Модното дефиле на едно "Чудовище" от SEIKO

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.

Модното дефиле на едно "Чудовище" от SEIKO

Мнениеот vladislavpasha » 26 12 2017, 21:15

Здравейте съфорумници, а с някои и приятели и колеги, а пък и братя по хоби.При някои от нас хобито е вече болест :mrgreen: , а пък трети са си направо болни мозъци в добрия смисъл разбира се, но си се обичаме всички, макар че според жена ми съм неизлечимо болен от Часовниколоза и попадам към зомбитата да не кажа ненормалниците ::angel:: . Ние сме една супер ‘’секта’’ към, която съм изключително щастлив, че бях приет, хайде вместо секта ще използвам думата ‘’братство’’ ::drinks:: ::drinks::
Ще започна така..
Казвам се Владислав и съм зависим във форума от около година и малко и съм си направо за комуна, където да се лекувам от Ангина Часовниколарис :( , но логично вкусил ли съм веднъж от ‘’часовникоаина’’ няма отърване.Единственото на, което оказва влияние е на семейния бюджет, ох щях да забравя и на тишината и хармонията в къщи, когато те видят, че бършеш с кърпичка нещо ново и старателно го прибираш в кутията му с едва долувима задоволителна и лукава усмивчица под мустак(нищо, че нямам мустак). ::cool:: ::cool::
Жалако, че няма да ревюирам (има ли въобще такава дума???) ::huh:: :o :o някой скъпарски модел на Бреге или поне някой Зенит, но и избранникът ми е достатъчно популярен по света, а в нашия форум си е доста на почит, като холивудска звезда направо :lol: .Без повече да се правя на литературовед и да досаждам на някой с тъпи лафчета в стил Милодраг Иванов ще го представя, а именноооо…..неговото име ееее ……казва сеее….SEIKO SRP315K2 или казано по нашенски Seiko Monster.

Изображение

Много може да се говори за серията ‘’Monster” и винаги мненията са в двата полюса.Аз лично съм Monster-о позитивен и това е подплатено с неимоверните усилия, които положих да го имам.Това животно си е в червената книга направо и си е фосил в наши дни ::crap:: .Характерната верига, грубарската каса,бруталните маркери и зловещите стрелки го правят толкова разпознаваем и същевременно обичан и мразен.Пък и япончетата са го кръстили ‘’Чудовище’’ та да плаши малките деца а безстрашните мъже да му се радват и опитумено да кротува на китките им. :twisted: Дузина са хората тук, които му се радват вече няколко години и едвали ще обърнат внимание на ревюто :( , но този тук е малко по-различен или по-не обичаен. ::yahoo:: ::yahoo::
Влюбих се в него още с отварянето на кутията му.Не си казах …баси грозника, а напратив лелееее ой милото ми портокалово сладкишче и също, като „Кашличко на рамото” си го настаних на ръката :twisted: .Разликите с класическия портокал тук са, че на този вътрешния ринг е черен и безелът е черен.За него малко по-късно.
Та така първо начало, ако обичате интервю…
1.Веригата е познатата и типична за серията плътна,тежка хем полирано хем бръшнато абе само шиповете ги няма и щеше да е, като на Тиранозавър Рекс опашката или хайде поне, като на крокодилче.Закопчалката е така заключваща се ,че ловджии,рибари,планинари,алпинисти,музиканти,стругари,дървосекачи,гмуркачи,оптимисти,обикновен човек съм си,шоколади,марципани лас маки джаз маки не се притесняват,че ще им се изтърве от ръката.

