Български пощи колети

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Български пощи колети

Мнениеот Groot » 11 05 2012, 13:02

Здравейте колеги.
Някой ползвал ли е скоро български пощи за колети в страната и чужбина?
Да сподели впечатления.
Изобщо опитват ли да ги доставят до адрес или винаги спират в пощата?
Бавят ли се повече от 3,4 дни за в страната?
Аватар
Groot
Маниак

Re: Български пощи колети

Мнениеот Junghans » 11 05 2012, 13:06

Явор написа:Здравейте колеги.
Някой ползвал ли е скоро български пощи за колети в страната и чужбина?
Да сподели впечатления.
Изобщо опитват ли да ги доставят до адрес или винаги спират в пощата?
Бавят ли се повече от 3,4 дни за в страната?

Да много често получавам от Германия документи през Български Пощи, досега всичко е пристигало навреме, 4-5 дни до седмица от Германия. Колети получавах от Англия, миналият месец, отново за седмица си бяха при мен. Дори не познах услугата, реших че са ги купили Ди Ейч Ел :)
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch
ИзображениеИзображениеhttp://sisco-m.com/?page_id=322
Аватар
Junghans
Master User

Мнениеот Groot » 11 05 2012, 13:13

Бравус.
Нали говорим за нормалните пощенски услуги, а не EMS Bulpost куриерските?
Проследяването на пратката бачка ли?
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот Junghans » 11 05 2012, 13:20

Явор написа:Бравус.
Нали говорим за нормалните пощенски услуги, а не EMS Bulpost куриерските?
Проследяването на пратката бачка ли?

В интерес на истината и на мен ми беше любопитно дали бачка тракинга, изпращайки за Англия госпожата на гишето каза, че мога да проследявам и в Роял Мейл с нашия номер, но предоставих фактурите на счетоводителката и......абе забравих...но пратката си стигна с препоръчаната им услуга, не съм ползвал EMS!
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Аватар
Junghans
Master User

Мнениеот taipan » 11 05 2012, 13:38

тракинг бачка. ДиЕйЧел имат някаква услуга с Германските пощи. И идва по поща. И се траква в пощите на Германия, а не през сайта на кериъра. Колкото до български пощи едни от най-ужасните в Европа. Делим шампионската титла с Италия, Румъния и Гърция. :)
Ползвам ги. Цени надути, качество, ник'во. :)
Пакетирай си пратката от вас, че в пощите нямат нищо! Обезопаси я.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот Junghans » 11 05 2012, 13:44

taipan написа:тракинг бачка. ДиЕйЧел имат някаква услуга с Германските пощи. И идва по поща. И се траква в пощите на Германия, а не през сайта на кериъра. Колкото до български пощи едни от най-ужасните в Европа. Делим шампионската титла с Италия, Румъния и Гърция. :)
Ползвам ги. Цени надути, качество, ник'во. :)
Пакетирай си пратката от вас, че в пощите нямат нищо! Обезопаси я.

Те Германските пощи са собственик на Ди Ейч Ел, въпрос на време е да стъпят и у нас, но то в България какъв бизнес има, че да си платят инвестицията....
Аз също препоръчвам да си опаковаш добре у дома, те имат едни кутии и нищо друго, но си ги плащаш :) нормално. Само не затваряй, че проверяват колета!
Аватар
Junghans
Master User

Мнениеот taipan » 11 05 2012, 13:49

Хмм интересна новина за мен. Митак, не знаех че са тяхна собственост... Ехх тия швабен, не можеш ги стигнеш, и срещу теб да тичат.
Ами БДЖ и Български пощи се опитват да ги фалират, за да ги изкупят. Примерно, БДЖ специално сега им продават вагони на 6000лв. , а само от скрап могат да се вземят над 22000лв. плюс , те ги реставрират и тогава нулите стават 00000!!! Измамници!!!! Искат да го фалират и заради товарни превози там. Абе една е.... в историята на България и съвременната история, да бъда по-точен има примери, дори в литературата го пише , че това е планувано приватизирането специално, за да могат г-дата от ВКР, ДАНС, други такива съкращения да станат милионери, а децата им милиардери, на по-умните. ::angry::
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот Junghans » 11 05 2012, 13:58

