Hamilton Khaki Navy Scuba - първи впечатления

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.
Отговори
Франко
Активен
Регистриран: 27 07 2018, 21:26

Hamilton Khaki Navy Scuba - първи впечатления

Мнение от Франко » 20 06 2020, 21:55

Здравейте на всички
Това ми е първия опит за представяне на часовник и още отсега моля за извинение ако пропусна или объркам нещо. Не намерих да има нещо писано за този часовник, та затова реших да драсна няколко реда.
Ще започна с малко предистория. През зимата реших, че ми е "необходим" часовник, който да е механичен, на верига, поне 10АТМ водозащита, дайвърска визия, с добра луминисценсия и не по-скъп от 800-1000лв. - всичкото това за да се къпя в морето и да си го нося лятото, без много да мисля за часовника на ръката ми. Имам си G-SHOCK, който доста е ходил на плаж, но тъй като е черен, доста се нагрява от слънцето и това ме притеснява.
Предвид тези изисквания, още оттогава започнах да оглеждам какво се продава по магазините и във форума, да преценям, да избирам ... но без да се забързвам с покупката на каквото и да е.
После дойде короната и ... продължих да си зяпам какво се предлага по сайтове и тук.
През април, запълвайки си времето с ровене по сайтове, попаднах на наистина уникална промоция за този часовник и то в наш сайт. Цената беше уникална за чисто нов швейцарски, механичен часовник, с включена 2г.гаранция (нарочно не пиша кой е сайта - предполагам, че който се е интересувал, е видял промоцията). Започнах да търся информация, ревюта, видео представяния на този модел, но се оказа, че не са особено много, което (заедно с ниската цена) ме наведе на мисълта, че нещо не е много наред с модела ... обаче пък не видях негативни ревюта ... :crazy: Както и да е - дойде май, поразхлабиха карантината, отвориха моловете и ... на 30.05 (събота) реших да отида до магазина им е единия от Бургаските молове за да го видя наживо (ако го имат). Оказа се, че никога не са го имали в магазина, не са и чували за промоцията в сайта си, но момчето обеща да провери, да го извика и ако ми хареса - да го купя на обявената цена. Дадох му визитката си, но вътрешно не мислих, че няма се обади ... но в понеделника (01.06) ми звънна, обясни ми, че има само един наличен и ще пристигне при тях в сряда, договорил с шефовете си да го взема на обявената цена, въпреки, че промоцията е изтекла (до 31.05) - разбрахме се да се обади, когато пристигне при тях ... и се обади, като похвали избора ми и ми обясни, че на следващия ден няма да е на работа, но ще предупреди колежката си за всички уговорки (тук държа да спомена, че съм доволен от обслужването - неочаквано добро). На следващия ден отидох, харесах го и след 30мин борба на момичето с лепенките и скъсяването на веригата, го платих и го сложих на ръката си.
Изображение
Първи впечатления ... кутията се отваря настрани :)
Марката е известна и няма да я представям, но ще отбележа, че има участия в над 500 холивудски продукции (според някои източници).
Часовника е с вид и усещане на по-голям, касата е бръшната (матова), като безела и коронката са полирани. Като се има предвид, че коронката е на винт и капака също, предполагам, че няма да имам проблем с плуването в морето - все пак е 10АТМ (което заради гадното време още не се е случило). Въпросния безел е с 60 клика (ясни, отчетливи), стегнат е, но не прекалено, с двуцветен, алуминиев, боядисан инсърт, по който няма никаква луминисценция - това е единственото, което НЕ ми харесва (засега) и се замислям за някаква интервенция там (обаче не намирам оригинални инсърти за Хамилтън). Стъклото е сапфир, но е без антирефлекс.
Изображение
Веригата е плътна, масивна и красива според мен, като ръбовета на средните правоъгълници са скосени и с полирани ръбове. Закопчалката е ... перфектна (по моите разбирания) - отваря се и се затваря лесно, но няма никакви луфтове, брандирана, със скосени и полирани ръбове. Има си и надпис, който, според някои източници, показва гога е произведена и може да даде някакъв ориентир кога е произведен часовника.
Изображение
Коронката е на винт, полирана, с релефно лого, но можеше да се постараят повече (което неименуемо щеше да се отрази на цената)
Изображение
Капака е на винт, гравировката е по-скоро символична .... не съм го снимал.
Циферблата е тъмно син, с релефни маркери и лого, дата между 4 и 5 часа. Стрелките са полирани, като средната им част е обилно запълнена с луминисцентен материал (не го знам какъв е). Секундната стрелка също има луминисценсия и е с червен връх (триъгълен). Има и малки цифрички под маркерите, които са от 13 до 24 часа. Луминисценцията е силна, държи дълго (не съм засичал часове, но предвид късите вечери - до сутринта) и е с много готин светло син цвят.
Изображение
Механизма е Н10 със 80 часов резерв (и това не съм засичал). От кутията, за 15 денонощия даде +30сек отклонение (общо за целия период) - засичал съм го по едно и също време и на един и същи компютър от TIME IS, което за мен, е супер постижение и силно се надявам да продължава все така още много години :)
Още някоя снимка:
Изображение
Изображение
Изображение
Засега съм изключително доволен от покупката и се надявам в най-скоро време да го топна в морето :)
Нарочно не съм писал размерите - има ги навсякъде. Извинявам се за ниското качество на снимките, но за мой срам, от години се каня поне малко да понауча, но все още нищо не съм направил по въпроса.
Надявам се поне малко да е било интересно за някой, а ако има въпроси - насреща съм :)

