Ревю на Citizen PROMASTER NY0054.

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.

Ревю на Citizen PROMASTER NY0054.

Мнениеот Torro » 16 02 2014, 20:09

Фен съм на водолазните часовници и искам да Ви представя един часовник, който отдавна желаех да купя и ето , че успях да го намеря и да стане моя собственост.
Преди време се сдобих с Citizen PROMASTER Scuba Diver 8203 NY0040 – невероятен часовник! Та, като разглеждах инфото за този дайвър ми влезна в полезрението един друг дайвър - Citizen PROMASTER NY0054 – и то специално вариантът с титанов корпус и с титанова верига. Оказа се, че титановата верига е опция , а стандартно часовникът се продава с гумена каишка. Но ето , че в един прекрасен ден ми попадна обява на бленувания Citizen PROMASTER NY0054 Titan и веднага побързах да стана горд собственик на този часовник.
Часовникът е втора ръка , но е изключително запазен!

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЧАСОВНИКА:
Марка: Citizen
Серия: Citizen Promaster
Моделен номер: NY0054
Вид: Мъжки
Материал на касата: Титан
Материал на каишката/верижката: Верижка от титан, с водолазно разширение и със защита от откопчаване
Ширина между лъговете: 20 мм
Дебелина на касата: 13 мм
Диаметър на касата: 42 мм
Цвят на циферблата: Черен
Стъкло: Мнерално стъкло, устойчиво на надраскване
Механизъм: Автоматик - кал.8203, с ден и дата, без хак-функция, но с възможност за ръчно навиване.
Водоустойчивост: 200 м
Безел: Титанов, еднопосочно въртящ се с 60 клика.

Ето и впечатленията ми от този часовник.
Часовникът изглежда много добре на ръката и е изключително удобен. Класически дизайн, с много добре оразмерен корпус. Титановият корпус и титановата верижка са с прекрасен мек матов сив нюанс, който придава на чосовника стил и лекота. Часовникът не е голям и не зависимо, че дори изглежда по-малък от брат си Citizen PROMASTER NY0040, макар да са идентичен размер, основно заради по-широкия безел и по-малкото стъкло, стои на ръката много балансирано. Титанът , както казах придава един особен стил на часовника и усещането е за доста по-скъп часовник, отколкото всъщност е. Механизмът е доказания кал. 8203 и при конкретния часовник дава много добра точност. За съжаление не си спомням напред ли беше или назад с 32сек., когато го сверявах, но сега е с 2сек. изоставане от точното време. Така, че за 9 денонощия е показал отклонение, в най-лошия случай от 34 сек., което си е 3.78сек./денонощие. Безелът се върти удобно и макар да е с 60 клика, а не с 120 клика, по нищо не отстъпва от директния си конкурент в лицето на SEIKO SKX007, та дори и в някои отношения го превъзхожда – поне не знам Сейко в тази си модификация да има титанов вариант. Коронката е на винт и е позиционирана на 8 часа. Тази позиция е неудобна при сверяването на часовника, но показва своите плюсове при ежедневното носене на часовника, като не „натиска” китката и няма опасност да се чукне в някакъв предмет и да се наруши херметизацията. Веригата на Citizen PROMASTER NY0054 е изработена с високо качество, много е удобна и ляга „меко” на ръката - за тези 9 дни все още не ми е оскубала нито един косъм от ръката. Дайвърското разширение е изключително удобно приложение за употребата на часовника върху неопренов костюм, а удължаването става с голяма лекота - само с натискането на две бутончета отстрани на закопчалката на веригата. Посветката пък на Цитизен-а дори може да бъде съпоставена със тази на Сейко, а знаем, че Сейко са „еталон” в това отношение
Все пак, си мисля, че Citizen PROMASTER NY0054 няма да подхожда на голяма ръка и не е тип „мачо”. Часовникът е по-скоро изискано мъжествен, без да е натрапчив.
Разбира се Citizen PROMASTER NY0054 не е от класата на някои известни дайвъри , но за цената си е абсолютен шампион. Както писах по-горе изглежда доста елитно и при директно съпоставяне с по-скъпи дайвъри няма от какво да се „срамува” и издържа конкуренцията им.
Citizen PROMASTER NY0054 е силна вътрешна конкуренция на Citizen PROMASTER NY0040. Ако трябва да избирам между Citizen PROMASTER NY0054 и Citizen PROMASTER NY0040 бих избрал първият.
Torro
Маниак

Re: Ревю на Citizen PROMASTER NY0054.

