Perrelet Turbine Black

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.

Perrelet Turbine Black

Мнениеот monopola » 25 05 2016, 16:15

Пръстите ме сърбят вече :))
Искам да пиша ревюта, пък никой един конкурс не ще да направи ;) Ама смело започвам летният сезон с този джентълмен в черно:

Изображение

Това ми беше втори часовник от тази марка, за първият такъв се раздадох, писах какво ли не за марката, история, фантазии, чудеса, така че ето линк да си припомните – http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=21324

И за да не се повтарям ще го карам този път по кратичко и конкретно.

Ми тотална мания. Смисъл, невъобразимо страхотен часовник!

Изображение
Изображение
Изображение

Переле ми стават все по-големи любимци, просто защото има защо.

Часовника е черен :) Поне на мен това ми беше първото впечатление. Черен и нещо се върти :) Това са първите думи на всеки, дето се е загледал, пък не е като да не му орбъщат внимание хората. Каса, цифер, стрелки, индекси, гума, всичко е истински черно и всъщност перфектно допълва излъчването. Като черна дупка поглъща погледи и възхищение. Касата е лъскава, вътре всичко е мат и отгоре на стъклото е изключителният синьо-лилав антирефлекс....

Изображение
Изображение
Изображение

Машината вътре отново е в техният стил – калибър Р-331, базата е Soprod, а украсата е каквато само Переле могат да направят!

Изображение

Циферблата всъщност е така наречената турбина. При двойният ротор на Переле двата маховика са свързани, докато тук „турбината” има само дизайнерски смисъл. Сложена е на някакъв невероятно добре направен лагер, защото всяко малко мърдане на ръката я съживява и развърта докрай. Ефекта е наистина чудовищен :crazy: На самото стъкло е името и логото на марката, което е отлично дизайнерско решение, защото вътре всичко е черно, дори луминовата на стрелките е черна, а антирефлекса е толкова добър, че през стъклото може да се загледаш дори в малките несъвършенства на луминисцентното покритие поради това, че боята се нанася на ръка.....

Изображение
Изображение
Изображение

Идеален размер от 44 милиметра, като дори самата коронка е „скрита” в корпуса и импресията е за съвършена окръжност. Лъговете са дълги и завити, доста дебели, като пък гумата е само 18 милиметра на лъговете, но надолу се разширява и много прецизно продължава дъгата на лъговете. Всичко това пък придава чуден комфорт, часовника „залепва”, турбината се върти и света около вас става красив и виолетово-антирфлексен ::angel::

Изображение
Изображение
Изображение

Касата пак е с тяхната типична сложна конструкция. По средата титан, отгоре и отдолу стомана с лъскаво черно ПВД. Толкова е красив, че всяка промяна на светлината влияе дори на външният вид, ту сърдито черен, ту лъскаво отразяващ.....

Изображение
Изображение

Просто си признавам, че този часовник наистина, ама наистина ме плени! Различен и интересен, хем дизайн, хем много часовникарство. Хем черен, хем пълен с нюанси, истинско Переле!

Изображение
Изображение

П.С. Обърнете внимание къде е надписа swiss made :) баси пичовете :)

Offtopic: покажи
П.С. черно, зелено и родопско - за ценители :)) :twisted:

Изображение
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Re: Perrelet Turbine Black

Мнениеот Anthony » 25 05 2016, 19:42

Наско, пусни и една снимка на подсветката на тъмно, ако не те затруднява. Страхотно ревю на прекрасен часовник.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот monopola » 25 05 2016, 19:46

новият собственик ще пусне :) докато го завърша това ревю и часовника замина ::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот senna » 26 05 2016, 12:48

:crazy: Страхотно комбиниране на цветове и материали. Висш пилотаж в часовникарството. Благодаря за ревюто! :clap:
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот gata05 » 26 05 2016, 19:21

Този синьо-лилав антирефлекс кърти.Не харесвам т.н. ''stealth'' модели,но в случая с този Переле се е получило изключително добре ::thumb:: Страхотни снимки :)
Аватар
gata05
Маниак

Мнениеот Veselka » 25 08 2016, 21:40

Благодаря за чудесното ревю ! :clap:
Изображение
Аватар
Veselka
Активен

Мнениеот bulstan » 11 08 2017, 17:24

Преди повече от година мислех да „инвестирам„ 1000 - 1500 лв. в часовник , но впоследствие попаднах на няколко модела на Переле и по същият начин ме ”грабнаха” и всички , които бях набелязал бледнееха и още си гледам часа на смартфона.
Има една версия Лас Вегас / играя и тексас холдем/ , за която и мене ме сърби пръстчето- с тази въртяща се турбина е пълна лудница часовника.

P.S Този пост е писан размечтано на 3 уискита , затова се извинявам за нарушената лексика.
bulstan
Новобранец

Мнениеот KDelchev » 11 08 2017, 21:48

bulstan написа:Преди повече от година мислех да „инвестирам„ 1000 - 1500 лв. в часовник , но впоследствие попаднах на няколко модела на Переле и по същият начин ме ”грабнаха” и всички , които бях набелязал бледнееха и още си гледам часа на смартфона.
Има една версия Лас Вегас / играя и тексас холдем/ , за която и мене ме сърби пръстчето- с тази въртяща се турбина е пълна лудница часовника.

P.S Този пост е писан размечтано на 3 уискита , затова се извинявам за нарушената лексика.

::up:: ::up:: ::up:: и за мен покер моделчето е най от всички
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот trk2 » 17 08 2017, 12:37

Съпреживях го ::drinks:: Хубаво щеше да има едно видео и ние да се полюбуваме на движението.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Veselka » 17 08 2017, 18:47

trk2 написа:Съпреживях го ::drinks:: Хубаво щеше да има едно видео и ние да се полюбуваме на движението.

https://youtu.be/zzbVmZsuV68
Изображение
Аватар
Veselka
Активен

Назад към Ревюта и снимки на часовници