Seiko Presage Automatic SRPB41J1, New Cocktail Time

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.

Re: Seiko Presage Automatic SRPB41J1, New Cocktail Time

Мнениеот Puzo » 16 12 2017, 13:33

blr написа:
Puzo написа: Обясни на профана, моля!

Не бих обяснявал каквото и да е на профани. Разгледай картинки, филмчета, а най-добре намери някой да ти покаже на живо. Сейко имат чудесни примери в този ценови клас.
С това наистина приключвам комуникацията с теб.

Философ Многознайков, и аз те харесвам бе, дишай! ;)
Говориш ми непрекъснато за JDM... Почети малко, че Presage серията също идеята беше да за вътрешния им пазар! Явно в последствие са решили друго, за да го пуснат и у нас, но не ще е за дълго, мисля.
Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си умрял. Трудно и тежко е само за другите. Абсолютно същото е и когато си ТЪП! ;)
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот Seikosha » 17 12 2017, 12:47

Понеже "циганията" с "ламаринките" както я нарече тука в темата един местен спец продължава да дразни и да води до грешна информация далеч от истината, ще пусна малко ламаринки и то на модели далеч от средният клас. Сейко хронографи,Кинг Сейко, Гранд Сейко, Тудор, Ролекс, Зенит, Ай Ви Ци, Омега. Все завалии марки. Писах точно,ма няма кой да чете, това не са крайни звена,ами декоративен елемент,който покрива междулъговото пространство и това е от естетическа гледна точка.Веригата се държи от патента и да е плътна последната връзка,пак той е важният. Наистина през последните две десетилетия ,заради нарастване на масивността на часовниците и увеличаване на междулъговото пространство на 22,24,26мм. при някои модели се слагат и плътни и полуплътни крайни звена ,за да може напрежението при дългият патент да стане по-равномерно. Аз не съм сигурен и ,че тези крайни звена които изглеждат плътни са наистина такива,при всички,просто елемента е сгънат вече по по-различен начин, но това ,че има плътни,спор няма и сигур повечето вече са такива ,поне докато не отмине дайвърската мода на големите тухли. Има и много други захващания,но те са интегрирани,а щом едни неща са се запазили десетилетия, значи и че са добри. Аз така мисля,но не съм и съгласен с хора ,които са виждали през живота си 2-3 часовника произведени в последните 1-2 десетилетия, да ме апострофират,нека първо да се понаучат малко,а то само с лаене не става. Някои специалисти твърдят ,че този тип верига тръгва от "оризовите зърна" на Джералд Джента в Омега Констелейшън, но мисля,че не е съвсем сигурно,може да са и Ролекс ,а и много други. Бе всеки си е патентовал нещо,или не, в тези години и ходи я дири истината.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот Puzo » 17 12 2017, 13:45

Seikosha написа:Понеже "циганията" с "ламаринките" както я нарече тука в темата един местен спец продължава да дразни и да води до грешна информация далеч от истината, ще пусна малко ламаринки и то на модели далеч от средният клас. Сейко хронографи,Кинг Сейко, Гранд Сейко, Тудор, Ролекс, Зенит, Ай Ви Ци, Омега. Все завалии марки. Писах точно,ма няма кой да чете, това не са крайни звена,ами декоративен елемент,който покрива междулъговото пространство и това е от естетическа гледна точка.Веригата се държи от патента и да е плътна последната връзка,пак той е важният. Наистина през последните две десетилетия ,заради нарастване на масивността на часовниците и увеличаване на междулъговото пространство на 22,24,26мм. при някои модели се слагат и плътни и полуплътни крайни звена ,за да може напрежението при дългият патент да стане по-равномерно. Аз не съм сигурен и ,че тези крайни звена които изглеждат плътни са наистина такива,при всички,просто елемента е сгънат вече по по-различен начин, но това ,че има плътни,спор няма и сигур повечето вече са такива ,поне докато не отмине дайвърската мода на големите тухли. Има и много други захващания,но те са интегрирани,а щом едни неща са се запазили десетилетия, значи и че са добри. Аз така мисля,но не съм и съгласен с хора ,които са виждали през живота си 2-3 часовника произведени в последните 1-2 десетилетия, да ме апострофират,нека първо да се понаучат малко,а то само с лаене не става. Някои специалисти твърдят ,че този тип верига тръгва от "оризовите зърна" на Джералд Джента в Омега Констелейшън, но мисля,че не е съвсем сигурно,може да са и Ролекс ,а и много други. Бе всеки си е патентовал нещо,или не, в тези години и ходи я дири истината.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Да бе... Изясни ми се на мен отдавна. Разбрах, че е толкова огромен "проблем" това, че моментално си хвърлям часовника... Не ги е срам тия японци. :))
Друго да видим обаче... Култова реплика от колегата: Касата освен, че е цялата излъскана до блясък, няма друго с какво да впечатли, детайл там няма.
Какво означава, че няма детайл!? Често гледам в един магазин часовничета за 8-10 лв, китайски боклуци, които колкото и да са нескопосани, пак имат детайли в изработката... Отделен въпрос е от какви боклуджийски материали се изработват, но това е обект на друга тема! ;)
Тая каса е с винтидж излъчване, това са целяли. Може би за това изглежда малко "демоде", да го кажа, но според мен детайлите като за Сейко и то Джапан са на прилично ниво.
Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си умрял. Трудно и тежко е само за другите. Абсолютно същото е и когато си ТЪП! ;)
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот blr » 17 12 2017, 13:52

