MINORVA MEISTERART CHRONOGRAPH

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.
Отговори
Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

MINORVA MEISTERART CHRONOGRAPH

Мнение от Torro » 14 06 2015, 17:38

Голям фен съм на бранда ПАНЕРАИ и от там е интереса ми към хомиджите на тази марка /просто оригиналните часовници Панераи не са в моите финансови възможности/. Вече имам доста хомиджи и си бях казал, да престана да си купувам, но гладът за ново попълнение нарстна и в един момент забелязах този часовник. В този хомидж с марка MEISTERART припознах моделът на ПАНЕРАИ - Panerai Ferrari Granturismo Chronograph. И така, след кратка вътрешна борба да купя ли този MEISTERART или не, ето, че вече е моя собственост.
Часовникът е с високо ниво на изпълнение и за петте дни , от както е при мен дава избързване от 7сек. на д/н., което много ме радва.
Реших да споделя радостта си и да напиша крагко представяне.

MINORVA MEISTERART CHRONOGRAPH – SPECIAL EDITION FOR MOTOR SPORTS

Механизъм: 17 камъка, ръчно навиване, 30-мин. хронограф, резервна мощност 42 часа, полирани части със посинени стоманени винтове и колонно колело - Seagull ST-19, направен въз основа на Swiss Venus калибър 175, f = 18000 A/h.
Каса: нераждаема стомана и твърд гръб.
Циферблат: надписан карбонов черен циферблат с лого MEISTERART.
Стъкло: минерално.
Каишка: качествени кожена каишка със стоманена масивна катарама
Размери: 45мм без коронката, разстояние от лъг до лъг – 57мм, дебелина 15мм, междулъгово разстояние 24мм.
Водозащита: WR30m, коронката и бутоните не са на винт.
Стрелките и индексите са с нанесен луминофор, но подсветката не е силна.

Освен визията, която ме впечатли, другия силен аргумент да закупя този часовник е хронографския механизъм. Този модел китайски хронограф, поне в началото, е произвеждан с използване на инструментална екипировка, закупена от Венера - Швейцария. През 1960г.от Китай са закупили оригинално оборудване за производство на хронографа Swiss Venus калибър 175, когато Венера е набирала на средства за развитие на други калибри, и с него започват производството на калибъра ST-19. Фабриката на Sea-Gull-Китай започва да го използва в своите часовници-пилоти. Производството му е било спряно за известно време, но впоследствие е възобновено и в момента този хронограф е достъпен в много часовници, направени от Sea-Gull, от някои други китайски компании, от чужди компании, например- Ingersoll, а и в други , като неговите евтини версии дори може да се намерят в някои фалшификати .
В действителност, много часовникари са дали един вид сертификат за одобрение на ST-19, като един от най-добрите калибри ,произвеждани в Китай. Дори замърсените механизми вървят добре, но ако се положат усилия да бъде обслужван този механизъм, няма причина да не може да работи безпроблемно много години или дори цял живот.
Друг силен акцент на този часовник е карбоновия циферблат. При определено засветяване се получава една голяма дълбочина на циферблата, което много привлича погледа. За съжаление е трудно да се предаде това усещане със снимки.
Относно касата, същата е много качествена с полирани и сатенирани участъци. Гърбът е гравиран, като в гравировкапа припознавам спортен двигател, коронката пък е с гравиран череп. Коронката е много удобна , а навиването на механизма е просто удоволствие. Бутоните за хронографа се натискат твърдо, но не е нужно голямо усилие.
Абе, все положителни впечатления.
А сега и „малко” снимки:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна от Torro на 15 06 2015, 21:45, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
DocVader
Маниак
Регистриран: 25 02 2012, 12:30

Re: MINORVA MEISTERART CHRONOGRAPH

Мнение от DocVader » 14 06 2015, 20:48

Чудесен е! Със здраве да си го носиш и дано да те радва много. Не бях наясно на историята между Venus и Sea-Gull, така че ми се и обогати общата култура от ревюто.
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.

Потребителски аватар
galliano
Маниак
Регистриран: 08 04 2013, 00:01

Мнение от galliano » 14 06 2015, 22:40

Наистина е красив и още повече, че имаш вече хронограф механика в колекцията :) Честито ::drinks::
Пръв между равни...

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 14 06 2015, 22:45

Супер ревю! Мен този часовник ме изненада много приятно, може да има някой странни решения за брандиране, но е изработен чудно и механизма си заслужава :) Радвам се, че отиде при някой дето ще му се радва. Честито ::drinks::
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 14 06 2015, 23:18

Благодаря, Наско!
А, ти да продължаваш да намираш все такива интересни часовници, като тези, които си събрал!

Потребителски аватар
BAHKATA
Маниак
Регистриран: 11 10 2012, 12:29

Мнение от BAHKATA » 15 06 2015, 09:38

Страхотно ревю на страхотен хомидж. Мой близък приятел има оригинал Panerai Ferrari и всеки път като се видим, не мога да откъсна очи от часовника...

Отговори

Върни се в “Ревюта и снимки на часовници”