Citizen Meccanico

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.
Отговори
monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Citizen Meccanico

Мнение от monopola » 02 04 2014, 12:02

Докато чакам Ситизен да се наиграят с екодрайв кварцовете реших да опитам нещо истинско от последните съвсем механични часовници на марката :) Името е малко като Armani Meccanico, но тук имаме часовник, та часовник.
Малко съм се маргинизирал напоследък и кварцове не искам изобщо, а залитнах на тема японци и нямаше как да мина без проба на някой модел на Ситизен :)) Поразгледах, поизбирах и ето какво дойде:

Изображение
Изображение

Ще започна с механизма по изключение, защото ме впечатли много! Знаете, че Миота е сигурно най-ползваната механика в бюджетните марки без собствени механизми и не исках да е такъв и попаднах на това – автомата е калибър 4166, inhouse на Ситизен, различен от Мийота сериите, но така и не мога да намеря особено много инфо. Три стрели с компликации за 24часов индикатор и дата и най-красивия външен вид на механизъм, които аз съм виждал в японски часовник! Ето за какво става въпрос:

Изображение
Изображение
Изображение

Като, че една идея по различна конструкция, финиш, украса, надписи и ебаси ротора! Скелетонизиран е, като утежняването е постигнато с допълнителна пластина по края на ротора със съвсем различен финиш. Ефекта е поразяващ! Да ме извиняват доста марки, ама така се прави :) Като гледам работата по механизма, все едно гледам нещо за една кофа пари ::yahoo::

Касата на часовника е също много интересна! Няколко компонентна конструкция, масивна, дебела, 44 милиметра без коронка, с едни много интересни болтчета от всички страни, дето на мен поне ми изглежда, че може и да са не съвсем декоративни :)

Изображение
Изображение

И понеже все пак това което виждаме от един часовник е най-вече циферблата, то тук красотата е много :))

Изображение
Изображение

Сами виждате сложния релеф, съчетание на гладки и гилоширани повърхности, мателните повдигнати маркери, металния кант на прозореца за датата и нещо наистина маниашко :) Циферблатчето на 24часовия индикатор е седеф! Няма такъв акцент, просто прави часовника мега различен. Абе честно казано с Ориента от предното ревю и този японците доста ме спечелиха. Няма как да направя макро снимка на някой от индексите, но всеки един е метален, перфектно разположен, с няколко равнини, редуващи мат и гланц!

Изображение
Изображение

Стрелките са другата мания :) стрелката за 24часовия е супер странна – напомня ми на Ракета Коперник концепцията и е много красива. Секундната стрелка е супер тлъста, дебела, дълга, абе като малък к.р стои :)) Бруталията е, че светомасата е на другия и край ::huh:: Съответно на тъмно свети задния край на стрелката, в което аз лично смисъл не виждам освен, че е забавно :)
А пък светенето е …. Това ако срещне на тъмно някой Монстър, ще го наниже на обратно светещата секундна стрелка и монстъра ще се срамува после до следващата профилактика :)
Не знам дали е от многото светомаса или са използвали нещо по специално, ама то се вижда как грее :))

Изображение
Изображение

Та така, една от най-приятните ми изненади напоследък беше тоя часовник. Дизайнерски решения дето са много извън конвенциалното мислене и работа по финиша на ниво за няколко хиляден часовник! Евала на Ситизен за това, да вземат да се връщат пак на real watchmaking, че аман от батерий :)
За финал – още снимки ::drinks:: ::drinks::

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
toshetozaz
Напредващ
Регистриран: 24 02 2012, 13:44

Re: Citizen Meccanico

Мнение от toshetozaz » 02 04 2014, 12:14

Супер як.Много ме кефи дизайна,браво на япончетата.Ебати как свети това животно.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk

Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 02 04 2014, 12:22

Много добър!
Заповядай инфо:
http://www.citizen.co.jp/miyota_mvt/dow ... c_8217.pdf
Daydreamer

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 02 04 2014, 12:32

баси, значи си е баш на база Миота :( чел, недочел съм явно ::drinks:: ::drinks::
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
taipan
Маниак
Регистриран: 27 07 2011, 13:32

Мнение от taipan » 02 04 2014, 12:43

monopola написа:баси, значи си е баш на база Миота :( чел, недочел съм явно ::drinks:: ::drinks::

И кво от това, красив е и кърти мивки и испански теракот. :ugeek:
The law is only thing capable of making people equal.

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 02 04 2014, 12:58

Страхотен часовник, въпреки, че не мога да възприема дизайните на повечето Ситизени, този не прави изключение, изработката на детайлите и цялостният финиш изглеждат изклютелно добре. А иначе за механизма, аз не съм чувал лоши неща за Миота, дори за нискобюджетните, така че този механизъм като гледам и как са се постарали видно от снимките сигурно ще е много надежден и класен.

ПС: Ориентът е по-як :) :) :) Честити часовници
...go forward...

Отговори

Върни се в “Ревюта и снимки на часовници”