Seikosha,

Всичко има. По тая логика ще ми изкараш и Ролекс отпреди 30 и повече години с акрилен кристал, щото дотогава всички са били такива. Ще ми изкараш и патенти на Сейко за Хардлекс и един куп скъпи модели с такъв джам...Не е в това въпроса. Въпросът е, че в случая това е направено не за да се следва някаква велика традиция, а за да се спестят пари. Точно както са спестили и от по-евтиния механизъм и от джамовете...

И когато самите Сейко имат модели за същите пари с отляти крайни елементи, (капаци или както искаш ги наричай), 6R15 механизъм, сапфир кристал и далеч по-ювелирно изработени каси, нещата са пределно ясни. Този часовник разчита само и единствено на УАУ-ефекта заради циферблата си. УАУ-ефектът продава и това маркетолозите на Сейко го знаят много добре. Не случайно са го пуснали за международна продажба в тази версия. Това е часовник за хора, които търсят именно този ефект, без да се интересуват от останалото.

Могат да се донесат от 10 и от 20 кладенеца вода за да се обясни защо е такъв и, че това не е лошо, а даже е хубаво... Фактите обаче са си такива. Който гони само визия и търси комплименти за часовника, киха $ 400 и го получава. Който иска нещо повече от това, се насочва към други модели.

Това е форум за часовници и е нормално някои хора тук да търсят нещо повече от УАУ-ефект. Именно затова и не разбираме защо е всичкото това цвилене и превъзнасяне, сякаш сме в моден форум.
Последна промяна blr на 17 12 2017, 14:10, променена общо 1 път
blr
Почитател

Мнениеот mitadoc » 17 12 2017, 14:05

Тогава са слагали кухи крайни звена,защото не е имало други. Тогава и веригите са били не солидни, а нагънати. Такива са били възможностите. Но за мен това е гадно, скърца, дрънка, скубе косми,лесно се накривява и т.н.
Но нещата се променят като си купиш винтидж Ролекс или Омега - тогава му се кефиш. Щото е от Ролекс. Или от Омега.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Puzo » 17 12 2017, 15:21

Колега blr, вземи си кажи заглавието, че е пародия да се обръщам към теб с няк'ви си инициали.. ;)
Та Николай е моето! Приятно ли ми е или не, не е важно сега! ;) :)
Пратих ти два линка на лично съобщение, но не те знам видял ли си ги, нали отказваш комунике... ;)
Съществуват два абсолютно еднакви модела SRPB41 и SARY073.
Първият е за цял свят, навярно. Вторият е твоята любима абревиатура JDM!
Дефакто ако има разлика, то тя ще е в някоя буквичка на циферблата.
Часовникът съм го заплитал и мога да говоря за него ясно, от първо лице!
Касата е с идеята за винтидж излъчване. Има старинен вид, като полирана каса от 70-те, примерно... Така разсъждавам аз! Няма го модерното луксозно излъчване като на SARB033 или на алпиниста, да!
Но винтидж излъчването не я прави без детайли. Просто може би един млад и активен човек, по би се зарадвал на по-съвременно излъчване. Това е! :)
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот galliano » 17 12 2017, 15:46

Извън темата, за което се извинявам:
До колегата Puzo:
Често ми пишеш на лично, старая се да ти отговарям адекватно. Често пишеш и в публичното пространство на форума и ФБ-групата, но това обръщение към мен и колеги на "БЕ" все не ми дава мира как човек изчел толкова много литература на различна тематика, без часовникарска (по твои думи) не му е повлияло на изказа.

