Помощ за джобен часовник A.Lange & Söhne

Информация и мнения за конкретни модели и марки
Отговори
cTaPnEc
Новобранец
Регистриран: 09 06 2018, 15:01

Помощ за джобен часовник A.Lange & Söhne

Мнение от cTaPnEc » 09 06 2018, 15:52

Здравейте, имам нужда от помощ и съвет относно стар джобен часовник на въпросната марка. Часовникът е част от семейните антики, знам че е стойностен, но за жалост не разбирам от часовници и не бих могъл да му се "зарадвам" и оценя както някои от Вас потребители на форума. Единственото което знам е, че е златен джобен часовник от миналият век, история че първоначално е бил подарък на един от генералите от първата световна на една от най реномираните марки.

Снимки:
Изображение

Изображение

Изображение

Тъй като вкъщи се взе решение да се продава аз се заех да търся и нов стопанин на часовника. Общо взето през малкото хора, които мина (часовникари/антиквари) и след оферти като изкупуване на цената на златото, да се продавал на витрина, хиляда и нещо лева защото нямало пазар за такива артикули в България и тн стигам до извода, че с удоволствие бих пропуснал този път с мошеници-"бизнесмени"

Ще се радвам, ако някой може да помогне със съвет какви са стъпките и как се процедира в тази ситуация - да се идентифицира часовника, да се извади сертификат за атентичност (предполагам трябва да се свържа/пратя с представителство с номера от кутийката) и начин за продажба.

Съжелявам наистина, че не съм особено информативен, но ще се радвам да отговоря и да дам повече информация тук във форума на всички въпроси.

Потребителски аватар
Kuonyy
Маниак
Регистриран: 03 01 2014, 15:51

Re: Помощ за джобен часовник A.Lange & Söhne

Мнение от Kuonyy » 09 06 2018, 21:20

Свържи се с производителя. Те ще могат да ти помогнат за индентификация и прочее. За пазар - чужбина. Там не се цени златото в часовника, а самият той, както и неговата история. Ако всичко това се потвърди - може да скочиш и на над 10 000 лева. При евентуално намиране на всички документи, сертификати и доказателства, че е бил подарък/собственост на известен генерал... тогава не ща да знам колко нули ще има в цената, на която ще се оцени.
Пазар за тия стоки има, но той наистина не е в България, затова пиши по e-mail на производителя.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 09 06 2018, 22:32

Много трудна работа...

За да няма нереални надежди и загубено време за собственика, само искам да кажа че 5 цифрената цена е в областта на фантастиката, въпреки че стават чудеса. Не, че не струва толкова за някого. Но струва толкова само за този, който много иска да го купи. И за шепа други ентусиасти, като мене, даже и да не могат да го купят. За съжаление.

Трябва да се предложи както трябва, където трябва на когото трябва, който може да го оцени и е достатъчно луд. Останалите естествено искат да го вземат колкото може по - тънко, навсякъде, и тук и там.

Само да спомена, че скоро на мене и то в Швейцария са ми предлагали за уникален джобен часовник, перфектен известна марка само цената на златото и нито стотинка повече, с аргумента "има стойност само за този, който може да го оцени, няма реална пазарна стойност". Като по изражението на лицето ми разбраха бързо какво мисля по въпроса. И нямам предвид известна марка като Омега и Лонжин, въпреки че и те се чудесни и не заслужават такава съдба.

Тези дето висят по и бей и сайтовете с обяви на високи цени си висят, за всеки случай ако някой се закачи. Там не може да се продаде добре такъв часовник и цените не са меродавни, не се водете по тях. Вижте реални цени на реално продадени часовници, но и те не са много реални. Въпрос на конкретен случай, или късмет, който я се повтори, я не.

Скоро купих много хубав златен 18 к. известна марка и висок клас механизъм, перфектен, на цената на златото + 75 евро. И защото наистина ми харесва. Сигурно изражението ми е било пак същото, демек скъпо, ама айде ;). Но това друг въпрос и пак въпрос на ситуация и късмет.

Това Ланге си заслужава много по добра съдба и цена, изчакайте, ориентирайте се, потърсете и други съвети, Успех.

ПП а да, наистина във всички случая някакъв сертификат от Ланге, това може да го направи много по интересен и желан, иначе хептен трудно.

Kostabo
Маниак
Регистриран: 22 04 2015, 19:01

Мнение от Kostabo » 10 06 2018, 08:37

Аз ще го кажа...Тук, във форума, само oskar може да го купи, и да го продаде...
Тука е така...

cTaPnEc
Новобранец
Регистриран: 09 06 2018, 15:01

Мнение от cTaPnEc » 11 06 2018, 15:31

Мерси за мненията и информацията от господата по-горе.

Kuonyy написа:Свържи се с производителя. Те ще могат да ти помогнат за индентификация и прочее. За пазар - чужбина. Там не се цени златото в часовника, а самият той, както и неговата история. Ако всичко това се потвърди - може да скочиш и на над 10 000 лева. При евентуално намиране на всички документи, сертификати и доказателства, че е бил подарък/собственост на известен генерал... тогава не ща да знам колко нули ще има в цената, на която ще се оцени.
Пазар за тия стоки има, но той наистина не е в България, затова пиши по e-mail на производителя.
Свързах се по телефона с представителството им в Германия и съм меко казано очарован от отношението - карат човек да се чувства като кралица Виктория. Казаха че проверка за автентичност може да се извърши в рамките на 2 седмици - по номер на кутийката и на механизма. Пазят пълна история на всеки часовник и срещу съответната сума изкарват сертификат, както и точна информация за оригиналната дата на закупуване, цената на която е закупен и имената на първи собственик. Предполагам си заслужава да мина през процедурата за изкарване на документи.
phil05 написа:Много трудна работа...

