Hamilton Jazzmaster H32565555

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.
Отговори
Потребителски аватар
Kuonyy
Маниак
Регистриран: 03 01 2014, 15:51

Hamilton Jazzmaster H32565555

Мнение от Kuonyy » 15 11 2015, 21:40

Изображение

Уважаеми колеги,
уважаеми читатели,
уважаеми гости,
уважаеми инцидентно посещаващи нашия скромен форум, изпълнен с много любители на скъпи стоки,

Днес, Аз, Марио, в качеството си на потребител на тази прекрасна група от хора, изпълнена с емоции към прекрасни произведения на изкуството, ще си позволя да Ви представя един споменатия по-горе модел.
Няма да се спирам на исторически данни и факти, задължителни за всяко интервю на часовник. Само ще спомена, че първоначално при основаване на компанията от Хамилтън Ланкастър (Hamilton Lancaster) през 1892г. фирмата е била записана като американска. През 1912г. е произведен първият им джобен часовник, наречен "Часовникът на железопъната точност" (?). По-късно следват различни възходи и падения на бранда. Те преминават през различни награди, признати са за лидери в американския стил в часовникарската индустрия. Финалната им голяма промяна в статута на фирмата става през 1974г, когато Hamilton преминава към Swatch group.

Конкретният представител на фирмата е много елегантен и в същото време ненатрапващ се, със скромните си размери от 40мм. Изваният корпус от неръждаема стомана придава вкус на "изследвания" екземпляр. От снимките, които не са много, се надявам да придобиете представа точно за какво говоря. Корпусът е комбинация от бръш финиш, заедно с полирана част. Това придава един доста добър контраст, което допринася за елегантния вид на джаджата. Стъклото, както при повечето часовници среден клас е сапфир. Интересното тук, е че Hamilton се придържат към един по-семпъл вид на стъклото. То е леко извито и без антирефлекс, както повечето техни модели. Приема се, че това е запазена тяхна "екстра". Дупето на часовника е мекичко, изградено от минерално стъкло. Колегата E99, ще възрази. Той в неговото ревю е писал, че е сапфир. Разтоянието между лъговете е 20мм.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

За да не ви отегчавам, ще споделя как се сдобих с този часовник. Бях решил да го купувам и дойде денят, в който щях да го поръчвам за около 1200 лева от Timeland. Обаче се оказа, че цените в сайта им, цените в сайта на други наши доверени онлайн магазини, не са актуализирани. При запитване ме застреляха с цена над 1650 лева. Дойде обаче много хубава оферта от немски и гръцки онлайн магазини. С подкрепата на Емо (E99), сделката бе факт. При нашата среща, ние запечатахме един малък спомен, в основата, на който стояха нашите два Хамилтъна. Ще видите по-долу за какво иде реч. Лошото е, че времето не беше хубаво и снимките не станаха на ниво.
Да се върнем към часовника, каишката е кафява кожа, доста твърда първоначално, което ми се хареса. Бъкълът е много красив, по мое мнение, маркирано с името на марката.
Самият модел се води Open Heart. Вижда как му бие сърчицето, което ни и ориентира горе-долу колко време още може да издържи в режим на работа. Циферблатът е разкошен. Всички индекси са много красиво изработени с много фина и тънка средна част, в която е положен фосфориращ елемент. Все пак това е дрес-часовник, по мои критерии, и тя не е никак трайна, но е много ефектна. Стрелките също са запълнени с такъв субстрат. Те са златисти, както и всички индекси. Много разчупен дизайн се придава от разположението на арабски цифри в "4-те ъгъла" на кръглия циферблат. Съответно на 12, 3, 6 и 9 часа.
Биещото сърчице е не непознатият ЕТА 2824-2 (по данни на призводителя) с 25 рубинчета , без дата. Липсата на дата е много приемливо решение, то придава една улесненост в сверяването на часовника. Ръчното навиване е доста полезно, хубавото е, че освен отпред, движението на целия механизъм може да се наблюдява и през дупето, което както казах е от минерално стъкло. Водоустойчивостта е манифестна с 5atm, което е напълно достатъчно. Аз не съм привърженик на къпането на кожени каишки. Затова все го свалям, като се къпя.
Коронката е маркирана с буквичката Н, илюстрираща името на компанията.