По темата:
Часовникът ти е красив и стилен, носи го с удоволствие
без да задълбаваш в ненужни теми, но имай предвид, че ако някога си на коктейл с Cocktail Time на ръката, с подходящите дрехи и в подходяща обстановка обръщения като "БЕ" и "МА" са подходящи за съвсем друг стайлинг.
Дано го приемеш градивно и ако получа псимо започващо "Не бе....аз се обръщам така, защото...." ще знам, че не си.
Пръв между равни...
Аватар
galliano
Маниак

Мнениеот Seikosha » 17 12 2017, 15:47

Продължават все едни и същи смешки,аз им говоря ,че не е звена ,а капаци, пък то било коне с капаци. Ролекс например щял да спести от материала,та затуй ги правел кухи. :mrgreen: Хиляда пъти ли трябва да ви се каже,че това НЕ Е ЗВЕНО от веригата, а декоративен елемент който я допълва. Сам по себе си този елемент не е свързан неразривно с веригата и когато се свали патента ,се разделят на две части и щом продължават да се правят,значи едва ли е да спестят 20гр. стомана,а не е и сигурно на кой детайл коя изработка струва повече. Кухото е някъде другаде, а и се включих заради твърдението ,че този елемент видите ли,присъствал само в калпавите модели. Хайвани дето се бъхтят в гърдите като горили и дето не можеш да им затвориш устата по никакъв начин освен с шепа лайна,та да има какво да пръскат обратно.
Seikosha
Маниак

Мнениеот Puzo » 17 12 2017, 15:56

galliano написа:Извън темата, за което се извинявам:
До колегата Puzo:
Често ми пишеш на лично, старая се да ти отговарям адекватно. Често пишеш и в публичното пространство на форума и ФБ-групата, но това обръщение към мен и колеги на "БЕ" все не ми дава мира как човек изчел толкова много литература на различна тематика, без часовникарска (по твои думи) не му е повлияло на изказа.

По темата:
Часовникът ти е красив и стилен, носи го с удоволствие
без да задълбаваш в ненужни теми, но имай предвид, че ако някога си на коктейл с Cocktail Time на ръката, с подходящите дрехи и в подходяща обстановка обръщения като "БЕ" и "МА" са подходящи за съвсем друг стайлинг.
Дано го приемеш градивно и ако получа псимо започващо "Не бе....аз се обръщам така, защото...." ще знам, че не си.

Offtopic: покажи
Човече, шах и мат! ::huh:: Ти ме хвърли в тъч! Явно така съм свикнал и по инерция... Никога не съм влагал нещо в това, но така си говоря от край време, истина е. Дори жени, с които съм кавалер от години наред го приемат с усмивка... Проблемът за мен е: Стига веее! Не ве!, да ве, добре ве! Ама чак пък неспокосано "бе"!?
Кога съм натъртвал на "бе", че да е грозно? Разби ме, честно! ::huh::
И чакай: НЕ СРАВНЯВАЙ "БЕ" С "МА"! ;) Нищо общо нямат, нищо. На "Ма" не говоря! :)
Последна промяна Puzo на 17 12 2017, 15:58, променена общо 1 път
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот gordanz » 17 12 2017, 15:57

Сейкоша като фен на сейкота това разпознаваш ли го ? Какво мислиш за него ?
Един от най редките часовници в Бг ? в лошо състояние е но какво да се прави... ::angry::
Изображение

Изображение

А и да питам за тоя ролекс че съм нооб кви звена кво чудо има не рабирам ... ХаХаХа

Изображение
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Brass Mechanical - Made by Diran Boiadzhyan
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas
Аватар
gordanz
Почитател

