Проект Бронзов Микимаус

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници

Проект Бронзов Микимаус

Мнениеот trk2 » 09 01 2017, 22:15

И аз като швейцарците в студените зимни дни си намерих занимавка.
Отдавна си мечтая за един бронзов панерайски хомидж.

Изображение

След години оглеждане най-сетне ми попадна една каса. Намерих готов циферблат сандвич и стрелки и започнах.
Намерих и стар Унитас от джобен часовник.
Ще кажете ама ти само сглобяваш, какъв проект е това?
Да ама пак си има куп работа, и като се има на предвид че имам по 20тина работни минути през ден, задачата никак не е лесна.
Ето какви операции трябва да извърша.
1.Касата се оказа малка за механизма и се наложи да я чопля със стругарски нож и пила докато влезе механизма. Добре, че е бронзова и стана бързо :lol: Допускам, че е правена за Молния.
2. Циферблата е сандвич 1мм и затова поръчах чак от Англия висок карамфил и часово колело.
3. Неприятното е, че оста на секундната стрелка идва къса и трябва да и сменя тръбичката. Поръчах чак от Белгия , но истинската трудност е с отрязване на точна дължина здраво и перпендикулярно закрепване. Освен това въпреки че карамфила е най- високия възможен пак не осигурява достатъчно място за секунданта стрелка и ще трябва да я монтирам точно до циферблата.
4. заключващия лост на коронката е доста напрегнат и ще се наложи да го пиля прецизно за да затваря нормално.
5. трябва да оразмеря ремонтуара и да закрепя механизма със скоби- както Диран казва без натягане.
6. според мен ще трябва да се отнеме и от касата за да може каишката да влиза по свободно.
7. чудя се дали да не лакирам лъговете от долната страна за де причиняват алергии и цапане през лятото.
Някой може ли да ми даде съвет как да ги „запечатам“
Колебая се дали да състаря касата- като че ли така ми харесва.
Имам два задни капака тънък титаниев и прозрачен, мисля да използвам плътния с него часовника ляга супер на китката.
И накрая каишката мисля да възложа на Марински или на някой друг от форума.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Re: Проект Бронзов Микимаус

Мнениеот DrFrancky » 09 01 2017, 22:20

Има лесни проекти, има и трудни проекти, но все са си проекти и изискват много. Само едни стрелки да смениш си е занимание, работа и мислене. Хубаво е когато някой иска да модифицира нещо, независимо колко трудно или лесно се изпълнява. Някой път точно лесните промени водят до нещо невероятно. Успех. ::drinks::
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот Torro » 09 01 2017, 22:29

Мога само да пожелая успех! Вярвам, че ще се получи страхотно.
Torro
Маниак

Мнениеот valo6 » 09 01 2017, 22:40

::up:: давай не бой се
瓦伦丁
Аватар
valo6
Master User

Мнениеот Barking Dog » 09 01 2017, 23:17

Абе, какво ви става тази година?! То всеки ден-нов проект, кой от кой по интересен и предизвикателен. Успех на теб и на всички които имат смелостта да се впуснат в такова приключение. ::drinks::
Последна промяна Barking Dog на 10 01 2017, 08:50, променена общо 1 път
Barking Dog
Активен

Мнениеот DoctorPhill » 10 01 2017, 02:47

Браво !Може и без секундарник ,ако стрелките са хубави и имаш или ще правиш друг циферблат .На старите часовници лъговете не са с патенти или винтове а с минимална разлика в диаметъра на двата отвора се вкарва ос с един конусовиден край . Добре зацепва в меки метали .Може просто да разшириш наличните отвори 1,6 и 2,0 примерно . Ако искаш имам 3-6-9 месингови циферблати , за 47 мм каса , трябва да ги премеря колко бяха , мога да ти подаря 1 ,единичен или с подложка . Без секунди са .
May the bridges I burn light the way .
Аватар
DoctorPhill
Почитател

Мнениеот diran » 10 01 2017, 09:54

Класиката за запечатване на цветни метали е цапонлак.
Сигурен съм, че има доста по-нови и качествени лакове и химикали. Но аз нали съм си ортодоксален часовникар немога да ти предложа друго.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот DDimitrov » 10 01 2017, 11:16

Коце,
Я виж тези: http://impexron.bg/Default.aspx
Продукта който търсиш е Duracoat. Използват го за боядисване на оръжия предимно, но имаше един тип, който боядисваше каси за часовници.
Другият продукт е Cerakote, който е доста по-скъп и май никой не го внася в България, но според мен има шанс да ти свърши по-добра работа. Най-близкият им дилър е в Германия. Ако се навиеш, може да направим партия за един тестър, че и аз искам да тествам един техен продукт.
Аватар
DDimitrov
Активен

Мнениеот acronym » 10 01 2017, 11:50

Oоо поредния интересен проект. :)

Обаче аз като прочетох заглавието на темата веднага се сетих за нещо подобно:

Изображение

:mrgreen:

Но и бронзов Панерай звучи интересно. :)
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот trk2 » 10 01 2017, 20:43

Това е първообраза на моя проект. Прототип разработен от Панераи през 1998г. Първият прототип след придобиването на марката от големите концерни.
http://www.rolexforums.com/showthread.php?t=86457
За разлика от оригинала моята каса няма ПВД покритие, но капака и ръчката са също от титан , като оригинала. Без надписите защото не искам да правя реплика.
Циферблата и стрелките на оригинала не ми харесват, затова си избрах мой вариант на сандвич с оранжева светомаса и бронзови стрелки.
Днес успях да сглобя секунданта стрелка и успешно я поставих.

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 11 01 2017, 16:18

DDimitrov написа:Коце,
Я виж тези: http://impexron.bg/Default.aspx
Продукта който търсиш е Duracoat. Използват го за боядисване на оръжия предимно, но имаше един тип, който боядисваше каси за часовници.
Другият продукт е Cerakote, който е доста по-скъп и май никой не го внася в България, но според мен има шанс да ти свърши по-добра работа. Най-близкият им дилър е в Германия. Ако се навиеш, може да направим партия за един тестър, че и аз искам да тествам един техен продукт.

Говорих с един специалист, каза че е добре първо да се пасивира и после да се лакира. Освен това каза че мъжката пот била много агресивна и едва ли покрието ще издържи дълго. Може би ще трябва да го лакирам всеки път преди сезонно носене.
Заинтересован съм да тествам и друг метод, като боядисване с Cerakote
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Vesire » 11 01 2017, 16:33

Поздравления за проекта,
тези са ми любимите.
Циферблата пастнаха ли крачетата или си го закрепил по друг начин ?
Успех с реализацията.

П.С.
"7. чудя се дали да не лакирам лъговете от долната страна за де причиняват алергии и цапане през лятото "
Пробвал ли си бронзов / месингов часовник, за какво цапане говориш ? Алергия пак се съмнявам, едва ли ще го носиш с месеци без сваляне, според мен не се тормози с тази точка.
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот Sir Tomaz » 11 01 2017, 20:23

Ами и на мен от бронзовите (бъкъла където се докосва до кожата и лъговете) ми позеленява ръката и затова общо взето ги отписах май. Като го носиш цял ден и си измиеш няколко пъти ръцете все остава какпа вода, влага, лятото пот.. става зелено на кожата. А и миризмата на бронза честно казано ми е неприята... абе общо взето май има защо след бронзовата ера хората да са минали на други матряли за по-такива работи.

Интересен проект, успех в начинанието. Trk2 както винаги е педантичен и крайният продукт ще стане добре без съмнение.
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Назад към Интервенции и инструменти