РЕВЮ - BREITLING EMERGENCY

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.

Re: РЕВЮ - BREITLING EMERGENCY

Мнениеот comandante » 03 12 2013, 19:25

Мноого интересно ревю , поздравления!!! :)
comandante
Напредващ

Мнениеот dtmf » 04 03 2014, 19:14

Е аз пък съм фен на кварца за разлика от повечето тук. Доколкото знам в случая е термокомпенсиран кварцов механизъм, което трябва да значи повече точност, което пък повече ме радва ))

Има ли повече инфо за 2-та банда? Двете честоти? По спомен имаше еднобандов и двубандов модел (трансмитер), и действат ли на територията на Бг?
Аватар
dtmf
Маниак

Мнениеот HIFI » 14 03 2014, 11:25

dtmf -> Имам информация и тя не е добра. На много сайтове пише, че тези честоти вече никой не ги слуша :(
Ако това е вярно часовника е остава без тази функция...

http://www.uscgboating.org/news/default ... icleId=318

http://go2marine.wordpress.com/2009/01/ ... ry-1-2009/
Аватар
HIFI
Напредващ

Мнениеот mitadoc » 14 03 2014, 13:21

Аз четох,че часовникът е само за летци - т.е. само тях обслужват тези сателити.Но може и да не съм разбрал.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот expl0de » 01 04 2014, 17:47

Интересно ревю и още по-интересна история около този часовник и марка. А това бутонче "тест" отзад какво проверява?
expl0de
Новобранец

Мнениеот klon » 01 04 2014, 18:03

expl0de написа:Интересно ревю и още по-интересна история около този часовник и марка. А това бутонче "тест" отзад какво проверява?

Трансмитера

Имах честа да притежавам този часовник , играх си с един радио скенер на 121.5мhz. При натискане на тест , часовника подава сигнала който чуваш на видео клипа 0.46секунда.
Това е тестов режим , излъчването е на много късо разстояние защото антените не са развити .
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот AnthraX » 13 11 2014, 10:47

Дърпаш антената и клъцваш гърлето на някой. :lol:

Супер е ревюто с наслада се чете. :clap:
AnthraX
Напредващ

Мнениеот Scandinavian » 13 11 2014, 13:59

Много ме кефи отговора на въпроса във FAQ на Brietlingsource:
What happens if you "accidentally" activate your Emergency?
Men in black suits will arrive and beat you with sticks. Not really but that might be less painful. The activation of the Emergency requires the watch to be sent back to Breitling for reconditioning and it can cost 1/2 of the original price of the watch. Also a visit with an FAA official might take place. This watch is for EMERGENCIES, not to play with the rescue function and see what happens
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот kokokoz » 13 11 2014, 14:04

Scandinavian написа:Много ме кефи отговора на въпроса във FAQ на Brietlingsource:
Men in black suits will arrive and beat you with sticks. Not really but that might be less painful. The activation of the Emergency requires the watch to be sent back to Breitling for reconditioning and it can cost 1/2 of the original price of the watch. Also a visit with an FAA official might take place. This watch is for EMERGENCIES, not to play with the rescue function and see what happens

и в превод какво означава?? не разбирам чужди езици! ::angel::
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот Scandinavian » 13 11 2014, 15:23

kokokoz написа:
Scandinavian написа:Много ме кефи отговора на въпроса във FAQ на Brietlingsource:

и в превод какво означава?? не разбирам чужди езици! ::angel::

Общо взето, ко ша стане ако го активирам"случайно"?
Отговарят, ще дойдат мъже в черно и ще те набият с пръчки, не баш, ама това може да боли по-малко.
Ресетването на предвателя става в базата на Брайтлинг за 1/2 от цената на часовника, пък може да те посетят и федералните авиационни сили, туй не е играчка уа ооооу :)
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот ram » 13 11 2014, 22:08

И в крайна сметка мъжете в черно идват и те светват и изведнъж ти се губят последните 1-2 часа от живота :)))))
„Времето е наркотик, много от него убива.“
Тери Пратчет
Аватар
ram
Маниак

Мнениеот klon » 15 11 2014, 01:48

Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот Toshiro » 21 11 2014, 10:22

Sir Tomaz написа:...Естествено надявам се никога и на никой да не се налага да развива голямата коронка, но все пак е хубаво, като знам, че е с мен. Чувството е подобно на това, когато държиш в ръката си заредено оръжие – чувстваш се безстрашен и непобедим. Тук чувството е различно, но доста близко. Часовникът сякаш ти казва – спокойно, ако нещо стане аз съм с теб и в най тежката ситуация – ще опитам да ти помогна....Защото това е не просто един кварцов часовник. Това е един невероятно изработен, безупречен и прецизен инструмент, който се е доказал като безкомпромисен уред и за четвърт век, от както е излязъл първият вариант до ден днешен е спасил няколко десетки човешки живота. Това е духът, това е силата, това е нещото, което го прави изключителен и специален във всяко едно отношение. Това не е една празна маркетингова кампания (примери за такива колко искаш). Това е наистина часовник, който върви праволинейно и затвърждава слоганът на BREITLING – Instruments for Professionals.

