
От години съм хвърлил око на Citizen The Citizen колекцията.
High Accuracy Quartz (solar, +-1 с. на година, perpetual calendar, jumping hour hand; реално се сверява само веднъж в живота), титаниев корпус и гривна, ужасно красиви циферблати и финиш като на GS. Спираше ме единствено прекалената прилика с GS-то ми.
Наскоро, обаче, ми попадна горната колекция в ограничен тираж - по 300 броя на модел. Iconic nature - 4 модела посветени на респективно: цветя, птици, вятър, луна. Тъй като е от 2024 бройките бяха вече силно ограничени и единствените останали модели бяха двата с цветни корпуси, които автоматично отхвърлих като идея. Но след известно премисляне реших, че rose gold (или Sakura Pink, както са го кръстили) не е толкова натрапчиво жълт, а и е пекфектен за dress watch.
Намерих го и на доста прилична цена, поръчах го и долетя от Япония за два дни. Естествено, след това седя още 7-8 в нашите митници :facepalm:
На живо е великолепен, 38.3мм седят страхотно елегантно, алигаторската каишка е мега удобна, цветът е много по-блед от на снимките и е много дискретен, а циферблатът е направо извънземен....И всичко това с финиш, неразличим лично за мен от на Grand Seiko. Един пълен пакет съвършенство е за мен часовничето :lub: Чак съжалявам, че наснимах само циферблата и не обърнах внимание на коронка, каишка, закопчалка и тн.
