Guanqin Men Auto Mechanical Wristwatch GJ16034

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.
Отговори
agrozev
Новобранец
Регистриран: 02 08 2019, 22:52

Guanqin Men Auto Mechanical Wristwatch GJ16034

Мнение от agrozev » 08 08 2019, 22:17

Случайно попаднах на този часовник, нямах предварително ясната идея че ще стигна до него. Просто наскоро – преди година, открих в себе си любовта към часовниците. Започна се леко и постепенно увлечението набира скорост.
Вече имах Casio MTP-1183Q-9A. Реших сега да си взема механичен часовник.
Обаче какъв ? Винаги съм държал на своята индивидуалност, не се влияя от модите или общественото мнение. Честно казано не ми се дават много пари за някой от марковите часовници. Не че не бих дал определена сума пари за часовник, който ми харесва, но повече би ме удовлетворило да намеря някой часовник, който ми харесва и е с добро качество, пък може и да не е от някоя престижна марка. Сетих се за китайците и за руснаците, но нямах никакви насоки. Знаех че руснаците имат много добри традиции в производството на часовници, но нищо конкретно. Китайците също не са за подценяване ! Носи им се лоша слава на производители на боклуци и ментета, но покрай многото боклуци там се правят и много добри и истински неща. Въпросът е как да отсееш полезното от боклука.
Започнах да търся материали по темата. Попаднах и на няколко ревюта в Ю Туб на теми от типа „10 часовника под 100 $, които си струва да си купиш“. Така стигнах и до този Guanqin GJ16034 и веднага ми привлече вниманието ! Какво ти – направо ме обсеби ! Четох и гледах много неща за този модел, предимно положителни неща. Часовникът много ми хареса на външен вид, удовлетворява ме като параметри, а цената е много добра. Купих го от Китай през Ebay за 55 USD, с банковите такси ми излезе 100 лева. Пристигна по-бързо, отколкото очаквах – след две седмици. Оттогава го нося вече месец и съм много доволен, направо щастлив, само като го погледна !
Мнението ми се затвърди, още повече след като прочетох тук страхотното ревю на колега „съфорумец“ за друг модел на Guanqin :
viewtopic.php?t=29839
Взех го във вариант стрелки, индикатори и безел – Silver, циферблат – White. ( Има го още във три варианта : Gold – White, Silver – Black, Gold – Black ). Каишката е кафява, кожена. Закопчалката е интересна, сложна и масивна, мисля че я наричат „пеперуда“. На мен ми харесва, мисля че е много сполучлива.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Има всички функционалности, на които държах :
- Механичен – автоматичен часовник. В повечето документации пише че механизма е на Seiko – NH36A, 24 камъка ( По лиценз или внесен ? Не можах да разбера). Гледах в Google че цената му е 30-40 USD. Обаче на моя часовник под прозрачния заден капак пише нещо друго, а не както е в ревютата. След още много четене разбрах че механизма NH36A се монтирал само на варианта Gold-White, а за останалите се монтирал вносен Japaness Miyota 8205, 21 камъка, както е и при моя. В Google пише че струва 30-50 USD. Защо са решили така, не знам. Не съм търсил каква е разликата в механизмите. Факт е че цената е еднаква и в двата случая.
Времето, което издържа да работи в покой при моя часовник е около 32 часа, което за мене е О.К. Като го нося през ден, сутринта трябва да го побутна с няколко часа. Би било добре да е 36 часа, ама не е и 8 часа, както даваха на някаква друга, по-евтина модификация на Guanqin автоматичен.
- Пише че стъклото е сапфир (sapphire crystal). Не знаех дали е вярно, но се вижда прекрасно и ясно и под различни ъгли. Гледах ревюта в Ю Туб, където разни хора тестваха стъклото с някакъв електронен уред за тестване на диаманти (Diamond Selector II) и останах доста объркан. За едни уредът светеше в зелената скала и казваха че е добре, за други зеленото беше много зле, понеже при „Citizen“ например уредът отиваше през оранжевата скала в червената скала и така трябвало да бъде. На трети уредът показваше червено и за Guanqin-а. Тук споделям връзките към въпросните тестове :
https://www.youtube.com/watch?v=-YH81gKJELg
https://www.youtube.com/watch?v=Q58Xr9WqFMs
https://www.youtube.com/watch?v=HjkkGKyqVts
Поръчах си и аз такъв уред ( 30 лева + 6 лева транспорт от Еконт ), разучих го и проверих стъклата. Оказва се че китайците не са излъгали – предното стъкло реагира на диамант, мига в червения сектор и бипка, така какъвто е сигнала за диамант. Показва 2 или 3 червени черти от 4 възможни. Браво ! Стъклото на задния капак не е сапфир, зелените черти се покачват от 2 на 4, но нищо повече.
- Има индикатор за датата и за деня от седмицата. Тук преживях един шок, защото дните са дублирани и на китайски, и на английски, и на мен ми се показа китайския вариант като разопаковах часовника. Обаче се оказа че напразно се притеснявам и това се избира – на кой език да ти излизат дните. Сега, като се сменя деня, обаче, китайския ден се показва за по 1 час и после се сменя с английския. Което е странно, но си има и своето очарование. Определено сверяването на ден и дата е малко странно и капризно, трябва да си го призная.
- Стрелките са фосфоренциращи. Вярно слабо светят, обаче светят през нощта, още една екстра която качва цената на часовниците. А тук има доста екстри.
- Водоустойчивост – 3 атмосфери, 30 метра. Ами О.К., никога не съм имал намерения да влизам под душа с часовник на ръката или пък да се гмуркам с него. За мен това е без значение и не мисля да го тествам.
- Стоманен корпус, циферблат изчистен и опростен, строг и класически. Има индекси за часовете, но не са с цифри, само 12 часа е с римско XII. Надписи „Guanqin“ и „Automatic“ и логото с разперените крила и буква „G“. Индикатори за ден от седмицата и дата на 3-часа. Часова и минутна стрелка – фосфоренциращи и централна секундна стрелка. В един клип по Ю Туб някакъв фен разглоби целия часовник и си смени оригиналните стрелки с други, ама айде нема нужда, и така си е добре! Прозрачен заден капак, механизма се вижда. Коронка с голяма буква „G“. Страхотно решение според мен е и това, че около циферблата безела е дванадесетоъгълник, а не е кръгъл!
- Други данни :
Case Material: Alloy
Band Material: Leather
Dial Diameter: 40mm
Band Width: 20mm ( равна на Lug Width, нали ? Мерих го с шублера, толкова е. )
Band Length: 220mm
Case Thickness: 11mm
Weight: 75.72g ( това май не е вярно, четох и за 110 гр. И ми се струва по-вярно )
Часовникът е много удобен, изобщо не ми тежи, не се мести, каишката се регулира добре, много е стабилна и държи здраво, без да убива на ръката. Случвало ми се е даже да забравя да го сваля и да преспя с него и да не ми напомня за себе си.
Не виждам видими дефекти, но аз не съм и никакъв специалист и може би не знам какво да гледам. Но поне нищо не ми дразни погледа.
Часовникът пристигна в стилна черна кутийка, твърда и здрава, с гаранция, кърпичка за почистване и ръководство, и това е много радващо и говори за някакъв стил.
Определено избързва. Струва ми се че е с по 10 секунди на денонощие, засега го засичам от 5-6 дена. Това означава по 1 минута на седмица.
Много хубаво ревю в Ю Туб за по 5 предимства и недостатъци на този модел на Guanqin :
https://www.youtube.com/watch?v=je1qAhOSfCg
Ами това е, за друго не се сещам, то и това доста дълго се оказа. Това ми е първо ревю, навярно хаотично и с много пропуски, снимки каквито можах да направя, но се надявам да е дало някаква информация за часовник, какъвто рядко би се видял в България, аз поне имам някакви наблюдения по него. Ако нещо съм пропуснал и ви интересува, питайте за да мога да дам и тези сведения.