Мнениеот stdenev » 16 02 2014, 21:41

Страхотен е!
Да ти е честит и със сдраве да си го носиш!
Благодаря за ревюто и хубавите снимки. ::drinks::
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот Blond » 16 02 2014, 22:33

Честит да ти е!
Хубаво, лесно четимо и полезно за мен ревю.
Благодаря!
Аватар
Blond
Маниак

Мнениеот mitadoc » 16 02 2014, 22:53

Хубав часовник,хубава марка.Честито!А също съм го заглеждал,направи ми впечатление,че са доста редки.
Като навиваш коронката - усещаш ли някакви неравности в резбата на втулката или не?
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Rado6364 » 16 02 2014, 22:57

Полезно и интересно :thumbup:
Честито Колега ::drinks::
Rado Zhivkov

Изображение
Аватар
Rado6364
Маниак

Мнениеот Torro » 16 02 2014, 23:27

"Като навиваш коронката - усещаш ли някакви неравности в резбата на втулката или не?"

В интерес на истината има проблеми с резбата на втулката и резбата на коронката. Това може да е проблем и на конкретния часовник, а може и да е слабост на модела. Мисля си да пробвам със смяна на коронката, защото не забелязвам износване на втулката. Коронката на този часовник е сменяна веднъж - личи си по по-тъмния цвят на новата титанова коронка. Чудя се дали да не сложа обикновенна стоманена, която е за този модел.

И само да допълня нещо.
Часовникът има чудесна четимост в тъмното и стрелките са много хубави!
Torro
Маниак

Мнениеот klon » 17 02 2014, 11:31

Честито и със сдраве да си го носиш! Любима марка .
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот baycho1 » 03 03 2014, 02:16

Честито! Със здраве да го носиш! Чудесен часовник - сред най-добрите екземпляри в класа си, особено пък с титаниева верижка! Много удобен, лек и дискретен. Мисля че за съжаление вече не се произвежда. Да допълня само, че безелът за разлика от корпуса не е от титан, а е стоманен, което е мъдро решение...всички знаем, че основното съприкосновение при ежедневно носене с обкръжаващата среда носи безелът (а титанът е доста мек и по-лесно се подбива при удари).

Относно коронката - и аз имам наблюдения, че е възможно слабо място...Трябва да бъдеш внимателен при завиването и - някои хора първо завъртат коронката в обратна посока докато "щракне" (т. е. съвпаднат резбите на коронката и втулката) и след това завиват. Важно е, ако тръгне да се завива накриво да не се "напъва"...
baycho1
Почитател

Мнениеот Torro » 01 05 2017, 23:33

За изминалите почивни дни реших да бъда с един стар мой красавец, а именно с Citizen PROMASTER NY0054. Днес инцидентно направих една фото-сесия на този часовник. Получиха се добри снимки и реших да ги споделя с феновете на форума. Това импровизирано фото-ревю ще е продължение на стара моя тема. Часовникът е невероятен и наистина е красавец, а колко е фотогеничен само ...

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Torro
Маниак

Мнениеот gata05 » 03 05 2017, 14:36

Супер е Ситизена и снимките му :thumbup: Има ли нещо като Dura-Tec,че гледам бая е запазен,да не казвам като нов? ::up::
Аватар
gata05
Маниак

Мнениеот Torro » 03 05 2017, 22:42

Не знам да има някакво покритие върху титана. Наистина е запазен, не го нося много често. Пазя го, защото имам труг титанов часовник ,а той доста се е надраскал от употреба и не искам Цитизена да заприлича на изтрадал боец. Този модел Citizen PROMASTER NY0054 е относително рядък и за това гледам да го запазя, колкото се може.
Torro
Маниак

Мнениеот harry56 » 18 06 2017, 12:24

::drinks:: Пивоварната им е до Пазарджик и си заслужава човек да отиде. Има всички бутилирани видове, а няколко зе предлагаха и наливни (поне днес, сигурно ги има всичките).

จีคลับ
harry56
Новобранец

Назад към Ревюта и снимки на часовници