Мнения за Rado Sintra?

Информация и мнения за конкретни модели и марки
Отговори
Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнения за Rado Sintra?

Мнение от phil05 » 30 09 2020, 21:21

От 15 години ми се върти Радо из главата, ама нали едни такива...Взех го този за един ден да го пробвам. Хайде казвайте бърже, това часовник ли е, какво е? Че да го връщам... Как да го връщам, като така ми лепна на ръката...по удобен часовник не съм носил ::up::

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

elshadai
Маниак
Регистриран: 13 09 2011, 20:39

Re: Мнения за Rado Sintra?

Мнение от elshadai » 30 09 2020, 21:26

Аз пък ги уважавам.
Ако е на подаръчна цена го вземи, няма да сбъркаш,все пак е и мултифункционалната машина.
Но пази керамиката,че ако падне или сгънеш повече веригата излизаш от около 70-100 за бройка звено,чупят се в петък следобед и в неделя,че нема майстори.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 30 09 2020, 23:00

Многофункционална...то това няма и един индекс, и за цяр няма. Но гледката е чудесна, черно, черно и само две стрелки в нищото...Мултифункционалната ако си я палнеш, без нея по хубав.

И аз ги харесвам, не знам само дали ще го нося. Само такива не съм носил. А ги уважавам за изработката, като извънземно животно е. Това звено, дето казваш го видях разглобено, не е истина какво е и с 2 оси. Иначе не става ясно как са свързани звената, отвсякъде еднакви, веригата е като жива.

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 30 09 2020, 23:22

Часовникът е страхотен. За мен това е най-модерният и красив часовник на моето как, да го кажа тийнейджърство. Дето се вика Айwatch в момента е същото за сегашните тиймейджъри. Няколко пъти съм се разминавал с модела, няколко пъти съм имал възможност да го пипна и разгледам, ами жесток е, дори след толкова година и противно на очакванията не стана демоде. Това са материали, иновации, дизайн, щура работа.
...go forward...

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 01 10 2020, 00:47

Дааа...така е ::up::. Но има голям недостатък, не може да се снима, особено с телефон ::angry:: На нищо не прилича така...

Чакай да му пална датата. Я, и знае че сме вече 1-ви, след 30-ти... :)

Изображение

Потребителски аватар
ayl
Почитател
Регистриран: 02 01 2016, 13:11

Мнение от ayl » 01 10 2020, 07:12

Изображение
Това е моя. От 13 години е и все още ми е любим. Цвят платина по ми хареса когато го пробвах.
Иначе няма съмнение, че като носия няма равен или поне аз не съм попадал на такъв.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 01 10 2020, 18:10

Много е як! ::up:: И прилича на часовник. Моя един такъв сиромашки... :( нищо си няма. Ама няма значение, то нали се разбрахме че друго му е хубавото, да си го носиш с тая удобна верига и дизайн ::angel::. Ако мога, ще му загася и стрелките. Като Анди Уорхол, дето казал, че Картие Танк бил часовник за носене и даже не си го сверявал.

Между другото, ти си виновен, че ме подсети за Радо, в онази тема за Джулиани, дето писа че твоя си го взел от там. Ама Sintra - та си е убиец, керамика отвсякъде и отдолу, часовника и капака, и веригата, целите звена отвсякъде керамика. Даже и Ceramica- та не е толкоз керамика.

Гледах и един пак такъв Синтра, нормално кварце 3 стрелки с индекси, много приятен и изчистен, но веригата беше мат. Според мен ако ще е гарга, рошава да е, никакъв мат! :).

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 01 10 2020, 19:05

Взимай!
Пък като ти омръзне или му намериш някой кусур ще ми го пратиш я за рожден ден, я за нова година :))
::drinks::

Потребителски аватар
ayl
Почитател

Мнения за Rado Sintra?

Мнение от ayl » 01 10 2020, 20:08

Мисля, че синтра вече не се прави. Но може и да не съм прав. Аз наистина съм много, ама много доволен от моя.
През ръцете ми минаха няколко механични часовника, с които се разделих без да се тюхкам. С този сме “докато смъртта ни раздели” :)
Откакто си купих кутия за 6 часовника, всичко е там, с изключение на радото. Той си стои в кухнята да ми е под ръка. Може да не го нося всеки ден, ама по 1-2-3 дена в седмицата - задължително.
Ако бях на твое място, щях да взема синтра с три стрелки, нормален. Мен поне не ме кефят часовници без индекси, може би щото почнах да не довиждам...

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 01 10 2020, 21:17

Да няма вече и още по добре, уникални са. И аз мислех 3 стрелки и индекси, но имаше само с матова верига. Нищо, аз недовиждам и тия със стрелки и индекси, така че се тая :)). Този сега съм му пуснал отдолу да вървят секунди и дата, поне нещо да се мърда там.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 03 10 2020, 15:48

Или пък този? Пак Синтра, но различна, може и така да е измислена знам ли. Няма тук формата следва функцията. Е, за да се заплеснеш по формата следва формата :). За разлика от другия, касата е извита по веригата, или обратното? В другата равнина касата и стъклото и те извити по извивката на веригата и ръката, на другия стъклото е право по тази ос и е част от цилиндър. В резултат нищо се не види и на двата, а на този хептен :)), ама карай.

Ето. Споко няма диаманти. Горе има крушки на един кабел.

