Грозното пате Junghans Vista Automatic titanium

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.

Грозното пате Junghans Vista Automatic titanium

Мнениеот DDH » 19 05 2017, 17:45

За Junghans има много информация както тук във форума, така и в официалния им уеб сайт.

Годината е 2006 - появява се Junghans Vista Automatic titanium

Изображение

Как попаднах на него?

Търсех нещо с три стрелки и дата, нищо повече. След седмично избиране попаднах на Junghans Vista Automatic titanium. Това беше моят часовник. Но откъде да го намеря? В повечето сайтове беше изчерпан. Още повече се амбицирах да го имам. Има един немски сайт от който съм си купувал техника, пробвах там и за моя радост го намерих.
След една седмица /изключително дълга/ беше на ръката ми.
Изображение Изображение

Часовника дойде с луксозна кутия пиано гланц, документи и две каишки.
Изображение

На външен вид не е нищо особено, изключително семпъл. Тази простота ме впечатли, липсата на претрупан циферблат, няма напрежение и съсредоточаване в множество стрелки сочещи в различни посоки и движещи се такива. Също така липсват и цифри, деления и надписи по циферблата. Когато го гледам (не за да видя колко е часа разбира се) ми успокоява зрението.
За разлика от своите стоманени събратя, часовника е удивително шумен, предполагам че титана като материал е с по висока звукопроводимост от стоманата.
Коронката изглежда все едно е подострена с острилка и че ще е неудобна, не е така, напротив изненадващо комфортна е. логото на бранда е гравирано и на самата коронка на часовника

Корпус: Сатен титанов с диаметър: 41 mm /без коронка/ сапфир кристал, сапфир кристал антирефлекс

Стрелки: Секундарника е с жълта стрелка, която изумително се откроява на бял цифер, другите две черни скелетонизирани. Всички стрелки са снабдени със светещ материал, и по този начин могат да се четат дори в тъмното. Подсветката е потресаваща и изключително трайна.
Изображение
Изображение
Изображение

Циферблата е млечно бял с високо качество на изработка, Един бърз поглед е достатъчен да се видят открояващите се черни стрелки и то при слаба светлина.
Около циферблатът на вътрешната писта са инкрустирани 4 правоъгълни луминисцентни маркера съответно на 3, 6, 9 и 12. Естествено присъства и миниатюрното осемлъчево лого с надпис Junghans. Датата е позиционирана на 3 часа.
Ротор отново семпъл, без шарении. маркиран с логото на Junghans както и броя камъни, нищо повече.
Изображение

Junghans Vista няма верига, но пък идва с две кожени каишки, черна и бяла. Направи ми впечатление че черната е смайващо по-твърда и дебела от бялата.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Механизма е прецизното автоматично движение ETA 2824-2, 28800 вибрации в час, 25 камъка, резервна мощност 38 часа. Incabloc shock protection system, баланс Nivarox II. Има си и хак функция.
Изображение

Водоустойчив до 50 м / 5 АТМ

Закопчалката е титанова с гравирано Junghans лого
Изображение
Изображение

Със своите 70грама на ръката часовникът се усеща много удобно и балансирано.

За феновете стоманено масивни часовници, Vista няма да е по вкусът им, но на мен ми допада. С височина от 10мм може да се скрие под всеки ръкав много лесно и обратно :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

До преди подфорумна среща в Пловдив, който го е виждал, никой не е казал че е хубав.Питаха ме "Какво толкова му харесваш? пластмасов, бял без цифри че и името му китайско".
Е оказа се че колегите от Пловдив не мислят така :)

Необикновен часовник и достоен за възхищение или грозно пате ::drinks::

image post
Аватар
DDH
Новобранец

Re: Грозното пате Junghans Vista Automatic titanium

Мнениеот Kostabo » 19 05 2017, 18:21

"грозното пате" е всъщност красив лебед...
Тука е така...
Kostabo
Маниак

Мнениеот galliano » 19 05 2017, 22:54

Хубаво допълнение към колекцията ти. Изглежда колкото нежен по отношение на циферблата , толкова и здрав като конструкция отвън ::drinks::
Пръв между равни...
Аватар
galliano
Маниак

Мнениеот vvgospodinov » 23 05 2017, 09:19

И от малкото часовници, които на живо изглеждат в пъти по-добре, отколкото на снимки!
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.
Аватар
vvgospodinov
Маниак

Назад към Ревюта и снимки на часовници