Да, тяхна собственост са, макар и да бяха Американска, пребориха се, знаеш колко трудно Мерцедес придобиха Крайслер. Не съм запознат точно, но трудно европейска компания става собственик на повече от 51% на компания в САЩ. Швабите не си падат по това да бият тъпана, просто си бачкат и придобиват. Поне моите са далеч от идеята за реклами и рекламни лица, казват ние продаваме качество, произведено в Германия и това е достатъчно :)
За българска приватизация не ми се отваря тема, че ми се плаче....ужасно е...
Аватар
Junghans
Master User

Мнениеот taipan » 11 05 2012, 14:02

Да... и между другото в таази Световна Икономическа Криза, Германия има страхотен, небивал възход. В момента са заринати от работа, поръчки, и не могат дори да смогнат. Силния си е силен. И расизма и национализма си го има до ден днешен. Все пак, са коректни хора, мисля. Има преразпределение на световния пазар. Аз виждам, нови лидери. Ще видим, какво ще стане :crazy:
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот miroman » 11 05 2012, 14:03

Всичките си международни пратки през Е-Бей ги пращам с БГ-Пощи. Ползвам само услугата "малък пакет до 2 кг", като цена няма алтернатива. Задължително ги пращам "Препоръчано, без приоритет" (Registered, non-priority). Предварително си ги опаковам и поставям в пликчета с пукалки. Пратил съм сигурно 400 или 500 пратки, досега нямам загубена. Съответно не съм бил компенсиран - тук е слабото място, компенсацията е до 80 лв. Ама за евтинки пратки - и 80 стигат.
Получавал съм същи доста пратки през БГ-Пощи. По-лекичките и малки по обем ми ги доставят в къщи, по-едрите или тежички (над половин кило) си ги взимам от Пощата, като ми пращат известие. Досега известие не ми е изчезвало.
Единствено БГ Пощи са въвели олекотена процедура за получаване на пратки извън ЕС до 300 лв - на место в Пощата има митнически служител, който ти обработва документите, плащаш си ДДС-то на каса и си взимаш пратката. Всички други куриери те минават през митница.
Като цяло - изключително съм доволен и от цените, и от качеството на услугата, просто не виждам алтернатива за евтините пратки. Само като пример мога да дам - доставка в селище на 150 км. от Мелбърн, Австралия, навътре в пустинята ми струва 1.80 лв. + 3.00 лв. за "препоръчано" (теглото беше под 50 гр.). Какво им се връзва да си платят с тия 1.80 лв., не ми го побира акълът.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
------- My watches -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon
-----------
Моите часовници за продаване ->
Аватар
miroman
Master User

Мнениеот Junghans » 11 05 2012, 14:14

taipan написа:Да... и между другото в таази Световна Икономическа Криза, Германия има страхотен, небивал възход. В момента са заринати от работа, поръчки, и не могат дори да смогнат. Силния си е силен. И расизма и национализма си го има до ден днешен. Все пак, са коректни хора, мисля. Има преразпределение на световния пазар. Аз виждам, нови лидери. Ще видим, какво ще стане :crazy:

Да, ще се радвам на нов световен ред и нови пазарни лидери, като предпочитанията са ми за Германия! Това са най коректните хора с които работя! Само ще ти дам пример тази сутрин писах мейл в 7:50 наше време, в 9:07 наше или 8:07 тяхно аз вече имах отговор! Нали се сещаш как ние като отидем на работа, първо пием кафе, малко фейсбук :)... и към обяд четем служебна поща! Да, ужасно стриктни са, изискват всичко което дават, те създават реда, но това е нормално и това не значи че ти си прецакан, напротив вие сте партньори!
Ето ти част от мейл за да разбереш какви хора са: It is a high pleasure for us, when you will come to us on 18. June. It would be very appreciated, if you could give us an approximate time, when you will arrive in Schramberg. Просто пропуснах да отбележа, че мисля да съм при тях в 10:00
Ако обаче ти разкажа за френски или швейцарски мои контакти :)))))
Сори Яворе, но днес съм по свободен ;)
Аватар
Junghans
Master User

Мнениеот taipan » 11 05 2012, 14:27

Китай, Русия... това ще са лидерите. Скандинавците също са точни и коректни. ;)
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот Encho » 12 05 2012, 15:42

Ех, точно бях влязъл в този раздел да пускам подобна тема и какво да видя. :)

Та, имам въпрос.
Ще изпращам часовник до Франция в Понеделник. Човека ми плати чрез paypal.
До сега не съм пращал нещо извън България, та не знам изобщо каква е процедурата.
Предполагам отивам в пощата и казвам, че искам да изпратя колет с ЕМС?

