Seiko Turle Blue Batman SRPC25K1

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.
Отговори
Pavel_d83
Напредващ
Регистриран: 11 04 2010, 11:55

Seiko Turle Blue Batman SRPC25K1

Мнение от Pavel_d83 » 17 08 2018, 12:08

Винаги съм искал да направя ревю на някой часовник и да допринеса с нещо за развитието на тази общност, но мързелът в мен все надделяваше. И така до днес, когато явно звездите се подредиха в правилна линия и ето че стоя пред компютъра и пиша импровизирано ревю на един доста популярен модел на Сейко,а именно Seiko Turtle SRPC25k1. Моделът е с друг референтен номер за произведените за японския пазар, но съответно е по-трудно откриваем и по-скъп.
Малко предисловие. След закупуването на Сейко Алпинист в края на миналата година някак си интереса за нови часовници изведнъж спря. Юувствах се наистина удоволетворен. Имах добра колекция, включваща Sumo, Monster 1, Sarb033, Alpinist и няколко винтиджа сред които и една Омега. Не изпитвах нужда да купувам нови. (нужда е силна дума за човек, който има в шкафа няколко часовника, но струва ми се, че четя'ите този форум схжанаха какво имам предвид :wink: ) Да, но преди някокло седмици имах за убиване известно време в мола и минавайки покрай магазина със Сейко-то реших да поразгледам малко. Ей така просто да видя какви модели имат. Пробвах новия Kocktail Time - наистина прекрасен часовник, много стилен и изпъкващ. Реших да си тръгвам, когато на излизане, с крайчеца на окото си забелязах една Костенурка. Признажам си до този момент не бях виждал на живо. Рекох си, чакай да видим какво толокова го хвалят този тулуп. Сложих го на ръката и край... демонът отново бе събуден. Много ми хареса приливащия от черно в сиво циферблат, стрелките с 'бръш' финиш, цялостното усещане как стои на ръката. Върнах се вкъщи, изгледах някоко видеоревюта и веднага намерих откъде мойе да се поръча на приемлива цена. Реших да подходя малко практично и и нарочно изчаках някоклко дни с надеждата да ми мине, ама не... И така кредитната карта отново влезе в употреба и след две седмици часовникът е вече при мен.
Първоначалните впечатления са отлични, но пък и аз знаех какво да очаквам. Дойде добре опакован, с попълнена гаранционна карта и инструкция от Сейко, указваща, че има двугодишна гаранция за Европа и адреса на официалния представител в Бг. Честно казано доста се колебаех между този модел и новия Save The Ocean, но като че ли този стои малко по-класическо, а и не ми харесва, че при другия короната и безелът са в черно. Предстои ми да му намеря една гума и една верига jubilee, така че ако имате предложения съм насреща. Интересен детайл, който забелязах е, че на датното колело, в горния десен ъгъл на бялото поле между "THU" и "FRI" е написано "es". Часовникът е поръчан от Испания, дали това е някаква маркировка? Не съм го забелязвал при други модели досега.
edit: След няколко дни носене, които включват изкачване на вр. Ботев и тренировка във фитнеса, мога да споделя, че часовникът е изключително удобен. Не се усеща никакъв дискомфорт, въпреки по-широката верига. Спокойно мога да кажа, че от всички дайвъри, които съм носел този е най-приятен за носене. Например Монстъра и Сумото винаги са ми убивали с коронката, която се забива в китката. Със Сумото ми е некомфортно във фитнеса и често пъти се налага да го свалям. При костенурката няма такъв пролем. Явно специфичния дизайн на корпуса е създаден не просто да радва окото, а по много приятен начин ляга върху ръката. Така въпреки тежестта и размерите часовникът остава удобен.
Интересен момент от дизайна на този часовник е безела. Той е издигнат над кристала, като по този начин го предпазва от удари и надрасквания. Ръбът на безела пък стои една идея над ринга и съответно по аналогичен начин успява да го запази. Фосфоресциращата точка също е дълбоко в безела. Всичко това дори на пръв поглед не изглежда кой-знае колко важно, но в дългосрочен план запазва красотата на часовника. За сравнение при Сумо-то кристалът е изпъкнал и лесно са драска. Фосфоресциращата точка също е издадена и при мен успя да пострада, въпреки че си пазя часовниците.
Бях чел, че при този модел коронката често пъти играе. При мен се усеща доста стегната, без никакви луфтове. До момента часовникът избързва с около 5 секунди на ден, което е повече от добре.
Както споменах в началото като слабост при този модел може да се отбележи верижката и по-специално закопчалката. Самата верижка е добре завършена и стои и изглежда отлично. Масивните крайни звена стоят стегнато в корпуса и се сливат с него. Закопчалката обаче има солиден луфт, което понякога дразни. Хубавото е, че когато часовникът е на ръката, където му е мястото, този луфт не се усеща.
В заключение мога да кажа, че това е един много приятен и практичен часовник, който стои добре на ръката и е много удобен. Преливащия от черно в синьо циферблат е много ефектен и го различава от останалите На пазара има няколко разновидности на костенурката (осем или девет), а и продължават да излизат нови. Има фенове, които колекционират само костенурки. Спокойно мога да го препоръчам на всеки, който има интерес към него и се чуди дали да го добави в колекцията си.

