Един ретро дайвър - Или Старчето*, което което ме усмихва.

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.

Един ретро дайвър - Или Старчето*, което което ме усмихва.

Мнениеот Prisadov » 16 01 2018, 03:26

Та така....

От много отдавна не съм писал ревю тук, но честно казано това е от части, заради това, че напоследък (това напоследък е вече година близо) нямам почти никакво свободно време, гледам да съчетавам приятното с важното и работното, и така. Има и нещо друго. През изминалата 2017 година не ми се случиха много хубави неща, но въпреки това смятам, че беше страхотна година и гледам да мисля позитивно. Много часовници ми минаха през ръцете, и още толкова ще ми минат и през тази година, но малко ми харесаха до такава степен че да искам да си останат завинаги с мен. След дълго чудене, ще ви разкажа за един от тях. Някои от вас сигурно вече са го виждали, а и това е първият ретро часовник, който Ивaйло (Kaisersone) виждам, че харесва.(Брат, трябва да ти дам да го поносиш, наистина! ::drinks:: )

Та ето го и него...
Като скромен човек с фотоапарат ще заложа на снимки, който са правени в момента в който го взех (Поне повечето) . Близо 9 месеца по-късно продължава да ме радва, затова направо с тези снимки...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Не веднъж съм споменавал нестихващата ми любов и симпатия към "безизвестните швейцарски войни", сиреч тези швейцарчета с неизвестните име, или по-разбираемо на нашият език "фермерските часовници. Обожавам и дайвърите, та тази красота баш си дойде на мястото, при мен. Не ми е първият swiss made дайвър от 70-те, но определено е най-хубавият. Просто погледнете хромираният корпус останал запазен през годините. Стъклото макар и не като ново, все още носи чара на едно изминало време, а пластмасовият двупосочно въртящ се безел сякаш допълва тази картинка. И ето я черешката. Стрелките. "Малеййй - както казва майсторът дето ми прави колата. Този е арен".

Срещата ни с този прекрасен часовник беше случайна. Имаше нужда от един душ (баш си беше и спа), но сега цъка както си трябва. Обича платнени каишки тип нато, ретро натовки, или зулута. А и за моята китка си е баш.

Сега малко по-сериозно....
Стармастер, е по-рядко срещано име на Mortima. Те вече са познати сред любителите на ретро швейцарци, само че, тук тези часовница са онези не чак толкова тачени еднокамъкови механизми (а в някои Мортима има и ЕТА :thumbup: ). След като беше затворен от спа процедурите не ми се ще да го отварям за снимки, ама все пак е готин. Да си знаете. А за да ви убедя в това ще ви го покажа на снимки. Защото думите не винаги стигат...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Та ако не ви е харесал на кожено зули, ще ви го покажа и на каишката дето най-много ми харесва. А това е ретро натовка в много хипстърски цветове, и най-вече военни цифри в единият край (може да е цена, ама все пак, нека за днешната тема приемем милитъри маркировки :shh: ).

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Страхотен е нали.

Та след толкова снимки, надявам се да сте придобили обща представа за какво иде реч, но няма да съм аз ако ви спестя всичките детайли през мойте очи, и през моята гледна точка, и обектив.
Та...
Освен прекрасният черен циферблат с ефект на метерот, има страшно много игра по циферблата. Снежно белите надписи са разчетливи и наистина чисти след толкова много години. Датата е на 3 часа, а решението да е в червено мега много ме кефи. Маркерите и цифрите освен че са брутален шриф са и супер стилни, да не говорим и как яко светят. То какво да говорим, нега ви го покажа...