Отдавна не съм се усмихвал по такъв начин! Благодаря, Сър!
Toshiro
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 21 11 2014, 12:38

изключително много се кефя на този часовник, но едно нещо ми е чудно. Изпадаш в бедствие в Стара Планина примерно :) пускаш всичко и сигнала се приема и предава където трябва и има възможност. И кога по-точно пристигат и те спасяват, ако се направи проверка от съответните служби, които имат достъп до тази информация и се окаже, че по-това време няма на разположение специална техника да те спасят какво става :) не искам да съм черноглед просто ми е интересно как би сработило в България подобно нещо, и не съм много сигурен дали може да се ангажира такъв ресурс за обикновен чоек загубил се в Стара Планина :) тези сигнали малко или много се приемат от съответните служби :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот taipan » 21 11 2014, 12:39

ivanovnov написа:изключително много се кефя на този часовник, но едно нещо ми е чудно. Изпадаш в бедствие в Стара Планина примерно :) пускаш всичко и сигнала се приема и предава където трябва и има възможност. И кога по-точно пристигат и те спасяват, ако се направи проверка от съответните служби, които имат достъп до тази информация и се окаже, че по-това време няма на разположение специална техника да те спасят какво става :) не искам да съм черноглед просто ми е интересно как би сработило в България подобно нещо, и не съм много сигурен дали може да се ангажира такъв ресурс за обикновен чоек загубил се в Стара Планина :) тези сигнали малко или много се приемат от съответните служби :)

Спокойно, един хеликоптер да дойде е 20 000 лв. :thumbup:
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 21 11 2014, 12:42

а дали ще дойде, обаче и койх ще му каже...:)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот Sir Tomaz » 21 11 2014, 13:34

ivanovnov написа:изключително много се кефя на този часовник, но едно нещо ми е чудно. Изпадаш в бедствие в Стара Планина примерно :) пускаш всичко и сигнала се приема и предава където трябва и има възможност. И кога по-точно пристигат и те спасяват, ако се направи проверка от съответните служби, които имат достъп до тази информация и се окаже, че по-това време няма на разположение специална техника да те спасят какво става :) не искам да съм черноглед просто ми е интересно как би сработило в България подобно нещо, и не съм много сигурен дали може да се ангажира такъв ресурс за обикновен чоек загубил се в Стара Планина :) тези сигнали малко или много се приемат от съответните служби :)

Значи дайте да разсъждаваме като големи хора. Първо - както е описано и в документите спасителна мисия може да се задейства ако има обявен човек/група за липсващи. При авиационен инцидент нещата са съвсем други и там няма да коментираме. При частното ползване на такива устройства, за да има шанс да те намерят и спасят първо трябва да те търсят :wink: или да имаш късмет някой да прихване такъв сигнал (пък да е съвестен и да го предаде.. пък да хване някой да го приеме на сериозно и да се задейства). Освен това - в БГ ще е трудно, но лично съм стоял цяла нощ преди няколко години, когато се издирваше един скиор изчезнал при лавина (загина човека - лека му пръст), но го откриха под тоновете сняг благодарение на телефонът му, т.к. на място бяхме изпратили специализирана техника. Т.е. мисълта ми е, че когато знаят, че липсваш и горе-долу къде да търсят шансовете да те открият са много по-големи (дори със слабо излъчващ радио предавател - какъвто е джи-ес-ем модулът в случая, да не говорим ако човека разполага с такова устройство с много по-голяма мощност и обхват), от колкото когато не се знае, че липсваш.. къде да те търсят и т.н..

Глобата от 10 000 $ за ползване на подобни устройства (като емерждънсито) в щатите е наложена от това, че просто там наистина задействат много техника и хора, които реагират при получен такъв сигнал на наблюдаваните честоти, това струва пари, време, хора и техника, които биха били полезни, ако в същото време някой друг наистина има нужда от помош.

В България е по-трудно, защото дори да ти прихванат сигнала (което е :lol: :lol: ) времето за реакция е огромно, техниката е малко, стара и почти непригодна за повечето ситуации. Общо взето повече се разчита на човешкият фактор и рядко на техника. В модерните ски-екипи има аварийни предаватели, но колко спасителни служби разполагат с необходимата техника.. тук всичко е парадокс и ако не се намесят медии, ако нещо не стане публично достояние и не се даде гласност на случая нещата обикновено остават "незабелязани"...

Така, че както брейтлинг казват - този часовник не гарантира, че ще има спасителна мисия или, че ще ви спасят. Той просто улеснява много нещата в такива случаи.
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот kokokoz » 21 11 2014, 14:06

перфектно обяснено! :clap:
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 21 11 2014, 14:32

::up:: ::up:: ::up:: много точно казано ::drinks:: признавам си че точно това си мислех, но не знаех как точно да го изразя с думи :clap: :clap: :clap:
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот klon » 22 11 2014, 01:55

Изображение
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

ПредишнаСледваща

Назад към Ревюта и снимки на часовници