Hamilton Khaki Navy BeLOWZERO Automatic 200m

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.
Отговори
Потребителски аватар
BAHKATA
Маниак
Регистриран: 11 10 2012, 12:29

Hamilton Khaki Navy BeLOWZERO Automatic 200m

Мнение от BAHKATA » 17 07 2014, 11:33

Здравейте колеги! Това е първото ми ревю, с което искам да Ви представя един уникален за мен часовник, в който се влюбих от пръв поглед.

Часовника е Hamilton Khaki Navy BeLOWZERO Automatic

Малко за марката - Hamilton Watch Co. е основана през 1892г. в САЩ, Пенсилвания. В началото компанията се заема да доставя точни часовници на заетите в железниците, предотвратявайки разминаванията във измерването на времето (до тогава е имало чести инциденти, които са се случвали поради факта, че работниците са работили с над 50 "времена" така да се каже). В началото на Първата Световна война Hamilton Watch Co. е получила престижното звание "доставчик на въоръжените сили на САЩ". През годините до Втората Световна война бранда заема лидерски позиции при производството на часовници, като налага собствен "американски стил". В разгара на Втората Световна война Hamilton спира производството на часовници за населението, за да може да успее да произведе и достави един милион часовници за нуждите на войската на САЩ. Произвеждат се морски хронометри, които се оказват жизненоважно военно оборудване. След Втората Световна война Hamilton Watch Co. започват да се появяват и по телевизионните екрани - като реквизит на холивудски продукции, което е характерно за марката и до днес.
Към края на 50-те години на миналия век Hamilton представят първия електронен часовник - легендарната VENTURA с модерен футуристичен за онова време дизайн, носена от Елвис Пресли. След това продължава хода и през 1970г. представят първия LED часовник.
В началото на 70-те години Hamilton Watch Co. представят първия си автоматичен хронограф, който дизайн (с малки подобрения) се произвежда и до днес. През 1974 година компанията става част от групата на Swatch и започва разширяване на асортимента от предлагани модели часовници.
През 2003 година производтството и седалището на часовници Hamilton се премества от САЩ в Швейцария. От там идва и мотото на компанията - "American spirit, swiss precision".

И сега за часовника - Hamilton Khaki Navy BeLOWZERO Automatic.

Изображение

Страхотен дйвър с добра водуостойчивост (200m), като от същата серия има и с водоустойчивост 1000m за по-сериозните гмуркачи. Сърцето му е доказалия се механизъм ETA 2824-2, 25 jewels. Касата е 42 мм, носи се малко по-голяма, но нищо прекалено. Формата и е наречена от производителя "barrel tonneau" (от tonneau - 200 л. барел), като придава едно уникално присъствие на китката. Покритието е PVD от 10 микрона розово злато, матирано. Маркерите са изключително четими, а 12-часовият е "0", което придава една "разчупеност" на дизайна и се "закача" с името на часовника. Безела е стоманен, с изключително отчетливи движения в една посока.

Изображение

Стъклото е сапфир кристал, задния капак е прозрачен и разкрива красивата ETA 2824-2.

Изображение

Изображение

Каишката е каучукова, твърда, но същевремено много еластична и удобна за носене. Катарамата е отново с PVD покритие от розово злато, матирана, двойна във формата на "H".

Изображение

Изображение

Коронката е на винт, плоска и гравирана с букавата "H".

Изображение

Циферблата на часовника е в прекрасно тъмно сив цвят, който в зависимост от светлината си променя яркостта.

Изображение

Като цяло: часовника е с уникален за мен дизайн, със страхотно присъствие и финиш и отлични характеристики. Прилича на едно скромно бижу. Лек и удобен, може да се носи и спортно-елегантно, и една идея по-официално, и изцяло спортно. Като го погледна и се сещам за филма "Мъже на честта" с Робърт Де Ниро и Куба Гудинг Джуниър. Лично на мен ми създава асоциации с тежководолазните мъжки времена от недалечното минало.

Изображение

Това беше първото ми ревю, така че бъдете снизходителни колеги. Снимките не са много качествени, но се опитах да уловя за вас "духа" на този прекрасен чсовник.

Поздрави!
Последна промяна от BAHKATA на 17 07 2014, 15:10, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Re: Hamilton Khaki Navy BeLOWZERO Automatic 200m

Мнение от ivanovnov » 17 07 2014, 12:04

Честит часовник, колега, много харесвам този модел има страхотно излъчване и дизайн :) :) :)
...go forward...

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 17 07 2014, 13:43

На мен ми е един от любимите модели на Хамилтън! Много ми харесва в почти всички варианти на цветове :) Ревюто е чудесно, а последната снимка явно е "пипната" но е станала уникална ::up::
Поздравления ::drinks:: ::drinks::
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
BAHKATA
Маниак

Мнение от BAHKATA » 17 07 2014, 13:57

monopola написа:На мен ми е един от любимите модели на Хамилтън! Много ми харесва в почти всички варианти на цветове :) Ревюто е чудесно, а последната снимка явно е "пипната" но е станала уникална ::up::
Поздравления ::drinks:: ::drinks::
Сивия на кафява кожа е много стилен, пък изцяло черния е много брутален. Последната снимка е обработена, хареса ми как стана. ::up:: ::drinks::

Потребителски аватар
saniti
Маниак
Регистриран: 03 02 2014, 18:13

Мнение от saniti » 22 07 2014, 11:19

Страхотен часовник и чудесно ревю! Със здраве да си го носиш! ::drinks::

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 22 07 2014, 12:08

Поздравления за представянето и снимките :clap:
А часовникът нека много да те радва ::drinks::
Последна промяна от Дон Жуан на 22 07 2014, 12:39, променено общо 1 път.
Моята скромна колекцийка : http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=20141

Scandinavian
Маниак
Регистриран: 11 03 2011, 14:28

Мнение от Scandinavian » 22 07 2014, 12:32

Комбинацията от златист (масивен) корпус и черни елементи, много напомня на някои скъпарски марки (като Hubolt), Hamilton предлагат невероятни часовници на разумни цени, неслучайно са ми любима марка.
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2

Потребителски аватар
BAHKATA
Маниак

Мнение от BAHKATA » 22 07 2014, 13:03

Розово злато и черни елементи си е течение при всички марки часовници (с малки изключения разбира се), силно преобладаващо последните години. Специално в този часовник ми харесва дизайна, не копира никой, не се придържа към (ако мога така да се изразя) "строго типичния" дайвърски стил, няма претрупване и излишни елементи.
Иначе благодаря за отзивите на всички колеги! ::drinks::

Потребителски аватар
lp1
Активен
Регистриран: 04 03 2015, 17:43

Мнение от lp1 » 10 03 2015, 15:18

+1 , много е добър, бях пробвал един в пловдивския мол, много красив и масивен, забележителен. Ще събира погледи :)
Един мъж има нужда от един аксесоар и това часовника на ръката му !

Отговори

Върни се в “Ревюта и снимки на часовници”