Ще предоставя систематизирано и малко сухи данни:

Задвижване: Швейцарски автомат
Калибър: ETA 2824-2
Стъкло: Сапфир
Циферблат: Сребрист, златисти фосфорициращи стрелки, видим баланс
Материал на корпуса: нераждаема, антиалергична стомана, прозрачен заден капак
Широчина: 40mm
Каиш: Кафява каишка от естествена кожа
Водозащита: 50 метра, 5атм.

Точният модел е, меко казано, брутално точно работещ. В границите на COSC критериите на швейцарците. Среднодневното отклонение рядко е над 2 секунди, в една от двете посоки. Аз съм просто потресен! :crazy: Мога да кажа една лоша дума за кожената каишка. Ще я видите на снимките, след 6 месеца носене как е започнала да се люпи на подложените на по-голямо триене места.
Снимките, които ще Ви представя са набързо направени преди няколко дни. Липсва външната кутия, сега ще я снимам и нея, затова ще е в друг "стил". Не за друго, просто е много тъмно вече. :lol:

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

И за финал Ви представям и няколко снимки от срещата ни с колегата, Емо. Тогава ги щракнахме двамата хубавци и точно тук е моментът, в който трябва да ги покажем. ::yahoo::

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Пожелавам Ви приятно четене! Надявам се да съм успял да представя една малка част от това, което всъщност е този часовник. ::drinks::
Последна промяна от Kuonyy на 07 09 2016, 23:47, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Kuonyy
Маниак

Re: Hamilton Jazzmaster H32565555

Мнение от Kuonyy » 19 01 2016, 13:25

Такаааам.. сега гледайки, че няма интерес към моето ревю, ще ви представя още няколко снимки с различни каишки. Едната е прясна от днес, а другата е вече на цяла една седмица. ::yahoo::
Първо няколко снимки с "по-старата" змия.. ::huh::

И накрая пресния питон.. ::huh::
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

Мнение от Vesire » 19 01 2016, 13:54

Хубав часовник колега, честито.
Тази кожа змия е трепач :)
Представям си го с едни такива ботуши

Изображение

impressionistus
Активен
Регистриран: 10 07 2013, 18:39

Мнение от impressionistus » 25 01 2016, 02:07

Честито !
Красив часовник,как ли ще изглежда с меш верига ?

Потребителски аватар
marind
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 14:50

Мнение от marind » 25 01 2016, 02:28

Пропуснал съм го това ревю :) Поздравления за положения труд! :clap: С питонЯ направо е трепач! ::up::
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Потребителски аватар
Kuonyy
Маниак

Мнение от Kuonyy » 25 01 2016, 09:01

Ами честно казано изобщо не ми е идвала идеята за мен. Ще следя и ако изпадне може да взема, защото вероятно ще е "трепач". :))

Потребителски аватар
Bartek
Маниак
Регистриран: 30 01 2011, 11:51

Мнение от Bartek » 25 01 2016, 09:18

Да си призная, не съм чувал някой да се оплаква от Хамилтън. Честито, каишката е отлично попадение.
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 25 01 2016, 10:13

Toва ревю, чак сега го видях, честит часовник, колега, според мен това е един от най-красивите open heart модели. С новите каишки е супер. :)
...go forward...

Потребителски аватар
gata05
Маниак
Регистриран: 22 05 2014, 13:23

Мнение от gata05 » 25 01 2016, 14:35

Готин Хамилтън :thumbup: И хич не е със скромни размери,40мм са на границата на перфектното за подобен тип часовник според мен ::drinks::

Потребителски аватар
Kuonyy
Маниак

Мнение от Kuonyy » 19 03 2016, 23:26

impressionistus написа:Честито !
Красив часовник,как ли ще изглежда с меш верига ?
Aми ето как ще изглежда, днес пристигна и я сложих, за да видя. Според мен е трепач :))

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 20 03 2016, 00:11

И аз съм го пропуснал някак ревюто, пък е много хубаво! Поздравления колега и за часовника и за ревюто :clap: :clap: :clap:
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
penmark
Маниак
Регистриран: 05 06 2010, 10:00

Мнение от penmark » 20 03 2016, 11:30

Страхотен часовник! На кожа ми харесва много! Ама от тая змийската ме побиват тръпки нещо. :lol:
Ревюто е много хубаво, личи си че е правено с любов към часовника. :clap:
Изображение

Отговори

Върни се в “Ревюта и снимки на часовници”