Мнениеот mitadoc » 17 12 2017, 15:59

Seikosha написа:Продължават все едни и същи смешки,аз им говоря ,че не е звена ,а капаци, пък то било коне с капаци. Ролекс например щял да спести от материала,та затуй ги правел кухи. :mrgreen: Хиляда пъти ли трябва да ви се каже,че това НЕ Е ЗВЕНО от веригата, а декоративен елемент който я допълва. Сам по себе си този елемент не е свързан неразривно с веригата и когато се свали патента ,се разделят на две части и щом продължават да се правят,значи едва ли е да спестят 20гр. стомана,а не е и сигурно на кой детайл коя изработка струва повече. Кухото е някъде другаде, а и се включих заради твърдението ,че този елемент видите ли,присъствал само в калпавите модели. Хайвани дето се бъхтят в гърдите като горили и дето не можеш да им затвориш устата по никакъв начин освен с шепа лайна,та да има какво да пръскат обратно.

Ти си ги наричай капаци, аз крайни извити звена, все тази. Говорим за едно и също нещо.
На английски това се нарича endlinks ( крайни звена), така го знаят в целия часовникарски свят. Ти ако искаш си ги наречи и бабини зъби. :lol: :lol: :lol:
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Liani » 17 12 2017, 16:08

Ето го проблема, когато тази ламаринка не е плътно звено!
Изображение

Дали е капак или звено, все едно е. Без него не може, а след като не може си е звено.
Liani
Активен

Мнениеот Seikosha » 17 12 2017, 16:22

Не ми извъртай нещата. Във всяка една спецификация на даден предмет има и наименование на всичките и части. Аз избрах произволна дума, само за да подчертая предназначението и при този тип.
Seikosha
Маниак

Мнениеот Seikosha » 17 12 2017, 16:27

Liani, много ясно ,че е звено и благодаря ,че ми го обясни и не съм писал обратното. Там е работата,че това звено изпълнява малко по-друга функция от другите и там е разликата, а и връзката е по различна от колкото на другите звена.
Seikosha
Маниак

Мнениеот blr » 17 12 2017, 16:40

Seikosha написа:Хайвани дето се бъхтят в гърдите като горили и дето не можеш да им затвориш устата по никакъв начин освен с шепа лайна,та да има какво да пръскат обратно.

Простащината е непобедима . Да няма сърдити после ако към форумния клоун прибавим и форумния простак и така се обръщаме към някои домашни майстори.

А по темата,
Ясно е кое е по-надеждно и стабилно и точно по тази причина всички качествени вериги в последните десетилетия се окомплектоват именно с такива крайни звена, самите Сейко също го правят ня качествените си модели.
Не виждам и защо това е чак толкова важно. В случая, ламаринките съвсем не са единствения признак на пестене на пари в този модел. Както написах, той си е за определена target group и се продава добре.

Да не забравяме, че момчето автор на тази тема и притежател на часовника, преди време искаше да слага циферблат с надпис Ролекс на Ориент. Нещата са съвсем ясни.
blr
Почитател

Мнениеот mitadoc » 17 12 2017, 17:15

Колегата Seikosha получава бан 1 месец( или до второ нареждане) за използване на нецензурни изрази и липса на желание за водене на нормален диалог.
Използвай времето разумно.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Puzo » 17 12 2017, 17:43

blr написа:
Seikosha написа:Хайвани дето се бъхтят в гърдите като горили и дето не можеш да им затвориш устата по никакъв начин освен с шепа лайна,та да има какво да пръскат обратно.

Простащината е непобедима . Да няма сърдити после ако към форумния клоун прибавим и форумния простак и така се обръщаме към някои домашни майстори.

А по темата,
Ясно е кое е по-надеждно и стабилно и точно по тази причина всички качествени вериги в последните десетилетия се окомплектоват именно с такива крайни звена, самите Сейко също го правят ня качествените си модели.
Не виждам и защо това е чак толкова важно. В случая, ламаринките съвсем не са единствения признак на пестене на пари в този модел. Както написах, той си е за определена target group и се продава добре.

Да не забравяме, че момчето автор на тази тема и притежател на часовника, преди време искаше да слага циферблат с надпис Ролекс на Ориент. Нещата са съвсем ясни.