Ако може някой да помогне с малко информация. :)
Вкъщи ли трябва да го опаковам? Имам една метална кутийка като за моливи, мисля в нея да го сложа за по-сигурно. Имам и от онези найлонки с балончетата. Мисля да увия часовника, да го сложа в кутийката и да увия и нея. :? Бива ли? И цените за доставка в сайта актуални ли са?
Гледам тук: http://www.bgpost.bg/files/custom/Price ... 012008.pdf
До Франция до 0,5 кг.- 62,28 лв.

Това ли е правилния начин? :?
Encho
Активен

Мнениеот Groot » 13 05 2012, 07:32

Куриерските услуги (EMS) са едно, а пощенските (колет в случая) са друго. Гледам този калкулатор:

http://www.bgpost.bg/?cid=112&packet_ty ... tination=1

и твоя случай ми излиза 7лв. А колегите казват, че пристига бързо.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот Junghans » 16 05 2012, 12:40

Още едно потвърждение, че Български Пощи и Дойче Пост работят добре:
Писмо изпратено от Германия в петък, пристигна в понеделник сутринта. От същият изпращач пратка изпратена през UPS в четвъртък пристигна вчера :) Като куриерската услуга струваше 87 Евро а за пощенската са платили 3.45 Евро. Верно куриерската пратка тежеше 1 килограм а писмото 200грама....
Аватар
Junghans
Master User

Мнениеот chriss » 16 05 2012, 22:56

Някой пращал ли е часовник до САЩ чрез Български пощи ?
Часовника не е скъп - около 300 долара. Въпросите ми са 2:
Как се оформят нещата документално ? - митници, декларации и т.н.
Колко ще струва приблизително транспорта ?
Аватар
chriss
Активен

Мнениеот taipan » 17 05 2012, 12:36

пращаш с български пощи. застраховаш пишеш стойност на продукта, няма митници :) 30-на лева ще ти струва
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот miroman » 17 05 2012, 14:08

taipan написа:пращаш с български пощи. застраховаш пишеш стойност на продукта, няма митници :) 30-на лева ще ти струва

Тук не съм много съгласен. Застраховка за "малките пакети" няма, при загуба те компенсират до 80 лв. Ако искаш застраховка, трябва да минеш към колетните пратки, а там трийсетина лева няма да те оправят, отделно не знам как стои въпросът със скъпите вещи над 300 лв. - декларации, митници и т.н.

За такава стойност бих ползвал "малките пакети" (задължително "Ragistered"), въпреки, че има риск да ти се загуби часовник за $300, а да ти възстановят 80 лв. Досега съм пратил сигурно 400 или 500 пратки (вкл. и часовник за 150 GBP), нямам загубена. Имам няколко забавени, но пристигнали (основно към Щатите). Цената би следвало да е ~ 10-12 лв

Но всеки си преценява сам.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
------- My watches -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon
-----------
Моите часовници за продаване ->
Аватар
miroman
Master User

Мнениеот ram » 18 05 2012, 09:20

Аз пращах пакет от 2,4 кг до софия в понеделник след 17 часа. В сряда получателя имаше известие за взимане. Да не споменавам че цената за това ми беше под 2 лв.!!!
На няколко пъти съм пращал пакети с тегло до 2 кг. до Англия, та цената за там до 2 кг. е 19 лв. обикновена пратка, като тя приситга до 1 седмица (5 раб. дни). Напълно съм доволен от услугите им и се чудя защо тук не се използват.
„Времето е наркотик, много от него убива.“
Тери Пратчет
Аватар
ram
Master User

Мнениеот mitadoc » 18 05 2012, 10:13

Използвал съм ЕМС до Австралия за пакет 0,5 кг и стойност 1000 лв.Лелките в пощата бяха много стреснати,задължително попълних митническа декларация със стойността,върху която обмитиха в Австралия получателя(искаха реалната стойност),не дават вече(тогава даваха- преди почти година)гаранция за загубване,пристигна на дестинацията си за около 6 работни дни.Опитът ми показва,че ако пращам евтини неща - до 300 лв стойност(предимно часовници),бих ползвал ЕМС,но ако е над тази сума и е в ЕС - ДПД занасят до врата във всяка точка на Съюза за 38 лв(до 1 кг),а иначе ДЧЛ - 120 евро със застраховка по света.Това е положението.По-добре бързо и сигурно,отколкото да си хапеш задника после и пари да връщаш.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Назад към Всичко останало