Трябва да се предложи както трябва, където трябва на когото трябва, който може да го оцени и е достатъчно луд. Останалите естествено искат да го вземат колкото може по - тънко, навсякъде, и тук и там.

Тези дето висят по и бей и сайтовете с обяви на високи цени си висят, за всеки случай ако някой се закачи. Там не може да се продаде добре такъв часовник и цените не са меродавни, не се водете по тях. Вижте реални цени на реално продадени часовници, но и те не са много реални. Въпрос на конкретен случай, или късмет, който я се повтори, я не.

ПП а да, наистина във всички случая някакъв сертификат от Ланге, това може да го направи много по интересен и желан, иначе хептен трудно.
Да,с този тип предмети е въпрос на намиране на подходящият човек и както винаги търсенето на пазара ще диктува и цената. За жалост искам да не се протаква и до колкото може в бърз срок да намеря решение, и защото особено от финансова гледна точка такава помощ е добра дошла в момента.

За ибей - това ще е краен вариант, но е добра алтернатива. Въпреки такси и пртеснения с пращания и прочие - все пак има немски ebay и доста по-голям шанс да има хора заинтересувани от такъв тип часовник и с възможността да купят/инвестират. Петцифрена сума не търся, така че даже и на аукцион да го пусна предполагам ще съм доволен от крайният резултат. Проблема е че съм толкова бос по темата,че освен от пробата злато от която е направен и година на производство друго не мога да напиша в описанието.

Някой може ли да каже нещо за този сайт- https://www.chrono24.com/ ,има доста богата колекция от подобни часовници на аукцион от различни продавачи ?

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 11 06 2018, 17:01

Хроното е един от най-известните специализирани сайтове за продажба на часовници и едно от задължителните места, в които ще е добре да обявите часовника след, като извадите сертификат от производителя.
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

hristo_bgh
Напредващ
Регистриран: 13 07 2013, 17:05

Мнение от hristo_bgh » 12 07 2018, 15:38

От любопитство питам, колега , докъде стигна с продажбата ?
Получи ли документите ?
Лично мое мнение, без разбира се да съм специалист по такива часовници, и без да съм в твоите обувки - имаш нещо доста ценно и ако отделиш време и енергия ще можеш да го продадеш на някой , който наистина ще го оцени и ще плати и съответната цена ... за 1000лв определено не си заслужава, според мен, само ще изгубиш за сметка на друг.
АКо си притиснат от времето - наистина потърси Oscar, може би ще може да ти помогне.

Това са моите 5стотини , струват колкото струват :)

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 12 07 2018, 16:07

hristo_bgh написа:
12 07 2018, 15:38
От любопитство питам, колега , докъде стигна с продажбата ?
Получи ли документите ?
Лично мое мнение, без разбира се да съм специалист по такива часовници, и без да съм в твоите обувки - имаш нещо доста ценно и ако отделиш време и енергия ще можеш да го продадеш на някой , който наистина ще го оцени и ще плати и съответната цена ... за 1000лв определено не си заслужава, според мен, само ще изгубиш за сметка на друг.
АКо си притиснат от времето - наистина потърси Oscar, може би ще може да ти помогне.

Това са моите 5стотини , струват колкото струват :)
Часовникът вече е с нов собственик и е показан в темата за "Джобни часовници" ;)
::drinks::
Моята скромна колекцийка : http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=20141

hristo_bgh
Напредващ
Регистриран: 13 07 2013, 17:05

Мнение от hristo_bgh » 12 07 2018, 17:15

Радвам се ако си е намерил наистина подходящ собственик.
Не се интересувам от джобни, но за този специално ще погледна :)

Потребителски аватар
marind
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 14:50

Мнение от marind » 12 07 2018, 17:30

hristo_bgh написа:
12 07 2018, 17:15
Определено си намери възможно най-подходящия собственик :wink: ::drinks::
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 13 07 2018, 01:07

marind написа:
12 07 2018, 17:30
hristo_bgh написа:
12 07 2018, 17:15
Определено си намери възможно най-подходящия собственик :wink: ::drinks::
Кой го взе? :yawn:
Daydreamer

Потребителски аватар
marind
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 14:50

Мнение от marind » 13 07 2018, 13:53

mitadoc написа:
13 07 2018, 01:07
Кой го взе? :yawn:
viewtopic.php?f=74&t=26921&p=372122#p372122 ::drinks::
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Evgeni1966
Активен
Регистриран: 15 12 2017, 20:25

Мнение от Evgeni1966 » 14 07 2018, 00:30

Часовникът определено е попаднал при най-големия фен!
Да му е честит на Дон Жуан, много да го радва! ::drinks::

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 14 07 2018, 00:40

Благодаря!!! Наистина ме радва много!!!
::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
Моята скромна колекцийка : http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=20141

Отговори

Върни се в “Марки, модели, новини, коментари”