Wostok RootBeer или Магията в един часовник...

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.
Отговори
Потребителски аватар
Prisadov
Маниак
Регистриран: 07 05 2012, 14:11

Wostok RootBeer или Магията в един часовник...

Мнение от Prisadov » 14 02 2016, 17:35

Здравейте Приятели,

Днес ще ви покажа един от най-красивите часовници, които наскоро съм виждал и часовник, които просто ми взе умът и все още немога да му се нарадвам.

Ще започна малко по отдалече...
Най-красивият ежедневно спортен часовник произведен някога за мен е Rolex GMT Pepsi 1675, но доста често през погледа ми минава в онлайн простраството моделът по известен като RootBeer (1675/3). Като заклет фен на тази напитка часовника винаги ме е радвал с излъчването си и как явно си личи че е от 70те години.

Така, та след последната форумна среща и след като видях на живо невероятният Wostok Амфибия на Колегата vvgospodinov, реших че, искам амфибия в живота си, а и Ipolit и неговата красота с този невероятен безел тайничко ме радва и ме кара да искам и аз. Та на бързо разрових в продавалници и аукциони, дори даже си помислих за нов от чистопол, но магията на ретрото е по-силна. Но нали и съдбата и късметът винаги ще те изненадат решиха да ме срещнат съвсем случайно и неочаквано с този часовник...

И без повече отлагане едно една снимка как изглежда той...

Изображение

Или просто някой добър човечец преди 25-30 години (защото часовника е от 80те години) е куил този страхотен часовник и просто е решил никога да не го носи. Благодаря му !!!
Както и отгоре споменах и преди съм имал амфибия и не малко такива Востоци са ми минали през ръцете, но този тук просто ми отвя главата, а и има една красота която я има само в тези неносени стари часовници.

Сигурно вече забеляхте циферблата и затова ще започна с него...
Той е такъв и предполагам това е фабричен дефект, но има нещо хипнотизиращо в това нещо. Дето се вика дефект ама ефект.

Изображение

В началото помислих, че е масло което се е разляло, но след кратка справна с добрият стар интернет се оказа, че доста от часовниците с този циферблат имат подобен дефект и не е в следствие на масло или влияние от външни фактори. Въпреки това е брутален. Може би единствен минус е, че секундарната стрелка е оранджева и на моменти и в зависимост от светлината се слива с циферблата, но стрелките как изпъкват....
...да стрелките....

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Разбира се на слънчева светлина всичко се изкривява и става още по-златисто, и още по-красиво.
Изображение

От тук идва и връзката с Rolex RootBeer.
Да премина към корпусът. Той е от осмоугълните и лично за мен доста удобен корпус имайки предвид формите.
Харесвам кръглият корпус на Амфибия, но така и не съм имал от тях, а този сега ми допада много повече от всички. Дори и от бочка. Релефа и детайлите са брутални. Разбира се безела е хромиран и също е недостатък , защото доста често се износват лесно, но с този циферблат защочвам да си миля да му сложа един безел като ipolit, и да се допълнят с циферблата.

Изображение
Изображение

Разбира се детайлите са просто приказни и за не го казвам само, а и знам колко обичате макро снимки ето нещо красиво.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

:silent:

Типичната коронка на амфибия и типичното лесно боравене с нея...

Изображение
Изображение

Искам да обърна и малко внимание и на капака на часовника и после на това, което се крие под него...
За всичките часовници Амфибия, които съм виждал с такъв заден капак за сефте виждам. Имам предвид самият надпис. Доста приятен детайл...

Изображение
Изображение
Изображение

Под красивият капак, има и още едно антимагнитно капаче. Хубав детайл, а и знаеш, че часовника ти е защитен от магнитни полета и вибрации.

Изображение
Изображение
Изображение

Под всичко това бие кал.2409 с 17 камъка и резерв от 49 часа, и най-интересното е, че часовника ги изкарва всичките.

