Universal Jeneve

Информация и мнения за конкретни модели и марки

Universal Jeneve

Мнениеот Defoto » 13 12 2017, 19:07

Здравейте приятели .Колега има следният часовник и искаме да разберем кой, каквото знае за него. Арабският надпис също ни интересува .За механизма знаем ,че е доста скъп май, защото в ибей го има за 480$ .

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Defoto
Активен

Re: Universal Jeneve

Мнениеот Defoto » 16 12 2017, 16:14

Нищо?
Defoto
Активен

Мнениеот Donko1100 » 16 12 2017, 19:48

Здравейте!
Това е стара марка, но тук вече е от времето на кварцовете. Цената която сте видели е нереална и то за гол механизъм. Най-вероятно целия часовник струва доста по-малко. Относно арабския надпис, най-вероятно е купуван от Либия или е бил подаряван от някоя арабска фирма. Все пак в запитването не сте посочили какъв е произхода на часовника, в смисъл от къде се е появил. Най-добре се обърнете към арабист да го преведе. Все пак във форума може да има колега който може да помогне, но с тези снимки пак ще е трудно.
Като гледам бая сте го остъргали докато се доберете до машинката, която струва според продавача и 480$. ::huh::
Като цяло харесвам такъв тип часовник. Може да ми пишете на Л.С.
Donko1100
Активен

Мнениеот Defoto » 17 12 2017, 00:03

Ами всъщност, от както е взет (мисля ,че от някакъв битак в Англия) е седял в секцията. Само го не носил на часовникар колегата, за да му кажат какъв е що е. И по думите му са казали само, че е с много "яка машинка". Относно снимката от ибей, нищо немога д кажа. На мен ми се вижда същият.Колегата има доста стари часовници и ги пази много незнам защо. Но все си мисли ,че точно този е много ценен.
Defoto
Активен

Назад към Марки, модели, новини, коментари