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Re: Hamilton Khaki Navy Scuba - първи впечатления

Мнение от otof » 20 06 2020, 22:09

Със здраве да му се радваш на плажа ::drinks::

Франко
Активен

Мнение от Франко » 21 06 2020, 08:32

otof написа:
20 06 2020, 22:09
Със здраве да му се радваш на плажа ::drinks::
Благодаря, а дано ... но като гледам и днес няма да стане :) Тактикото осоли ли го?

Icaru77
Новобранец
Регистриран: 14 10 2018, 00:01

Мнение от Icaru77 » 21 06 2020, 18:06

Да ти е честит швейцареца и със здраве до го носиш. И аз много му се чудя на въпросният модел, защото цената наистина не е за изпускане. Само, че на мен ми излиза промоционален само варианта с натовската каишка, което пак е супер. :))
Tissot Tradition 42mm,
Seiko SRPD79K1
Амфибия SE 710B32,
Citizen Eco-Drive Chandler BJ6500-12L,
Casio Watch A-158W
Longines: HydroConquest

Франко
Активен

Мнение от Франко » 21 06 2020, 19:42

Благодаря!
В магазина ми казаха, че могат да се поръчват и отделни звена за веригата (както и верига), така че липсата на верига не е голям проблем.

Франко
Активен

Мнение от Франко » 27 06 2020, 12:43

Изображение
Изображение
Осолих го най-накрая :)

Pfote2
Маниак
Регистриран: 23 07 2011, 07:53

Мнение от Pfote2 » 27 06 2020, 15:40

Честито! Последните две снимки са супер! Не забравяй да го изплакваш обилно със сладка вода.

Франко
Активен

Мнение от Франко » 27 06 2020, 19:26

Мия си го - първо него, после аз :)

!R1
Новобранец
Регистриран: 21 06 2020, 21:43

Мнение от !R1 » 27 06 2020, 20:31

Свежи морски снимки! Дълго да му се радваш!

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 27 06 2020, 20:50

Много хубав в действие :thumbup:
А как ще му ходи една бяла гума на бронзов тен ::yahoo::

Франко
Активен

Мнение от Франко » 28 06 2020, 20:53

Тоя сезон ще си изкара с веригата, а за по-нанатък ... ще видим :)

Отговори

Върни се в “Ревюта и снимки на часовници”