п.п. Не се колебайте да пишете коментари за самото ревю - интересно ми е да разбера дали съм се справил. Пишете каво съм пропуснал и какво сте очаквали да прочете :))

Ето и няколко снимки от разопаковането. За съжаление камерата е единствената слабост на Xiaomi Redmi 4...

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна от Pavel_d83 на 21 08 2018, 08:01, променено общо 2 пъти.
Omega Seamaster cal.1012
Omega Geneve cal. 552
Poljot cal.2609
Casio Beside

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Re: Seiko Turle Blue Batman SRPC25K1

Мнение от kokokoz » 17 08 2018, 12:12

някоя друга снимка ??? :))

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 17 08 2018, 13:09

Честито много красив часовник, един от любимите ми, обаче зачетох ревюто с желание и преди да започне..., то свърши. Все едно само уводната част си постнал. :) :) :)
...go forward...

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

Мнение от Vesire » 17 08 2018, 13:18

готини са да , честито,
имах пади версията, голяма красота и тулуп си е на снимки изглежда по-малък

sony
Маниак
Регистриран: 16 11 2012, 20:33

Мнение от sony » 17 08 2018, 15:23

Увлекателно написано и леко за четене, но наистина е по-скоро като въведение. Отделил си по-голяма част за мотивите да купиш часовника, отколкото на самия часовник. Може да наблегнеш повече на това какви са били очакванията ти и доколко са се покрили, на нещата които харесваш в модела и тези, които смяташ, че трябва да се променят, за да се подобри в евентуалната следваща генерация.

otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 17 08 2018, 15:59

На мен ми харесва :thumbup:
Изображение

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 19 08 2018, 15:53

Честито за часовника, много хубав модел!
Важното е, че ревюто е от сърце, другото е вторично.

Pavel_d83
Напредващ
Регистриран: 11 04 2010, 11:55

Мнение от Pavel_d83 » 21 08 2018, 07:13

Благодаря за коментарите! Искаше ми се да го понося няколко дни първо, за да мога да опиша впечатленията си относно предимствата и недостатъците му. Като имам време ще се опитам да допълня.
Omega Seamaster cal.1012
Omega Geneve cal. 552
Poljot cal.2609
Casio Beside

Потребителски аватар
SNK
Напредващ
Регистриран: 17 09 2018, 16:38

Мнение от SNK » 19 09 2018, 12:37

Циферблата е трепач с това синьо.
Shin Nihon Kikaku
The Future Is Now

pasheto2
Почитател
Регистриран: 17 01 2017, 07:57

Мнение от pasheto2 » 07 11 2018, 16:32

Щастлив съм че притежавам екземпляр от Padi версията с пепси безел. Ляга прекрасно и въпреки масивните му размери почти не се усеща на китката. Един от любимите ми часовници!
Теб колега поздравявам за правилния избор и доброто макар и наистина непълно ревю. Да го носиш със здраве!!

Отговори

Върни се в “Ревюта и снимки на часовници”