Didun Desgin a.k.a AP wanna be

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.

Didun Desgin a.k.a AP wanna be

Мнениеот Peshko » 11 05 2017, 22:17

Здравейте, днес по пощичката пристигна едно часовниче, което може би никой от вас няма да оцени :))
Става въпрос за измислената марка Didun :crazy: :lol: Както сами виждате е homage (някои дори биха казали чиста реплика) на AP, та ето и ревюто.
Това което ме впечатли е колко тежък и голям е този часовник, в сравнение с моя mdv 106. Касата е добре полирана, китайците са се постарали, циферблата е ок с изключение на това че стрелките на хронографа не падат точно върху маркерите, а датата е толкова малка, че едвам се забелязва. До датата "гордо" стои логото и надписа Didun Design, който според мен поне на пръв поглед е принтиран. Стрелките показващи час и минути имат луминисценция, която обаче е доста слабичка. Коронките не са на винт, но пък изглеждат добре защитени, централната коронка дори е гравирана с логото на марката. Така продължавам със силиконовата ГУМА, която е просто ужасна. Първо е много къса, второ както и вие сами виждате има Audemars Piguet надпис от вътрешната и страна, а също така изглежда толкова крехка и ненадеждна, че още малко и няма да издържи на тежеста на часовника. Задния капак изглежда добре закрепен, на него са гравирани Royal One Offshore и 50 m wr. Хронографа работи добре, не знам какъв кварц е понеже не съм го отварял, но предполагам е Myota ( В watchuseek се говори, че е на Сейко who knows ... ). Като цяло съм доволен имайки предвид, че платих +- 90лв. За тази цена естесвено има много по-качествени часовници, но здраве да е ::drinks:: . Да се върна на ГУМАТА, много ви моля да ми преложите нещо, което е подходящо за часовничето и естествено няма AP надпис. Това е първото ми ревю дано съм се справил добре и ви е допаднало, ако има правописни грешки съжалявам ;)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Peshko
Новобранец

Re: Didun Desgin a.k.a AP wanna be

Мнениеот Spitfir3 » 11 05 2017, 22:22

Хубаво е да споменеш колко е междулъговото, ако чакаш предложения, а най-добре е да не чакаш, а сам да потърсиш в търговския раздел, оферти има много за гуми, каиши вериги и т.н.
Vulnerant omnes, ultima necat !
Аватар
Spitfir3
Маниак

Мнениеот Scandinavian » 11 05 2017, 23:49

Това си е направо антиревю на полуреплика :))
Като гледам каишката ще си имаш проблеми с намиране на алтернативна такава.
Може би някоя от фешънските марки за 100 кинта отгоре щеше да изглежда по-добре.
Дано все пак работи и те радва дълго.
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот Spitfir3 » 12 05 2017, 00:43

Scandinavian написа:...Като гледам каишката ще си имаш проблеми с намиране на алтернативна такава.

Аз пък, въобще не погледнах що за чудо е ... извинете ме! Тук думата имат форумните "кожари", само дето на каиша цената ще е съизмерима с тази на часовника, но лошо няма. ::drinks::
Vulnerant omnes, ultima necat !
Аватар
Spitfir3
Маниак

Мнениеот otof » 12 05 2017, 06:56

Чудесничко ревюнце,
А за каиша няма междулъгово,АP e това
Изображение
Аватар
otof
Маниак