Bulova Sea King 262 kHz Ultra High Frequency

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.
Отговори
ivanwilder
Маниак
Регистриран: 18 10 2012, 17:41

Bulova Sea King 262 kHz Ultra High Frequency

Мнение от ivanwilder » 23 01 2016, 15:50

Рядко пиша ревюта, може би защото не мисля, че литературното творчество ми е от силните страни :lol: Въпреки това, от доста време се каня да ви покажа този впечатляващ часовник. И сега, когато му е време да поеме пътя, няма за кога вече да чакам :)

И така, от както Bulova изкараха Precisionist механизмите, нещо все ме влече към идеята да се сдобия с часовник от тази линия. Спираше ме само това, че дизайнът на касите, в които слагаха този механизъм беше умопомрачаващ (разбирай грозен).

Е, това се промени, когато изкараха въпросния Sea King - нов UHF механизъм, сапфир, 300m Water Resistance и най-важното - класическа дайвър визия.

Няколко думи за UHF... Стандартният механичен часовник работи при около 3-5 Hz, което дава точност от няколко секунди на ден. Стандартният кварцов работи при около 33 kHz, коeто предлага точност от няколко секунди на месец. UHF работи на 262 KHz, коeто предлага точност до няколко секунди на година. Освен това, секундната стрелка се движи плавно- по-плавно и от механичните. Няма го насеченото отброяване на секундите при обикновените кварцове и в същото време като точност се конкурира с много по-скъпи high end кварцови механизми. За мен, с този механизъм, Bulova се нарежда сред малкото производители, предлагащи значими иновации в часовникарската индустрия и все пак го прави на много достъпна цена.

Ето едно клипче обясняващо принципа на действие:

Аз лично останах и приятно изненадан от качеството на изпълнението на касата- редуващи се бръшнати и полирани елементи, убийствен безел, много силна луминесценция, най-качествената гума, която съм докосвал, масивен бъкъл, с който отново са се заиграли с редуване на бръшната и полирана част. Всичко това придава визия на много мъжкарски и масивен tool watch, като в същото време дава усещане за скъп и луксозен аксесоар.

Единственото, което мога да посоча като минус, поне за мен, е големината на касата- 48мм. Въпреки че визуално не изглежда чак толкова голям, ако беше 45-6 щеше да ми е перфектен.

Задължителните авторски снимки:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна от ivanwilder на 25 01 2016, 12:37, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
DocVader
Маниак
Регистриран: 25 02 2012, 12:30

Re: Bulova Sea King 262 kHz Ultra High Frequency

Мнение от DocVader » 23 01 2016, 15:52

Хубав и различен е
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.

stepona555
Маниак
Регистриран: 02 03 2015, 15:14

Мнение от stepona555 » 23 01 2016, 16:41

Супер е , наскоро и аз си взех един Акутрон с камертон и се изненнадах , че няма тема за тази прочута марка .

Потребителски аватар
NANI
Маниак
Регистриран: 11 02 2010, 21:38

Мнение от NANI » 23 01 2016, 18:09

Много як, а механизмът... :silent:
Изображение

Когато луксът господства,
огънят поглъща света и водата го отнася.

Бирманска пословица

Потребителски аватар
Hawk
Активен
Регистриран: 08 10 2014, 19:33

Мнение от Hawk » 23 01 2016, 18:18

Страхотен дайвър колега,любим модел.Както се казва-бруталия от всякъде. ::up:: Визия,технология изработка на високо ниво.Това със плавното движение на секундната стрелка е без коментар.Ако бяха направили този високотехнологичен кварцов механизъм със зареждане от светлината като моделите с eco-drive на компанията майка Citizen,то тогава нещата стават съвсем без коментар ::cool::

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 23 01 2016, 18:19

Тези механизми са доста добри и наистина допринасят за развитието на часовникарството, самата марка също е дала немалко, но за съжаление последните години все не успяват да се завърнат в блясъка си отпреди. Този часовиник е много красив и открояващ се. Страхотен е :)
...go forward...

bassvane
Почитател
Регистриран: 10 05 2011, 16:10

Мнение от bassvane » 24 01 2016, 23:09

Страхотен часовник и готино ревю ::drinks::

Отговори

Върни се в “Ревюта и снимки на часовници”