Мнение и оценка за стари колекционерски часовници

Информация и мнения за конкретни модели и марки
Отговори
Потребителски аватар
rosenrt
Маниак
Регистриран: 26 09 2011, 11:02

Мнение и оценка за стари колекционерски часовници

Мнение от rosenrt » 09 10 2021, 09:31

Здравейте. Мой приятел не знайно защо мисли да се раздели с колекцията която е събирана от доста години, надявам се да отиде при колекционер а не при прекупвачи. Аз не мога да му помогна, защото повечето марки не съм ги чувал даже, ако някой компетентен може да помогне ще се радваме ::drinks::

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Re: Мнение и оценка за стари колекционерски часовници

Мнение от otof » 09 10 2021, 17:51

Ще разочарвам приятеля
Колекционирането на стари часовници е амбициозна задача, с която той не се е справил
Събирал е безидейно, каквото се появи,
Швейцарски,съветски,немски,с жълти,и хромови покрития,мъжки,и дамски,с подменени коронки,дори и часовник с липси
Изобщо даже не става въпрос за поддържане в работно състояние
Добавянето тук-там на нова каишка не вдига общата стойност,за съжаление
Общата цена на сбирката е горе-долу сбора от цените ,който е платил за всеки един поотделно
Дано на някой колекцията да му е харесала повече,и да ви зарадва с по-висока оферта

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 15 10 2021, 21:54

Аз бих казал, че колекцията на колегата (или на неговият приятел) хич не е лоша. За това КАКВО Е КОЛЕКЦИЯ е разисквано много,стотици пъти. Както например аз, така и много други които познавам,имат подобни колекции ит немски ,швейцарски, съветски, било това японски ,или китайски часовници. Това е явна "хобитска" сбирка ,определено с винтиж насоченост от 60-те и 70-те години Те и на мен са слабост. Като цяло прави впечатление много добрата запазеност ,поне външно. Има разбира се и някои бюджетни парчета, но марки като Роамер, Марвин, Кортеберт,та и Докса, са в средната и над средна класа ,зависи от модела. Това са швейцарски марки ,които силно лавират в ценовият диапазон в зависимост от модела и са инхауз марки със собствени механизми, освен Роамер ,който обаче използва само механизми от много добър клас.
Разбира се и това ,че само така по една0две снимки, не може да се направи оценка. Важно е и състоянието на механизмите. Но като цяло, това е една прилична сбирка от запазени екземпляри отпреди 60-70г. когато имаше разнообразие на истински часовници дори и в по-нискичт и среден клас, да не говоря за елита и за високият бранд, за нещата които тогава още стигнаха върха, като точност, като най-тънки механизми,като иновации,като принцип на действие и такива с безброй компликации. Съвременните часовници са едни кавъри, като едни и същи костенурки с различен цвят на корубата. (нямам предвид електронни и смарт часовници) ,любовта към тях е съвсем в друго измерение.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
rosenrt
Маниак
Регистриран: 26 09 2011, 11:02

Мнение от rosenrt » 15 10 2021, 23:52

Seikosha написа:
15 10 2021, 21:54
Аз бих казал, че колекцията на колегата (или на неговият приятел) хич не е лоша. За това КАКВО Е КОЛЕКЦИЯ е разисквано много,стотици пъти. Както например аз, така и много други които познавам,имат подобни колекции ит немски ,швейцарски, съветски, било това японски ,или китайски часовници. Това е явна "хобитска" сбирка ,определено с винтиж насоченост от 60-те и 70-те години Те и на мен са слабост. Като цяло прави впечатление много добрата запазеност ,поне външно. Има разбира се и някои бюджетни парчета, но марки като Роамер, Марвин, Кортеберт,та и Докса, са в средната и над средна класа ,зависи от модела. Това са швейцарски марки ,които силно лавират в ценовият диапазон в зависимост от модела и са инхауз марки със собствени механизми, освен Роамер ,който обаче използва само механизми от много добър клас.
Разбира се и това ,че само така по една0две снимки, не може да се направи оценка. Важно е и състоянието на механизмите. Но като цяло, това е една прилична сбирка от запазени екземпляри отпреди 60-70г. когато имаше разнообразие на истински часовници дори и в по-нискичт и среден клас, да не говоря за елита и за високият бранд, за нещата които тогава още стигнаха върха, като точност, като най-тънки механизми,като иновации,като принцип на действие и такива с безброй компликации. Съвременните часовници са едни кавъри, като едни и същи костенурки с различен цвят на корубата. (нямам предвид електронни и смарт часовници) ,любовта към тях е съвсем в друго измерение.
Това е първия позитивен отговор който получавам. Благодаря. До тук бяха дадени колко били зле, не стрували, давам 50 лв и от сорта. Но имаше една приказка, гроздето е кисело ::drinks::

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 16 10 2021, 01:00

Всяка колекция на нещо е интересна и има стойност и съхранение на това нещо във времето. Не само за този, който се занимава с толкова желание и труд. Ако ще да са и кибритени кутийки с картинки по тях. Може пък да разказват и по интересни неща, отколкото разни актуални джаджи, или в случая часовници по магазините. Стойността не винаги се измерва в пари.

И който колкото успял и е имал възможност, не е необходимо да е като за Лувъра.

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 16 10 2021, 10:28

Аз също харесвам всякакви колекции
Колегата,освен позитивни мнения ,очаква предложения за стойностна оценка в пари
Пък на който му харесва много ,може да се уреди

Отговори

Върни се в “Марки, модели, новини, коментари”