздрави и до нови срещи! ::drinks::
Димитър
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Re: Dimitar Watches

Мнениеот marind » 05 10 2016, 18:10

:clap: :clap: :clap: Поздравления! При евентуално пускане на по-голям размер, се нареждам първи! ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот stdenev » 05 10 2016, 18:32

Както имах вече възможността да кажа - резултатът е страхотен.
Поздравления!
Има ли вече ориентировъчна цена? :)
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 05 10 2016, 19:10

Стига бе... :shock: Величествено, е това е... Значи можело :clap:. Най хубавото е такова нашенско име на циферблат, и това да е символ за хубав часовник.

Heavy написа:...
осъзнах, че повечето от тях са имена.
...

Не са само имена, пожелавам от сърце същото и успех ::drinks::

П.С. нали питате и за мнение, или съвет, та едно лично мнение. Това Racer...много разпространено, доста комерсиално, не сваля ли малко нивото? Заслужава може би нещо друго, ужким по - скромно, но точно заради това по - подходящо. Разбира се, както ви харесва, аз не се сещам какво друго, вие го усещате много повече.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Heavy » 05 10 2016, 19:25

@ marind - Колега, ще го имам предвид ;) Размерът е такъв, защото на моята китка стои добре. Но в главата ми се върти и дайвър (за къде без дайвър в днешно време :D) и там най-вероятно ще е по-голям. Но не много - 44, 45 макс.

@stdenev - помня за STOYAN, помня! ;) За момента не искам да говоря за цена, защото има още доста неща да се уточняват. Ще се постараем да е максимално атрактивна на фона на яката конкуренция. Но както всички знаем, качеството струва пари, а ние не искаме да предлагаме нещо компромисно.
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот stdenev » 05 10 2016, 19:31

Разбирам.
Dimitar&Bros звучи по-честно. ;)
Модел Bulgarian Diver ::drinks::
Това в рамките на шегата, разбира се.
Успех!
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот Heavy » 05 10 2016, 19:34

phil05 написа:Стига бе... :shock: Величествено, е това е... Значи можело :clap:. Най хубавото е такова нашенско име на циферблат, и това да е символ за хубав часовник.

Heavy написа:...
осъзнах, че повечето от тях са имена.
...

Не са само имена, пожелавам от сърце същото и успех ::drinks::

П.С. нали питате и за мнение, или съвет, та едно лично мнение. Това Racer...много разпространено, доста комерсиално, не сваля ли малко нивото? Заслужава може би нещо друго, ужким по - скромно, но точно заради това по - подходящо. Разбира се, както ви харесва, аз не се сещам какво друго, вие го усещате много повече.

Колега, phil05 - Благодаря! :)

За името Рейсър съм абсолютно съгласен. Идеята ми за такова име е, че сме фенове и на моторните спортове и ни се иска да има някаква връзка с тях. Има и вдъхновение от подобни модели. В тази посока също доста щуротии ми се въртят в главата, а и развитието на модела, което предвиждам, ще е подходящо. Разбира се, докато не е късно, винаги има възможност за промяна, така че, ако ми щукне нещо по-оригинално ще видим...
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот Heavy » 05 10 2016, 19:54

stdenev написа:Разбирам.
Dimitar&Bros звучи по-честно. ;)
Модел Bulgarian Diver ::drinks::
Това в рамките на шегата, разбира се.
Успех!

Име за дайвъра вече има и не съм го срещал никъде - нито при големите, нито при малките. Стискам палци да не го "гепи" някой, че е доста готино... ;)
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот phil05 » 05 10 2016, 19:58

Имам някъде един много стар ръчен швейцарец, брандиран Бр. Коцеви София, и то на кирилица и хич не им е било проблем :) ::thumb:: Даже са решили, че така е по-добре. Всичко идва от главите ни и от времето, а времената се менят. Предстоят следващите :))

Изображение
Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Swiss M. » 05 10 2016, 21:21

Поздравления! Хубаво е да виждаш хора в България, които имат смелост да сбъднат мечтите си. За мен 42мм е супер размер, даже се надявам да го има и при дайвъра. Според мен е редно да се организира някакво събитие покрай форума, на което да можем да видим на живо мострите! Успех
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот diran » 05 10 2016, 21:45

Аз се радвам на смелостта на колегата и му пожелавам успех в начинанието.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот petarstoil » 05 10 2016, 22:13

Дерзай, колега - начинанието е супер, адмирации :clap: !
Аватар
petarstoil
Маниак

Мнениеот mitadoc » 05 10 2016, 22:52

Тръгваш по път, по който много други вървят с микросите. Надявам се можеш да предложиш нещо различно или по-добро.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Heavy » 05 10 2016, 23:19

mitadoc написа:Тръгваш по път, по който много други вървят с микросите. Надявам се можеш да предложиш нещо различно или по-добро.

Точно така, адаш! Много си прав, знам, че ще сме едни от многото в морето, но не само се надявам, а съм убеден, че ще се представим достойно. :)
Бъди невероятен!
Аватар
Heavy
Активен

Мнениеот Scandinavian » 05 10 2016, 23:27

Браво! Хайде хаирлия да е, чудесен избор на 9015-ката със суперлативи из нета. Ще следя с интерес снимки и следващи модели, успех в начинанието!
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот stepona555 » 06 10 2016, 00:42

Късмет и успех :thumbup: , хубаво е човек да опитва нови неща, харесва ми изчистената визия,ще има ли и кварцови модели , избрания механизъм е супер ::thumb:: , но всички големи произвеждат и кварц :idea: за да покрият по широк ценови сегмент
::drinks:: ::drinks::
stepona555
Маниак

Мнениеот Bartek » 06 10 2016, 05:13

Успех в начинанията и от мен. ::thumb:: В България извършва ли се някоя част от производствения процес.
П.С. А часовника Бр.Коцеви на Фил ми сгря душицата...
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 06 10 2016, 08:58

Поздравления, колега, желая много успехи, тази тема ме кара да се усмихна рано сутрин :) Поздравления и дано да се утвърдите и задържите на пазара. Евала за името и за самочувствието, с което сте взели решение да го сложите на циферблата. На мен лично моделите много ми допадат. Изглежда всичко да е премислено без отбиване на номера, особено при механизма, който сте избрали. Очаквам и цената, която ще е определяща за търсенето :) :) :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот evin » 06 10 2016, 09:42

Успех пожелавам. Ако предложите нещо по-ексцентрично като модел, ще стана клиент.
Alfex Lucendro 5567 / Valjoux 7750 (25j)
Meistersinger Neo 1Z / ETA 2824-2 (25j)
Poljot de Luxe / 1МЧЗ 2209 (23j)
Victorinox Swiss Army Cavalry 24308 / ETA Quartz (7j)
Аватар
evin
Маниак

Мнениеот vvgospodinov » 06 10 2016, 09:43

Колега, честито! Само успехи в начинанието. Добър дизайн, добър избор на механизъм. Стискам палци!
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.
Аватар
vvgospodinov
Маниак

Следваща

Назад към Марки - информация и мнения