Ревю: OMAX 25j automatic, day-date, crystal

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.

Ревю: OMAX 25j automatic, day-date, crystal

Мнениеот Miky » 02 03 2010, 16:18

Изображение

Изображение

Изображение
Здравейте,
Първо искам да благодаря за професионалната работа на mospec.
След неговата намеса мога да пусна ревю на часовника, тъй като преди това се нуждаеше от почистване /надявам се че го е почистил добре както прави с другите часовници :D , не знам дали го е документирал, ако да има позволението ми да ги постне снимките/.
На вашето внимание е мъжки шевейцарски часовник OMAX automatic, 25 jewels, day-date. Часовника датира от 70-те години на миналият век, като е от 7-ма серия. Виждал съм още 5-та и 9-та серия като моят е с най-причудлива форма.
Да започнем с цялостното състояние... Часовникът е в доста добро състояние за годините си, както корпуса така и циферблата. Учудващото в модела е, че дори механичен автоматичен хронограф може да му завиди за големината – дебел е повече от сантиметър и от „ръб до ръб” по диагонал в най-големият си размер е 5 см, от което става ясно, че часовникът е за голяма до средна китка. Характерното за тези часовници е, че OMAX по онова време са правили само автоматични часовници, за което подсказва и емблемата на марката – умален вариянт на ротор като са запазили и съотношението за да наподобява и първата буква от името на марката. Стъклото на часовника е кристално без никакви забележки, което спомага за визуализирането на доста причудливият циферблат на този часовник. Дебелите стрелки и маркери също подсказват, че часовникът не е за малка китка :D . Не знам дали mospec е влизал в подробности, но за денонощие механизма избързва с 2 секунди, което си е постижение за дядото на съвременните часовници. Типичното за автоматичните часовници е, че не искаш да се разделяш с тях за дълго, тъй като след около ден и нещо те престават да работят в следствие на това, че няма как да се навие пружината, което по един свой начин е чара на бижуто наречено часовник.
Честита Баба марта на всички съфорумници!!!
Всичко е въпрос на баланс ...
Аватар
Miky
Активен

Назад към Ревюта и снимки на часовници