Изображение

2.Тадааа..ред е Касата да блесне ::yahoo:: .Бръшнати протектори от горе и от долу заедно с лъговете и полирани елементи от страни.ЛУДНИЦА.Много тежка и масивна абе преяло чудовище със свинско, винското е пу пу за мен все пак е Коледа!Гърбът е полиран и гравиран с прочутото цунами, което на нас много ни харесва и му се кефим, но на япончетата им се реве от цунамита.200 метра,които мисля да пробвам тази година на Черно море без водолазен костюм,очила,шнорхел и кислород и без знания по гмуркане само по банските, че ще вземе да се поспори на тема кой е по-страшно чудовище…ако съм без тях. ::cool:: :clap: .Но понеже повече съм думач от колкото действач за къпане и басейнче ми стигат. :-D Коронката е на 4ч.Тя е стоманена с черно покритие,което е бръшнато.И понеже е матирана изглежда много здрава и масивна същевременно скъпарска изработка.Джама е кристал, но ми се струва, че е по-дебел от обикновено.Безелът е черен мат от горе, а от страни е полиран, което му придава много оригинален вид.Пише, че имал 120 клика, но кой ще ги брои толкова, щом така казват така да е – взеха ми парите :lol: .Маркерите са с чудовищна светломаса и с много специфична форма.Чел съм, че ги оприличават на зъбите на чъдовището,което може и да е вярно, въпреки факта, че тази година бях взел 10кг. Шаран без зъби и ми се стори истинско чудовище, но това понеже съм си бъзлив(не спя на запалена лампа)!!! ;) .Наред е циферблатът ::yahoo:: …плътно оранжево, нещо, като портокал или мандарина зависи кое е по-озрялото от двете или по-боядисаното с препарати от продавача на сергията.Стрелките най-радват :clap: .Много е красив на сумрак, всичко свети, като някаква Жунгла е..

Изображение

3.Механизъм..4R36 с хак и ръчно навиване..БРЕЙЙЙ...Чел съм тук да наричат механизмите работни кончета, този бих определил, като работен бивол за разплод :lol: .Супер здрав, доказан,евтин за поддръжка,дуракоустойчив.Без храна или слама кара над 40ч.В студ и пек секундната стрелка оре здраво по оранвевата нива без да избързва или забавя. :clap: ЕВАЛА..Този тук е +5 сек.БРА'О .Ден и дата на 3ч., какво повече му трябва на човек и без това, като знаеш много ставаш неудобен.
Супер свежарски часовник подходящ за ежедневието…е за смокинг не върви.Идеален е за комбинации, както на гуми така и на кожи.Много подходящ на дънки,тениски,кожени якета,шушлекови якета,пуловери,ризки и полички.Да, да казах – полички, може между нас и шодланци да има, кой знае.Гайдарите сме много. :))

Изображение

Та мисля да спра да остроумнича преди да не съм отрстранен от модераторите за неопределен брой векове.Ще се радвам на някой, ако му е допаднало и в wishlist – а му е вече един Монстър пък и да не е, като моя.Благодаря много на тези, които са отделии ли време да затъпеят с моите драсканици.Бъдете здрави и се радвайте на часовниците си.Мъже само колата и часовника е наш за другото не знам! :)) :clap: :clap: :clap: :clap:

Изображение

Изображение

Изображение
::drinks:: ::yahoo:: ::drinks::
vladislavpasha
Активен

Re: Модното дефиле на едно "Чудовище" от SEIKO

Мнениеот mamas » 26 12 2017, 22:26

Благодаря много за свежарското представяне! Имах Монстър от първата генерация и го махнах от тъпота....
Сега чакам вече месец подобен на този, но изцяло черен. Взех вече да го прежалвам, но ако е рекъл Господ, може и да дойде от Щатите.
Сейко са като алергия- един път пипнеш ли го -няма отказване!
mamas
Активен

Мнениеот Torro » 26 12 2017, 22:53

Страхотен е Монстера! Отлично представяне!
Torro
Маниак

Мнениеот galliano » 27 12 2017, 21:17

Много свежарско ревю точно описващо свежарския Монстър ::yahoo:: ::drinks::
Пръв между равни...
Аватар
galliano
Маниак

Мнениеот cthulhu » 28 12 2017, 02:48

Супер ревю ! Много приятно четиво за през нощите когато не можеш да спиш защото котката ти е разгонена и вие на умряло
Последна промяна cthulhu на 28 12 2017, 10:06, променена общо 1 път
Аватар
cthulhu
Маниак

Мнениеот marind » 28 12 2017, 04:11

::up:: :clap: :clap:
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Аватар
marind
Маниак

Назад към Ревюта и снимки на часовници