Casio G-Shock DW-5600C , Модул 901 , NASA

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.
Отговори
Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Casio G-Shock DW-5600C , Модул 901 , NASA

Мнение от mitadoc » 25 09 2014, 17:28

Все ме влече по часовници ,свързани с космоса.Имах Штурманские 3133 ( още ме е яд,че го продадох) , имах Speedmaster Reduced (и за него жалея ) , искам да имам Speedmaster Moonwatch като абсолютен връх в колекцията(скромен съм).

Откакто имам G-Shock (има няма 3-4 години),се позаинтересувах за тях като история,концепция и практическо приложение (дали е само реклама тази афиширана здравина или нещо повече).Оказа се,че класическият модел 5600,който е и най-известната им форма и най-продаван артикул,е бил в космоса многократно и е получил сертификат да бъде Лунен часовник,наред с великите Speedmaster, Штурманские , Стрела , Navitimer , Speedtimer 6138 (Pogue) например.

Първият модул е от 1987 - 1990 и е 691.Моят е от втората серия - 1990-1996 и е с модул 901.
Впоследствие моделите са заменени със серията DW-5600E ,които са съответно с 1545 и 3229.

Сухи факти,скука общо взето.Обаче,това е последният истински G-Shock не само за мен,но и за колекционерите по света.Не само,че модулът е по-хубав :

Изображение

Но и има характеристики,които са махнати от следващите модели

- Второ време,като могат да се следят и двете времена едновременно
- 24-часов хронограф с точност 1/100 от секундата
- 24-часов обратен брояч с точност на нагласяне до 1 секунда
- 10-годишна литиева батерия
- Стоманен корпус за изключителна здравина с капак на винт!
- функция "припомняне" на събитие - на екрана мига чертичка срещу знака "rem" , което е като вързано конче на пръста - кара те да се замислиш дали няма още нещо през деня да свършиш

Стандартната аларма с нагласяне пак е тук,а осветлението е с лампичка ,светеща отляво,а не т.нар. illuminator.

Като цяло ,това е прекрасен oldschool часовник,който изглежда като всеки друг банален и обикновен 5600 , но всъщност носи духа на Космоса, на покоряването на нови и отдалечени светове , както и на киното - Киану Рийвс го носи в Скорост ::drinks::

Изображение

Много е трудно да се намерят в оригинално състояние.Обикновено безелите,които са слабата им част,се чупят на много части и е почти невъзможно да се намери нов.Изключително скъпи са (поне по 150-200 долара) ,но и там има вероятността да се натрошат в близко бъдеще,заради самата умора на материала след 20-25 години от производството.Затова и хора,закупили такъв часовник с оригинален безел,не ги носят изобщо,за да не ги наранят.

Часовникът го закупих в това състояние :

Изображение

Изображение

Снимките бяха плачевни,но се доверих на продавача от Сингапур.

После се наложи да потърся aftermarket безел и каишка и с помощта на съфорумници от WUS попаднах на най-добрият производител на такива за vintage модели на Casio - който е от Бразилия.Закупих безел(черупка) , каишка с катарама и уплътнение за капака.

Изображение

Изображение

Тъй като ме посъветваха да не отвивам болтчетата,които държат безела,за да не ги счупя (най-вероятно са се спекли с годините),аз направо нахлузих безела върху тях без никакви проблеми (доста е еластичен и това улеснява нещата).Стана направо като нов и готов за носене (е,сигурно не става за къпане,защото уплътненията на бутоните не са проверени),но пък за ежедневно "летене" на земята е перфектен :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Часовникът е осезаемо по-тежък (приятно масивен) и е удоволствие да се носи.Не се усеща като евтин пластмасаняк,а като наистина рядък и изключителен екземпляр,носещ духа на Hollywood и на NASA Space program.

Няколко снимки , че много ме радват :thumbup:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Като цяло,отново (след онова Seiko Bishop 7A28) имам уникален и изключително рядко срещащ се часовник,който върнах от забвение и евентуална смърт в някой шкаф. И да - хваля се за това,но ще ми простите :lol: :lol: :lol:
Daydreamer

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Re: Casio G-Shock DW-5600C , Модул 901 , NASA

Мнение от monopola » 25 09 2014, 17:52

евала за това ревю, Митак! Живо и свежо отвсякъде и определено ценителско, поздравления :clap: :clap:
Харесва ми колко шарени вкусове има дори в нашия малък форум и дори часовник, дето уж ми е извън интереса, само заради едно толкова хубаво ревю, изведнъж почвам да го гледам със съвсем друго око :)
Честито ::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 26 09 2014, 10:24

Много яко ревю и модел :) наистина са супер редки, освен това имат заден капак на винт, което не е налично при никой друг Г-Шок, от тези серии. Освен това в момента представиха и специална серия модел 2014 в памет на този модел. Намират се доста трудно, а освен това и цената не е никак ниска :) :) :) http://www.seiyajapan.com/collections/c ... w-5000-1jf 311 долара за този модел не е шега работа, а това е без ДДС :) Честито страхотен е :)
...go forward...