Изображение

Изображение

Ако искаш, може да видиш и колко е часа, или датата.

Изображение

На слънце можеш да си правиш каквото си поискаш, в стил Анди Уорхол, даже и да видиш колко е часа.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Само дето му е светла веригата и касата, а иначе черен. Другия целия черен като на Дарт Вейдър часовника. Но и така светло/черно пак си е мъжки, нали мъжките екземпляри са по шарени от женските, животни, птици... И стрелките и дисплейчетата му са бяли, което по ми харесва и отиват на веригата и касата. На другия жълто злато пък повече отива на черното...

А сега де? Кой от двата...без номера като и двата :)

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 17 10 2020, 20:02

Мълчание... Явно ни единия, ни другия, щом мълчите... :(

На мен черния ми харесва, интересен като идея, има функции ехе, и целия черна полирана керамика, ако ще е Радо гарга, рошава да е...

И по този случай, значи матова керамика, "безинтересен" 3 стрелки, без функции :)) ? Този как е? Гледай какво става... И хубава ЕТА кварц си има, от скъпите... ;)

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 17 10 2020, 21:14

phil05 написа:
17 10 2020, 20:02
Мълчание... Явно ни единия, ни другия, щом мълчите... :(

На мен черния ми харесва, интересен като идея, има функции ехе, и целия черна полирана керамика, ако ще е Радо гарга, рошава да е...

И по този случай, значи матова керамика, "безинтересен" 3 стрелки, без функции :)) ? Този как е? Гледай какво става... И хубава ЕТА кварц си има, от скъпите... ;)

Изображение

Изображение

Изображение
Ако този беше.... упс! Връшам се от начало!!!
Значи полираната керамика на черният ме радва изключително много.....така както формата и визията на сивия! Не съм по мултифункшънът, понеже самият аз съм мултифункционален, разбира се :)) :)) :)) Шегата на страна! За мен часовникът трябва да показва час! Всичко останало е излишно! Тук не говоря за хронографите, а просто за часовниците! Та да се върна на темата!!!
До преди малко бих избрал визията и формата на сивия с полираната керамика, но без мултифункционалността на черния! Но след последното предложение избирам отново невъзможното :)) Визията на последният, но с полираната керамика на първия :)) :)) :))
Чай че и аз съ убъркъх!!!
Демек последния, ама лащав кат първия!!!
И а дано да ти е лесно!!!

Потребителски аватар
ayl
Почитател

Мнение от ayl » 17 10 2020, 21:22

Аз бих взел последния.

trustnoone
Активен
Регистриран: 02 02 2014, 21:00

Мнение от trustnoone » 17 10 2020, 21:25

Ооо, последният е прекрасен, хем си е керамично Радо, хем не е лъскаво, за мен дилема няма.

shtora
Маниак
Регистриран: 05 01 2010, 14:06

Мнение от shtora » 17 10 2020, 21:35

Последният.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 17 10 2020, 22:30

Абе гадна работа...Дон Жуан е съвсем прав, ако е Радо, да е Радо, лъскавата черна керамика! Щом харесваш Радо харесваш и лъскава черна керамика, къде ще ходиш...Примиряваш се, нищо че лъщи ;).

На черния лъскавия мултифункционалния ми харесва и бягството от класическата Синтра форма, с тази права каса и право стъкло само част от цилиндър. Белия платината е още с класическата Синтра форма, с извивките на касата и стъклото в двете посоки заедно с веригата, както си е часовника на ръката. То си му личи, че така е мислен. Но е някак малък, с по тясна верига, въпреки че не ми е проблем. И нищо се не вижда, ако не отблеснеш стрелките. На черния стрелките му се виждат отвсякъде.

И матовия последния 3 стрелки е така, само дето е доста голям, според мен. Малко се губят пропорциите на белия! И е матов, остава да се радваш, че не е толкова лъскав ::angel::. Веригата му е още по широка от на черния полирания. То ако беше и лъскав, какъвто е голям...

А че тези двата горе са мултифу...не ми е проблем, интересното му е, че има само две стрелки в нищото без индекси, какво повече му трябва на човек. Но ако искаш, си светваш какво ли не, ако ти дойде на ум. Механизма е същия като на Брайтлинг Аероспейс, че и с допълнителни екстри примерно сплит хронограф, май Аероспейса нямаше. Хем Радо, хем Аероспейс, ехааа. Само дето не прилича на Брайтлинг, ама въобще... ;) Абе гадни номера...

Хващам се, че и на мене ми харесва последния, но вероятно щото донякъде прилича на нормален часовник. Стрелки, секунда, индекси, дата, толкоз. И бонус черен, та черен, много изчистен, със семпли стрелки и повсеместно еднакви дълги индекси, няма горе и долу, няма 12 часа. Матов, но и това си има предимства, знам ли вече...

Що ми трябваше беля на главата... ::crap::

shtora
Маниак
Регистриран: 05 01 2010, 14:06

Мнение от shtora » 17 10 2020, 22:39

SEIKO 5 и не се тормози повече .
😃

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 17 10 2020, 22:49

Знам, знам. Но тия Радо правят гадни номера и заслужават да бъдат наказани! С техните камъни по тяхната глава. Сейко 5 е лесен начин да избягаш от битката :)

ПП. То и със Сейко 5 не е лесно, даже е още по завъртяно какви ги има...

Отговори

Върни се в “Марки, модели, новини, коментари”