Слушай сега внимателно. Макар че се държиш неадекватно с мен, опитах да проведем нормален разговор, опитах да обясня като на човек и хаааайде пак да пробвам, така са ме учили, а и съм над тия простотии. Колега, аз не те познавам, не мога да мисля нищо за теб. :) Съветвам те и ти да не мислиш нищо за мен, че една патка нали знаеш какво направила... :) Клоун да съм... Чарлз Чаплин ми е идол, благодаря за комплимента! :)
Истина е, че онова беше глупост за циферблата на Ролекс, естествено, не отричам, просто ми щукна идея, която след няколко часа избледня... Не бих си го позволил това.
Истина е и че искам часовникът ми да се забелязва... 8 часа нон стоп съм сред хора и то не на строителния обект, а в институция или по обекти като... няма значение като какъв... Та аз обичам официалното облекло. Водомер е непонятен за мен, едно заради китката ми, друго заради стайлинга ми...
Просто не казвай че нещата били съвсем ясни, защото виждам, че не са. :)
Не си прави изводи преди да опознаеш някой. Ето искам да проведем нормален разговор. Е, дано па тоя път успеем! ;) :)
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот mitadoc » 17 12 2017, 17:45

Добавям предупреждение към blr и затварям темата,малко да се поуспокоите.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Puzo » 04 01 2018, 09:56

Така... За да приключат най-накрая тия безсмислени спорове. Ще се опитам да кажа някои неща от първо лице, окончателно вече.
Отварям една скоба: Колега blr, пак те моля да проведем адекватен разговор. Аз опитах, опитай и ти, и си загърби гордостта и предубежденията. ;) :) Толкова с лирическото отклонение. ;)
По същество: Когато писах ревюто, то беше импулсивно. Имах часовникът едва от седмица.
Сега вече като са минали 5 месеца и е честичко на ръката ми, оценката може да е далеч, далеч по-обективна. ;)
Определено съм си винтидж фен и най-съвременното не ме влече. ::thumb::
Каса, лъгове, стъкло... Всичко е с визия на часовник от 60-те, 70-те години. Ако се търси съвременен блясък и лукс, какъвто има в Алпиниста или в SARB033, е няма да се намери.
Все пак изработката е доста добра, но на този дизайн на касата единствения сапфир, който и отива е изпъкналия, евентуално. Хардлексът имитира плексиглас и старинната визия е докарана идеално. Изпъква по свой си начин, просто този коктейл е за определени вкусове, фенове на ретрото. В циферблата, индексите и стрелките обаче, детайлите са в повече. ;) Жалко, че не мога да направя макро снимка, но това е силата на модела. Тук се забелязва часовникарското изкуство.
Верижката и крайните звена няма да ги коментирам. Както казва някакъв пич в amazon, обаче, като се смени със синя крокодилска кожа, то часовникът изглежда и създава впечатление, че струва хиляди.
Трябва да пробвам, но кожата не е за мен сякаш...
Гледах снимки на друг модел от серията Presage, който не е коктейл - на колегата Barking Dog.
Ами явно има защо да е 2 пъти по-скъп. Сапфир, съвременно излъчване касата. За друг тип хора.
При моя само като погледнеш лъговете и стъклото, ти става ясно, че са целели ретро ефект.
На моменти сякаш ми напомня на Доксата ми от 40-те... Е, как да му сложиш сапфир!? :)
Това е, което исках да кажа след 5 месечно ротационно ползване.
С няколко думи по-друг вид качество от SARB серията, но едва ли е по-лошо! Иначе абсолютно същия модел го има и за JDM. Това е показателно.
Не съм маниак на дайвъри изобщо, тъй че Самураи, Монстъри, Костенурки, Сумота, не ме впечатляват особено, нищо че са култови и доказани. По-друго ме влече.
От моделите, които знам, Алпинист, някои Монако модели и Гранд Сейко естествено, превъзхождат коктейла.
Е, сигурно и SARB033, но има нещичко и аз не знам какво, което ме отблъсква в него. :)
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот trk2 » 17 01 2018, 00:58

Стилен часовник. А циферблата направо кърти въздишки на видеото. ::thumb::
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

ПредишнаСледваща

Назад към Ревюта и снимки на часовници