Изображение
Изображение

За мен това е един от най-добрите и удобни за експлатация меганизми, а и лесен за подържка...

На ръката часовника се носи супер удобно, а и аз го нося само на натовки, което също допринася за това. По конкретно часовника е с размери от 38мм без и 42мм с коронката. 46мм от лъг до лъг, като на междулъговото простраство е 18мм, и въптреки че, часоника е с ръчно навиване височината е почти 11мм. Доста тежко и масивно се усеща, но е невероятно удобен.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

В зависимост от аутфита, часовника може да се комбинира перфектно както със спортно така и с малко по-елегантно облекло. Шон Конъри (Бонд) въведе модата на спортен часовник с официално облекно и сега това се е превърнало в класика.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

За съжаление на този етап снимките са повече от впечатленията, но това е факт, защото имам часовника само от два дни. Въпреки това не спира да ме радва и да ме кара да се усмихвам. Страхотен е.... Обещавам да го допълня като натрупам повече впечатления.
Ето още малко снимки.... те и без това доста..
.

Изображение
Изображение
Изображение

И след като ви запознах с моята валентинка за днес... отивам да изям едно вкусно парче торта, а на всички колеги ви пожелавам една страхотна и умихната неделя и още по-страхотна и усмихната нова седмица !!!

Изображение

Злати...

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Re: Wostok RootBeer или Магията в един часовник...

Мнение от ivanovnov » 14 02 2016, 17:59

Прекрасен е, а и снимките са супер. Страшен късмет си извадил, много да те радва. :)
...go forward...

Потребителски аватар
gata05
Маниак
Регистриран: 22 05 2014, 13:23

Мнение от gata05 » 14 02 2016, 18:37

:clap: :clap: :clap:
Благодаря за страхотното представяне и снимки на тази красива Амфибия :thumbup: Има едно такова ...топло излъчване този часовник.А как само носи на натота ::drinks::

Потребителски аватар
galliano
Маниак
Регистриран: 08 04 2013, 00:01

Мнение от galliano » 14 02 2016, 19:43

Чудесно, че във форума попадна толкова запазена бройка и ще ни радваш занапред със снимки :) Много е хубав, със здраве ::drinks::
Пръв между равни...

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 14 02 2016, 21:30

:lol: Още в първите редове ме загуби, как можеш да пиеш Pepsi, бре? :crazy: :-D
Едвам се насилих да прочета нататък, ама добре че го направих - много интересен часовник.
Само безела хич не се връзва, смени го с меден като на ipolit, заедно с една бежова нато каишка и си ... ::up:: !
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

Потребителски аватар
klon
МОДЕРАТОР
Регистриран: 17 08 2011, 13:14

Мнение от klon » 14 02 2016, 22:26

Готино ревю. Мерси че сподели :thumbup:
Магията е в циферблата. ::drinks::

Потребителски аватар
diksanal
Маниак
Регистриран: 03 09 2012, 21:32

Мнение от diksanal » 14 02 2016, 22:56

Eкстра е Востока! ::up::
Отскочи до майстор Атанасов, за фосфор на секундната-тъкмо ще я виждаш по добре,а и визията... ::thumb::
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.

Потребителски аватар
Prisadov
Маниак
Регистриран: 07 05 2012, 14:11

Мнение от Prisadov » 15 02 2016, 19:45

Радвам се, че ви харесва !!! Страхотен е още немога да му се нарадвам.

Cenzor, то и аз не съм много по пепси, ама ролекс пепси бих носил с мнооого кеф :D Безела по всяка вероятност ще бъде сменен а каишката, наистина обмислям за кожено нато или зулу.

Klon, на живо е по як човече. Просто те кара да го гледаш повече и повече....

Diksanal, обмислях този варинат, но предпочитам да си остане както си е. Всичко недокосвано по него и автентично.

Злати...

Отговори

Върни се в “Ревюта и снимки на часовници”