Ancon Grand Prix

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.

Ancon Grand Prix

Мнениеот RuKo » 12 10 2017, 19:07

Това ми е първо ревю и най-вероятно ще е малко хаотично подредена информация и не се свенявайте да питате. Часовникът е поръчан от мен за брат ми, защото ми отне време да го навия да еволюира от масовите часовници, понеже него го вълнува повече как изглежда и отделно харесва по-екстравагантни модели. Основно се оглеждаше сега по Инвикта и има няколко вече, но трябваше да прекъснем веригата :)) .
Та, показах му дадения модел, хареса го, отделно беше на много примамлива цена и го поръчах от https://www.seriouswatches.com/ които силно препоръчвам, защото даже и холандска фафла ми пратиха и за мен да има нещо :))
Нямам никаква информация за марката и нямах никакви очаквания, но още с разопаковането ми направи добро впечатление кутията, която или е дървена или много добра имитация.

Изображение

Изображение

И вътре си стоеше часовникът, първо впечатление прави gunmetal покритието на стоманената каса, на живо е много ефектен. Циферблатът е на няколко нива, мисля че са 3 и е доста детайлен, като секундите се отчитат от колело и също има 24ч формат колело, което е със символи за ден и нощ. Безелът е статичен и е декориран като спирачен диск на доста спортна кола, така или иначе моделът си е racing. И двете стъкла са сапфир анти-рефлекс и придават "скъп" вид на часовника от разстояние. Коронката е на винт все пак му дават 200м. водоустойчивост. Сега огромния минус е гумената каишка, изглежда, усеща се и стои много евтина, но поне бъкъла е от същия материал като касата и с една прилична кожена каишка часовникът ще придобие друго усещане. Механиката е Miyota 82S7 и нямам никаква идея дали е сполучлива, защото не разбирам на механизми.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Да не забравим и фафлата :D

Изображение
Аватар
RuKo
Почитател

Re: Ancon Grand Prix

Мнениеот klon » 12 10 2017, 23:07

Благодаря за представянето ! ;)
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот RuKo » 13 10 2017, 01:07

Скоро ще кача снимки и с някой нов каиш, ще пробваме с някои нестандартни кожи и материали да видим какво ще стане. Забравих да напиша обобщение и то е, че за цената си клиента получава доста качествен и ефектен часовник с много добър детайл, материал, финиш и усещане. Като се има предвид, че ходих да гледам с брат ми реплика на Переле, която беше по-скъпа от този часовник и имаше покъртителни проблеми и грешки, та това беше преломния момент да го навия, да пробва с някоя по-странна марка....
Аватар
RuKo
Почитател

Мнениеот ivanovnov » 13 10 2017, 09:21

Благодаря за снимките и споделянето :) и поздравления, че си вкарал човека в правия път :) за мен този часовник е много по-добро попадение от Инвикта :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот RuKo » 13 10 2017, 09:27

Трябва да има градация, отделно в ценовия си клас е много добро попадение
Аватар
RuKo
Почитател

Мнениеот Дон Жуан » 13 10 2017, 09:34

Радвам се, че ме послуша и го представи ::yahoo:: както и за това, че си насочил браточката към нещо различно от Инвикта ::thumb::
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот RuKo » 13 10 2017, 09:59

Аз се радвам най-много, че и брат ми се изкефи много на играчката
Аватар
RuKo
Почитател

Мнениеот KDelchev » 14 10 2017, 18:31

CapMa_B_MpaKa написа:Аз се радвам най-много, че и брат ми се изкефи много на играчката

Това е най-важното ::drinks::
Аватар
KDelchev
Маниак

Назад към Ревюта и снимки на часовници