limonata
Маниак
Регистриран: 01 06 2016, 17:01

Re: Guanqin Men Auto Mechanical Wristwatch GJ16034

Мнение от limonata » 08 08 2019, 22:33

Много хубаво и подробно ревю, благодаря. Действа освежаващо да попаднеш на “непокварен” любител на часовниците. А не като нас - кое е с най-добро съотношение цена/качество и колко ще изгуби на вторичния пазар 😃
Радвай му се и очакваме нови ревюта скоро !
“Ох, да, да, още, да, не спирай” - Джена Джеймсън

Kayleth
Новобранец
Регистриран: 08 08 2019, 22:05

Мнение от Kayleth » 09 08 2019, 17:40

Страхотно ревю. Със здраве да си го носиш ::up::

bright
Новобранец
Регистриран: 04 04 2017, 13:51

Мнение от bright » 13 08 2019, 16:37

Здравей,
Имам го този часовник от година и бих искал да уточня, че корпусът е от стомана 316L, a не от сплав и е полиран до съвършенство!
Аз го купих тогава за около 70 долара със Seiko механизъм и с ръка на сърцето мога да твърдя, че това е най-точният ми автоматичен часовник!
Но го нося рядко - пеперудата лично не я харесвам, защото ми убива и все не остава време да му поръчам нова каишка.
Да ти честита покупката и никога да не вижда сервиз, освен за профилактика!

Отговори

Върни се в “Ревюта и снимки на часовници”