Това Seiko "кюфте" ли е?

Информация и мнения за конкретни модели и марки
Отговори
Потребителски аватар
antlazarev
Почитател
Регистриран: 10 05 2018, 18:45

Това Seiko "кюфте" ли е?

Мнение от antlazarev » 09 10 2019, 18:14

Здравейте!
Едно момче ми предлага това Seiko за бартер. На мен по-скоро ми прилича на сглобен от различни части, отколкото на сериен Seiko. В интернет не се открива.
Какво мислите, кюфтак ли е? Или греша?
Предварително благодаря!

Изображение

Изображение

SNK
Почитател
Регистриран: 17 09 2018, 16:38

Re: Това Seiko "кюфте" ли е?

Мнение от SNK » 09 10 2019, 18:25

Това наистина мяза на Frankenwatch. Циферблат на Monster, каса на SKX... Сега ми е интересно ако това е може би истински модел.
Но нещо ми подсказва че е сбирщайн (скромно лично мнение). Може някой да изскочи с инфо обаче.
Намерих този изтекъл листинг в нета
https://auction.catawiki.com/kavels/158 ... watch-mint
но пак няма експлиситно показано конкретен модел и прочее.

otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 09 10 2019, 18:56

Няма такъв модел на Сейко
Това е кюфте
Изображение

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 09 10 2019, 21:13

Може да е кюфте,неизброими са моделите господни :) но не бих бил и толкова сигурен. Това Сейко и има множество разновидности на даден модел, предназначен за различни пазари. Аз бих препоръчал, да се види на предлаганият за бартер часовник, долу в дясно от 18ч. номера, той е важният , а не това отзаде на капака 0020. На продаваният в аукциона модел ,номерът е доколкото се вижда 2084 R 2 той определя цветът на циферблата и вида на стрелките, доколкото си спомням. Ако съвпадат, нещата стават на кантар, защото има още един такъв продаден в Катавики, но със син цвят на циферблата и там номерът трябва да се различава ,но съвсем малко.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 09 10 2019, 22:23

Различни пазари - различни вкусове...
Все пак този часовник ми е малко нехармоничен и за това мисля, че е модифициран по нечий вкус, като не е произведен в този си вид и окомплектация от Сеико.

Потребителски аватар
aaron
Почитател
Регистриран: 19 07 2013, 23:58

Мнение от aaron » 09 10 2019, 22:49

antlazarev написа:
09 10 2019, 18:14
Здравейте!
Едно момче ми предлага това Seiko за бартер. На мен по-скоро ми прилича на сглобен от различни части, отколкото на сериен Seiko. В интернет не се открива.
Какво мислите, кюфтак ли е? Или греша?
Предварително благодаря!

Изображение

Изображение
Модван SKX 007, с афтърмаркет цифер, стрелки и инсърт.
Ето един със същите стрелки, но с оригиналния цифер и инсърт.

Изображение

Ето доста подобни модове ::drinks::

https://twitter.com/hashtag/yobokies

Потребителски аватар
tzetz
Маниак
Регистриран: 08 04 2013, 13:53

Мнение от tzetz » 10 10 2019, 09:46

Моднат е - навремето играх преди 3-4 години в ибей за един досущ като този, обявен от фирма, която се рекламира като предлагаща професионални модове на базата на оригинални СКХ. Бяха няколко търга, като го имаше го и изцяло в бяло. Играх за тях, но цените за които се продадоха, надвишиха доста бюджета ми и доказаха че не можем да се преборим със заможните западно европейци, когато решат да си харчат парите в ибей... Почти съм сигурен че този е от тях, запомних го заради, а и ме грабна тогава с тези запомнящи се релефни ярко зелени маркери и голяма оранжева минутна стрелка.
Подобно на това - имаше една серия от 3-4 часовника Citizen NY2300 бяха пак така реновирани с нови бели циферблати, с черен инсърт и черен безел, нови афтърмаркет стрелки и сини нато каишки с профилактирани механизми. От един първоизточник в Обединеното кралство. До един успях да се добера по щастлива случайност. Наддавания за други 2 от тях, минаха 200 Евро. ::huh:: Лудостта на търговете...
Да оставим шаха на мира, да пием по бира!

SNK
Почитател
Регистриран: 17 09 2018, 16:38

Мнение от SNK » 10 10 2019, 10:26

aaron написа:
09 10 2019, 22:49

https://twitter.com/hashtag/yobokies
Ааааа, китаеца Харолд от yobokies има адските модове. WatchUSeek го уважават супер много и се ползва с много позитивно мнение, впечатление правят детайлните му и висококласни "брони" за Seiko Tuna моделите.

Отговори

Върни се в “Марки, модели, новини, коментари”