CANDINO един елегантен модел

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.
Отговори
Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

CANDINO един елегантен модел

Мнение от ivanovnov » 09 07 2015, 17:06

Здравейте искам да Ви представя един мой много любим часовник. От известно време искам да напиша ревюи за него, но все не започвам :) Часовникът е марка CANDINO, но не съвременните модели, които не е ясно точно накъде са се насочили, а един предишен модел, от едни "по-хубави" времена :)
Изображение

Харесвам ревюта и оредставяния на достъпни в ценово отношение часовници. Винаги са ми били интересни, защото е важно с какво може да впечатли часовник, който е в така наречения "масов ценови диапазон". Според мен този часовник е един прекрасен модел, произведен с внимание към детайла и носещ радост.
Изображение
пипнат във всяко едно отношение, и изключително близък до това
Изображение
Малко техническа информация:
Диаметър на корпуса: 36 мм
Стъкло: Сапфир
Водоустойчивост: 30 м
Ширина при лъговете: 18 мм (но веригата е интегрирана в касата и не може да се замени с каишка)
Механизъм: Кварц, Ronda 1062 ultra-slim
Дебелина: 5 мм :crazy: само
Изображение

само за да добиете визуална представа
Изображение

Изображение

Коронката е много красива и фина, като има инкрустиран малък сапфир
Изображение

Четимостта на циферблата е много добра, въпреки белият цвят, изработен е изключително семпло с метални полирани индекси, което позволява бърза четимост под всякакъв ъгъл :)
Изображение

и още една снимка под друг ъгъл :)
Изображение
Часовникът стои много добре на ръката, поради тънката каса, залепва за китката и осигурява удобство при носене с васякакви дрехи.

Циферблата е много красив, по някакъв начин има покритие, което под определен ъгъл на светлината показва шах-матен оттенък на самия циферблат. За съжаление не се вижда много добре от снимките, които съм направил, но на живо е много красиво
Изображение
тук с повече фантазия може да се забележи :)
Изображение
и тук.
Друго нещо, което ме впечатлява е веригата, прекрасна изработка много красива и фина, като част от бижу. Интегрирана е в касата и не може да се сменя с каишки или други модели вериги, но не мисля, че има нужда прекрасно допълва дизайна на часовника. Само погледнете:
Изображение
Изображение
Вижда се как се захваща за касата на часовника.
Изображение
Веригата е направена от редица ръбати и заоблени звена, изглежда много красива и на слънце светлината има различни отблясъци по всеки детайл.
Изображение

Изображение

Ето и две снимки на капака и закопчалката, много интересно завършва веригата, когато се закопчае, закопчалката остава отдолу и изглежда като гривна.
Изображение
Същевременно има много голяма основа на клипса и това фиксира часовника точно на ръката и не му позволява да се върти когато си местите ръката.
Изображение

И за финал последни снимки на този красив часовник :)
Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна от ivanovnov на 10 07 2015, 09:01, променено общо 1 път.
...go forward...

sci
Маниак
Регистриран: 31 03 2010, 17:32

Re: CANDINO един елегантен модел

Мнение от sci » 09 07 2015, 23:59

Часовникът е чудесен. Не мисля, че има някакво заимстване от Лонджито, може би само като "мироглед" са подобни. Подарих дамската версия на майка ми за Коледа и дълго му се любувах... циферблатът наистина има някакъв 3Д ефект и от определен ъгъл изглежда като порцеланов. Между другото - механизмът е Ronda 1062 ultra-slim (версията swiss made)

P.S. моделът не е никак стар и е все още в актуалната колекция на Candino.

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 10 07 2015, 00:24

Едва ли има нещо по подходящо за този часовник, от тази девет елементна верига. :thumbup:
Интересно,при пет милиметра височина на часовника,колко е веригата?
Харесва ми идеята за квац,без секундна стрелка ::drinks::

Потребителски аватар
varban
Маниак
Регистриран: 07 05 2013, 08:55
Контакти:

Мнение от varban » 10 07 2015, 07:26

И на мен, по две причини :) Едната е чисто техническа - на версиите на механизмите без секундна стрелка стъпката не е всяка секунда, а няколко пъти в минута. Май на рондите е през 10 секунди. И карат доста по-дълго с една батерия от часовник с три стрелки.
А втората е психиатрична - такъв часовник не го сверявам и не го тормозя със засичане: докато мръдне една минута, и се сменя времето ;)

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 10 07 2015, 09:01

Колега @sci благодаря за уточнението за механизма. Така и не намерих в нета категорична информация, повечето мнения клоняха към ЕТА, но аз лично на сайта им не открих подобен кварцов механизъм, въпреки това написах, че е ЕТА, сега ще коригирам инфото :)
Иначе колега @оtof, за веригата и тя е дебела 5 мм :) целият часовник е с една дебелина на каса и верига :)
...go forward...

Потребителски аватар
DocVader
Маниак
Регистриран: 25 02 2012, 12:30

Мнение от DocVader » 10 07 2015, 12:56

Часовникът е хубав, елегантен и впечатляващ. Аз също харесвам "шефските" кварцове и автомати без секундна стрелка. Страхотно попадение.
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.

sci
Маниак
Регистриран: 31 03 2010, 17:32

Мнение от sci » 10 07 2015, 13:38

Ето най.-официалната информация, от самия производител :)
http://www.candino.com/en/collections/c ... =c4362_4-2

Отговори

Върни се в “Ревюта и снимки на часовници”