Изображение

Но но нека не забравяме че това е и дайвър. Харесва ми как стрелките са различен свят светломаса от маркерите. Някак си правят разчитането по-лесно, а самата часова стрелка е брутална. Наистина както трябва истинските дайвъри да бъдат. Не ме разбирайте погрешно. Това е дайвър колкото аз съм космонафт. Надали ще издържи и една вечер в чаша вода, но за сметка на това идва от време в което и да си измиеш ръцете с часовника пак е било нещо. Коронката е много интересна. В началото ми беше странно защо е такава, но това е за по-лесно навиване, и най-вече има силиконово оплътнение. Харесва ми това че има и цифрата 3 и дата. Не всеки часовник го има това, а цифрата "3", е и моята буква. :crazy: . Харесвам и секундарката стрелка тип меч. Сякаш реже времето което отчита като масло. Обожавам го. :silent:

И без повече бавене, малко макро магия....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Наистина страхотни детайли, като откриваш нови и нови при всяко вглеждане. Играта на цветове е брутална. Пречупването от плексигласа, доста помага за това, а и носи чара на ретро часовник. По сухи данни е доста добре като размер. 36мм без коронката и 39,5мм с нея. Перфектен е за ретро дайвърче. От лъг до лъг е точно 45мм, а височината е любимото ми число 13мм. Между лъговете е типичните 18мм, което ми позволява да нося доста каишки, но най-вече яки натовки.

На китката усещане е наистина много приятно. Леко часовнициче с много чар, и разбира се дайвърска визия. Разчита се лесно, а да си призная харесва се и от нежният пол. Ако не ми вярвате вижте...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Едвам си го оттървах....

Надявам се скромното ми ревю да ви е харесало. Не исках да говоря за история на фирмата, защото надали има смисъл. Не искам да говоря и за точност, защото работи точно и добре, и като цяло ме радва факта че цъка, и най-вече ме усмихва като го видя. Не е ли това идеята на болестта ни. Надявам се с Старчето*, да сме ви усмиханали и вас. Следновогодишно. Надявам се и новата 2018г да е много по-добра. Да се обичаме, Да се разбираме, Да бъдем себе си, и най-вече да виждаме магията в онези малки машинки, които отброяват нашето време!.

Злати...
Аватар
Prisadov
Маниак

Re: Един ретро дайвър - Или Старчето*, което което ме усмихв

Мнениеот cthulhu » 16 01 2018, 09:39

Много ми хареса ревюто ,за мен лично това до момента е най-доброто от последно появилите се такива. Снимките също играят голяма роля ,а съм и пристрастен поради любовта към фотографията.
Поздравления още веднъж и нека 2018 бъде по-добра наистина.

Изпратено от моят 5080X с помощта на Tapatalk
Аватар
cthulhu
Маниак

Мнениеот senna » 16 01 2018, 12:26

:clap: :clap: :clap:
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот minchewmartin » 16 01 2018, 12:57

Браво, Злати, супер ревю! И "Старчето" е готин!
Seiko 5
Zeppelin LZ129
Casio G-Shock GA135A-1A
Восток Командирские
Hamilton Khaki Navy GMT
minchewmartin
Новобранец

Мнениеот Veselka » 16 01 2018, 21:59

:clap:
И ревюто и часовника са супер!

ПП - Като гледам как добре стои на ръката на дамата, този часовник май няма да се задържи дълго време при теб....
Изображение
Аватар
Veselka
Активен

Мнениеот trk2 » 16 01 2018, 23:57

Толкова вехт часовник бих носил само, ако ми е подарък. Страхотни снимки, особено последните- поздравления :)
пп циферблата така ли е бил оригинално с текстура или се е "образувала" с годините?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот tzetz » 17 01 2018, 01:15

Като го прочетох и ми се прииска и аз да си намеря един такъв! Дайвърите са ми слабост, особено тези, с такава форма на стрелките и релефни цифри. Вече не ги правят такива... Разоцветната композиция, направо ме разчувства отвсякъде... Като в Орката - синя подсветка, зелена пип-точка.
Их, их, как ме разциври по ретро моделите с това ревю...! Поздравления за труда, човешкото представяне, личния поглед, снимките и женското "тик-так" присъствие... Всичко си е на мястото.::drinks::
Да оставим шаха на мира, да пием по бира!
Аватар
tzetz
Почитател

Мнениеот mitadoc » 17 01 2018, 01:42

Браво. Имаш моя глас.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Назад към Ревюта и снимки на часовници