Това е моята колекция... за сега

Тук е мястото да споделите вашата колекция от часовници, независимо от тематиката или количеството.
Отговори
Потребителски аватар
ZeroReverse
Активен
Регистриран: 27 06 2014, 20:41

Това е моята колекция... за сега

Мнение от ZeroReverse » 08 09 2019, 19:20

От както го има този раздел ми се струва доста пуст. Най-накрая се наканих да щранкна някоя друга снимка и да споделя моята скромна колекция. Часовниците са подредени хронологично - по реда в който са влезли в колекцията. На пъривия ред са часовниците които са ми подаръци и съответно имат голяма сантиметнална стойност за мен. На втория ред са часовници които съм си купувал сам и остават като дългосрочни членове на колекцията ми. Ще споделя и някоя друга дума за всеки часовнк.

Изображение

Изображение

Casio DB E30 - подарък от майка ми, за 16 годишния ми рожден ден, това може да се каже че е първият ми сериозен часовник. Кефя се на часовниците от малко дете и съответно съм имал детски часовници, разни китайски ментета, но никое от тях не е оцеляло. Майка ми държеше да изберем аналогов часовник, но аз успях да я убедя да изберем дигиталка със възможно най много функции за цената :). Оригинално беше на метална верига, но след около 2 години силиконовите й държачи се скъсаха. Тогава в магазините предлагаха само цялата верига, която струваше почти колкото часовника, та за това си остана без да се носи доста дълго време. Но преди 2 години някъхде му намерих силиконова каишка и сега го нося от време на време.

Casio Beside BEM-100 - подарък от баба ми за абитурентския ми бал. Носех този часовник всеки ден докато бях в университета. Всъщност го носех дори извън университета, дори като бях не подходящо облечен за толкова дреси часовник :D За нещастие механизма му се развали - точи батериите за по няколко месеца. Трябва да се наканя да му намеря механизъм и да го закарам на часовникар да го смени.

Casio EFA130D - подарък от другата ми баба за успешното звършване на университета и започването на първата ми работа. Отново ми беше ежедневния часовник в продължение на около 2 години. Смея да твърдя че това е най удобния часовник който съм имал или имам, нищо че веригате не е със солидни линкове. Да по удобен е дори от Омега-та.

Casio EF500D - подарък ми е от много добър приятел по случай че му станах кум на сватбата. Преди това бях заглеждал модела няколко пъти по магазините и бях много впечатлен колко е красив, особено за цената си. Така и така все не го купувах, но бях споделил впечатленията си с друг приятел, който по това време си търсеше часовник. Е доста по нататък, информацията явно се е разпространила :D Все още много ме кефи това касио с този извит кристал и симетричен циферблат.

Изображение

Hamilton X-Patrol - пилотските часовници са ми любим жанр и дълго време си мечтаех да си взема механичен пилотски хронограф, но дълго време цената ме спираше. До едно време защото не можех да си го позволя, до друго защото не ми се даваха такива пари. Накрая след едно "FUCK IT" и 2 дена браузване в chrono24, часовника стана факт. Жесток е, само люм-а му да не беше такъв боклук какъвто е :D

Certina DS Pro Titanium - много се кефя на Breitling Aerospace и на няколко пъти съм бил на косъм да си взема такъв. Но мамка му, не ми се двават толкова пари за кварц. Да знам че е тъпо и че не е някакъв скапан кварц но така стоят нещата. Та това часовниче е 99% от това което е Аероспейса - почти същия механизъм, титаниева каса, 40мм, титаниева верига, и беше на цена която нямаше как да пропусна. Оръфан е отвън но работи добре и най вероятно ще стои в колекцията докато най накрая не се пречупя и не си взема Аероспейс!

Casio GShock GMW B5000 - супер много харесвам дигитални часовници, супер много се кефя и на стоманение часовници - стоманен G-Shock ли каза някой?! Налазих го възможно най бързо като се появи на нашия пазар, за мен това е ултимативния г-шок за ежедневието. На живо впечатлява супер много с качеството на изработката и финиша си, снимките не му правят чест. Едва ли някога ще се разделя с него.

Omega Seamaster Professional ceramic - пра дядо ми имаше джобна омега (която сега е моя), знаех че някой ден и аз ще си взема омега. Само че винаги си мислех че ще е Speedmaster, но след като взех Hamilton-a нещата се попромениха и реших че speedmaster мога да си взема по нататъка, а сега по скоро предпочитам това. Керамичния безел, лъскавия циферблат, релефните индекси и лого и с тая елегнатна каса и уникални стрелки. Много ме кефи Seamaster-a! А веригата, за мен е може би най красивата която съм виждал!

В обозримо бъдеще искам да си взема Breitling - нещо с GMT или хронограф, още не съм решил точен модел, може и Аероспейс да е най накрая :D
Skeleton часовник - много им се кефя и за сега съм се ориентирал към Tissot T Complication Squelette. Кое от 2те ще първо - нямам си идея, както дойде :D

Айде сега който ми е прочел поста, да си постне неговата колекция!

SNK
Активен
Регистриран: 17 09 2018, 16:38

Re: Това е моята колекция... за сега

Мнение от SNK » 09 09 2019, 11:15

Солидна колекция ::thumb::

От скромните Casio до високата класа Omega. Децата и внуците ти ще имат интересно наследство и не говоря само за Омегата. Тези квадратни Casio та имат доста интересен ретро дизайн, който според мене ще е търсен след десетилетие - две.

cassillas
Почитател
Регистриран: 26 05 2014, 09:27

Мнение от cassillas » 10 09 2019, 07:52

Супер колекция!
Като стил има допирни точки с моята. Харесва ми разнообразието от електронни през кварц до автоматици. ::drinks::

Потребителски аватар
ayl
Активен
Регистриран: 02 01 2016, 13:11

Мнение от ayl » 10 09 2019, 08:42

Прав си, веригата на дайвъра е най-хубавата от всичко, което аз съм виждал.
И аз мисля, че ако имаш повече часовници един, най-много два трябва да са механични, другите кварц, които те кефят.

Потребителски аватар
ZeroReverse
Активен
Регистриран: 27 06 2014, 20:41

Мнение от ZeroReverse » 12 09 2019, 20:18

Благодаря за коментарите ::drinks::
Като цяло предпочитам механичните часовници - професионално, а и много от хобитата ми са свързани с технологии, електроника и тн, механичните часовници са много приятно разнообразие и внасят контраст в цялата работа. Но, нямам нищо против кварца, даже дигиталките и ana-digi са ми слабост.
Иначе за себе си открих че по-малко е повече дето се вика. Не че 8 часовника са малко, но са по-малко от преди. Предпочитам всеки часовник в колекцията да е внимателно избран, а не импулсивна покупк и разбира се да се носи често. Така си тежат на мястото :D

Потребителски аватар
WeltherrschafT
Почитател
Регистриран: 22 09 2011, 00:32

Мнение от WeltherrschafT » 12 09 2019, 23:03

Поздравления за представянето на тази колекция! Много ми допаднаха обясненията за всеки отделен часовник, защото точно така си представям и аз темите в този раздел - не просто някакви снимки, а защо го имаш този часовник или от къде е, или как си го избрал. Мисля си, че заради разни скрупули тук малко хора биха представили часовниците си по този начин, но дано не съм прав. Още веднъж, браво!

Отговори

Върни се в “Колекции на потребители”