Maranez Bangla Titanium 47 mm

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.
Отговори
Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 20 06 2018, 23:02

Здравейте,

Нещо се разписах тия дни, отново ще Ви представя един часовник, който ми направи впечатление и съм го поставил в личната си графа "брутални". Отново е от микробранд, отново е часовник тип "инструмент" :) и ето го и него

Изображение

е като го получих си казах УАУ :crazy: освен да си помисля за буца титан и отново "ръбове", друго не ми дойде... ::huh::
Изображение Изображение

та така, часовникът е от бранда Maranez, който уж е тайландски и затова всички модели са кръстени на емблематични плажове или места в Тайланд /за имената има инфо в нета няма да пиша/, но според мен има голяма вероятност брандът Maranez да е създаден от китайци, но както и да е, часовниците са готини и са вдъхновени от историята на италианските военноморски часовници и една по известна италианска марка. Въпреки, че конкретно точно този модел е вдъхновен /поне според писанията в нета/ от друг италиански микробранд. :)) Абе всичко е възможно, но да се концетрираме върху самия часовник.

Комуникацията с хората от Maranez е изключително гладка, отговарят бързо на мейлите, и са много разбрани, често правят намаления с 20% /което е супер, според мен/. Часовникът е с две години гаранция, идеално пакетиран за дълъг път, отново в кутия тип "тубус", идва с две каишки гума на "Cuda" и каиш от кожа на кит със специална катарама /която е симпатична/, а гумата се вижда на горните снимки.

Изображение Изображение

малко технически данни:
каса: титан
диаметър на касата: 47 мм
безел: титан без маркери има само луминисцентна точка
стъкло: плосък сапфир /сравнително дебел/
механизъм: seiko nh35
заден капак: титан на винт
водоустойчивост: 300 м
разстояние между лъговете: 24 мм
разстояние от лъг до лъг /дължина на касата/: 58 мм
височина: 18 мм

видно е, че става въпрос за един наистина масивен часовник, почти реална конкуренция на Инвикта / е по-старите модели, ама пак е нещо ;) /
Това е може би най-семплият часовник, до който съм се докосвал, но въпреки това прави впечатление с цялото си излъчване и дизайн и няколко снимки за да се придобие представа /моята китка е 17 см./

Изображение Изображение

циферблата е изцяло принтиран, няма никакви детайли, приятен син циферблат с нанесени маркери за т.нар. california dial, страхотно излъчване.

Изображение Изображение

думата, която описва всичко е простота, нищо излишно, нищо претрупано, уред за показване на часа. Обаче за мен лично идва прекалено семпло и непропорционално. Първо разстоянието между стъклото и циферблата е огромно според мен, особено при този модел циферблат. Обърнете внимание и на снимките.

Изображение Изображение

за мен лично това пространство малко или много разваля цялостното усещане от часовника, създава се впечатление за непропорционалност при дизайн на часовника. Също така и циферблата ми идва празен /въпреки, че за този модел цифер е правилно да е минималистичен/. Обаче няма как да не се спомене невероятният антирефлекс на стъклото, защото точно на тези две снимки все едно няма стъкло

Друго нещо, което на мен лично ми направи негативно впечатление са полираните, блестящи стрелки, на снимките не се забелязва, но за часовник тип "инструмент", мисля че не е нужно стрелките да са толкова открояващи се.

Изображение
може би на тази снимка става ясно

Разбира се светомасата е повече от добра и свети цяла нощ:
Изображение

Касата на часовника е брутална, голяма, ръбата и пресъздаваща дизайна по свой собствен начин и направена от титан. Който е имал часовник от титан знае какво е усещането да носиш подобен метал на ръката си, докосването до кожата, изгледа на метала, "патинирането" му с времето, страхотно е всичко това. На снимките се вижда комбинацията между цвета на касата и синия циферблат.

Изображение Изображение

Следващият детайл: безелът, грубиански, ръбат и правещ впечатления и не на последно място, постоянно закачащ в ръкавите :lol: :lol: :lol:
Изображение Изображение

особен е има три изпъкнали ръбати детайла, които осигуряват страхотно удобство при захващане, върти се и трака яко, стегнат е не хлопа, но може би поради масивността му вътре не знам какви топчета има, голям кеф е да се върти и да слушаш как прещраква :thumbup:

В този модел за мен т.нар. "черешка на тортата" е коронката на този модел, ако може да се нарече "коронка". Това е брутално произведение на изкуството.

Изображение

Изображение

огромна е може без проблем да се ползва без да се сваля часовника, или дори и с ръкавици. Резбата е сериозна имаш чувството че завиваш гайка, няма луфтове няма клатене.

Протекторът на коронката е част от касата, по тази каса няма никакви закрепени елементи, протекторът на коронката е част от касата.

Изображение Изображение
тук се вижда и в целия си блясък, както и задният капак, който също е титаниев гравиран с логото на Maranez

Чавсовникът позволява да се ползват всякакви каишки, гуми и нато/зулу-та, каишката е на винт, масивен и лесен за смяна.

Мен лично този часовник ме впечатли, не е в най-точните пропорции, но е красив, интересен и запомнящ се. Абе буца си е, но е много приятен, особено ако сте фенове на масивните часовници.

Малко снимки в ежедневието:
Изображение Изображение

с различни каиши
Изображение Изображение Изображение

до друг модел 45 мм
Изображение

и една за финал :) :) :)
Изображение
...go forward...

Потребителски аватар
Veselka
Почитател
Регистриран: 21 08 2016, 17:12

Re: Maranez Bangla Titanium 47 mm

Мнение от Veselka » 25 06 2018, 20:46

Благодаря, за чудесното представяне на този масивен и интересен часовник. :clap:
Изображение

Отговори

Върни се в “Ревюта и снимки на часовници”