Потребителски аватар
klon
МОДЕРАТОР
Регистриран: 17 08 2011, 13:14

Мнение от klon » 26 09 2014, 13:12

Митак , имал съм два с модул 901 , и двата без безел . Така ги и продадох , не успях да им намеря оригинален безел за прилични пари ...

Много як ! ;) Да му се радваш ::drinks:: :thumbup:

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак

Мнение от mitadoc » 26 09 2014, 13:48

klon написа:Митак , имал съм два с модул 901 , и двата без безел . Така ги и продадох , не успях да им намеря оригинален безел за прилични пари ...

Много як ! ;) Да му се радваш ::drinks:: :thumbup:
Аз имах DW-5300 без безел,там няма дори и aftermarket такива.Продадох го ,както го взех - гол.
Тук обаче случих на късмет и намерих. ::drinks::

Като цяло 5600 е най-култовата и най-истинска серия на G-Shock. От нея започва всичко ::yahoo::
Daydreamer

Потребителски аватар
dtmf
Маниак
Регистриран: 16 10 2013, 18:53

Мнение от dtmf » 26 09 2014, 21:40

mitadoc написа: Изображение
Модула изглежда много здрав- метални болтчета със ситна резба навити пак в метал. Метална рамка която да защитава дисплея от изскачане напред... Японците рядко слагат метал там където може и да се спести. За корпуса същото... Сегашните Джи рядко са с метален корпус.

Потребителски аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнение от klon » 26 09 2014, 23:08

dtmf написа:
mitadoc написа: Изображение
Модула изглежда много здрав- метални болтчета със ситна резба навити пак в метал. Метална рамка която да защитава дисплея от изскачане напред... Японците рядко слагат метал там където може и да се спести. За корпуса същото... Сегашните Джи рядко са с метален корпус.
Ха да , на един от мойте не се виждаха разни редове от екрана . След като го разглобих видях че два болта са разхлабени , след като ги стегнах и пластините натиснаха всичко си дойде на място :P

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 27 09 2014, 23:52

Много ме радва като извадиш някой подобен old school дЕдо, и го съживиш. ::thumb:: Браво!
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак

Мнение от mitadoc » 28 09 2014, 00:04

А бе не е нищо особено в очите на механоманиците, но мен ме радва. Благодаря ти.
Daydreamer

Потребителски аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнение от klon » 28 09 2014, 00:42

mitadoc написа:А бе не е нищо особено в очите на механоманиците, но мен ме радва. Благодаря ти.
Митак , олдскул джишоците си имат верни фенове :)

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак

Мнение от mitadoc » 28 09 2014, 12:20

Поразрових се малко в нета относно NASA. Понеже избраният в началото модул от Агенцията е 691(първият). Оказва се,че е идентичен с 901(който е моят).Всички функции са еднакви,само батериите са различни като големина.Което ме навежда спокойно на мисълта,че имам на 100% сертифициран механизъм за космически полети.Никога не съм бил толкова близо до тази налудничава идея.Което е нормално за мен - все пак съм роден на деня на космонавтиката - 12 Април. ::yahoo::

Изображение
Daydreamer

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак

Мнение от mitadoc » 09 10 2014, 18:52

Изображение

Благодарение на Петьо ( kvarki ) си имам нов модул ,много по-чист и със силна зелена лампичка ( старият беше по-жълтеникав и със слаба и жълто светеща крушка).

После минах през Божо и ми смени уплътнението и го намаза със силиконова смазка.
Въпреки това няма да го мокря,но вече съм по-спокоен

::drinks:: ::yahoo::
Daydreamer

joropop
Новобранец
Регистриран: 05 12 2010, 14:11

Мнение от joropop » 14 11 2022, 04:42

Изображение

Изображение
Кога ще ,,излитаме'' колега... най-случайно намерих на моя старец ,,кожух'' макар и поочукан, но нямаше кой да ме предупреди за винтчетата иии едното се скъса да му се не види

rminchev
Активен
Регистриран: 18 01 2018, 13:17

Мнение от rminchev » 23 11 2022, 14:17

Не си питал колега ! Следя канала Watch Geek в youtube. Човека има такъв с метална каса и сис каза в едно от видеата че болтчетата са различни от тези с пластмасова каса. Какато казва той тези часовници са bullet proof, bomb proof, everything proof :)

Отговори

Върни се в “Ревюта и снимки на часовници”