Поредното искрено ревю на Полет Де Лукс

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.

Поредното искрено ревю на Полет Де Лукс

Мнениеот eray_jpn » 02 06 2017, 01:57

Здравейте скъпи съфорумци, приятели, любители на часовници и всички останали.

От доста време исках да направя едно ревю на полет Де Лукс но така ли иначе времето не ми позволяваше да седна и да се изровя по надълбоко из нета защото не исках нещата който ще се кажат за този часовник да бъдат повърхности все пак е любимият ми часовник от колекцията и знам, че много ценен и за повечето съфорумци тука.

Според мен полет Де Лукс (Руският Петек Филип както го наричам аз) доказва много неща първо доказва, че една различна идеология различна от капитализма може да преражда свои красиви продукти доказва, че пазара, конкуренцията и марката не са всичко когато държа на ръката си моят Де Лукс и виждам надписа made in USSR си казвам колко различно можеше да бъде всичко но по натура човека е обречен да сгреши и след поредица от грешки нито ще можем да видим машини като Де Лукс нито потребности от първа необходимост ще могат да бъдат безплатни някога но това си е друга тема на разговор ние да се върнем към часовниците. За да разберем как през грубите руски часовници Де Лукс е цъфнал като цвете трябва да се върнем към началото на 60-те години. През 1961 година Министерство на промишлеността на СССР поиска от родните си инженери да се разработи часовник с дебелина на механизъм не по голям от 3мм със въпроса се заема Първи Московски Часови Завод по това време една стриктно пазена държавна политика е СССР да не изостане в никоя сфера от западните страни в тези години западните производители на часовници наблягат на по елегантни и минималистични дизайни. В Юли същата година на бял свят се появява модела Вимпел
Изображение
с напълно нов механизъм (калибър 2209) ширината на механизъма е само 22мм а дебелината 2,9мм часовникът притежава невиждана досега от гражданите на СССР елегантност цената на часовника е 45 рубли (по това време средностатистически гражданин на СССР печели 100 рубли) красивият часовник веднага придобива голяма популярност става часовник на партийните секретари, директори на фабрики с този часовник са награждавани приностните служители на СССР а за нормалните граждани е мечтаният часовник и разбира се дефицитна стока. През 1963 се взима решение да се промени имате но Първи Московски Часови Завод от тази дата всички часовници на завода се произвеждат под марката Полет а Вимпел избират де се казва De Luxе (от фр. означаващ: луксозен-шикозен-изящен) и по такъв начин се ражда феноменалният POJOT DE LUXE мисля, че точно това име е една от причините този часовник да стане толкова легендарен специално в източнотоевропейските страни по някакъв начин задоволявал жаждата за луксозен живот и престиж мисля, че и по същата причина повечето екзепляри на Де Лукс са добре запазени защото притежателите пазели часовниците си който им свързвал със “Лукса”.С Новото име настъпват и няколко промени логото на Първи Московски Часови Завод на механизъма вече виждаме ограден с пентагон
Изображение

във Вимпел е вътре в диамант
Изображение

Същото така се променя и позлата на касата в по ранните Вимпели позлата е по тъмна след 63-та виждаме по светла позлата. През 75-та Полет спира от производство механизъм 2209 и историята на Де Лукс приключва по този начин и остава в сърцата като символ на престиж и все още му се радваме както нашите бащи и дядовци са радвали през онези години.

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
eray_jpn