Какво искате да видите във форума?

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Re: Какво искате да видите във форума?

Мнениеот shtora » 16 12 2017, 17:22

Дали е възможно бутонът за докладване и "Първото непрочетено мнение" да са по-далеч един от друг? Че през телефона и с дебелите пръсти често стават грешки.
shtora
Маниак

Мнениеот cenzor » 26 12 2017, 22:02

monopola написа:И на мен започва да не ми изглежда добре това и смятам следното - проблема не е в обявите за часовници, а в обявите за вскякави други неща, свързани или не с часовниците. Обявите за часовници няма как да са чак толкова много на брой, а и са носители на някаква информация - снимки, инфо и т.н.
Обаче обявите за всякакви други неща започват да стават прекалено много и продавачите не се усещат. Форума не е платформа за онлайн магазини и идеята му въобще не е да предоставя поле за всякакви продавачи.

Кога да чакаме промените? :yawn: :-D
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Kuonyy » 27 12 2017, 13:02

Ами дано е по-скоро ::angel::
Аз се чудя кога ще се преместят фен-темите на Casio, Breitling и Omega. :roll:
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот thebest1978 » 03 01 2018, 09:00

Понеже аз съм един от хората които пускат над 2 обяви в раздел всичко останало,да споделя и моето виждане:Платил съм за определен брой обяви(който не е особено голям),но когато нещо не е налично вече и напиша в заглавието,темата продължава да седи активна и понякога се случва да имам 15+ активни теми и така се създава впечатление,че само аз пускам обяви.Естествено никой не е длъжен да седи по 24 часа и да коригира мнения,та за това предлагам да има бутон Архивирай и така всеки сам ще зачиства мненията си когато не са активни.Ако реши админа друго-здраве да е,аз изразявам мнение.Все си мисля,че като купувам нещо тук от човек със мнения над определен брой и добра репутация,това е някаква гаранция за качеството,а не като в продавалника,да го гледам от всички страни и да се чудя как точно ще ме прее_ат.Съгласен съм с Ъп и сваляне на цената с някакъв процент.
В линка отдолу са коментарите от сделки с мен:

viewtopic.php?f=56&t=24964
Аватар
thebest1978
Маниак

Мнениеот monopola » 07 02 2018, 16:33

Приятели,

правя някои по структирата на форума и подфорумите. Да не се чудите, просто се мъча да го направя по-подредено и да разчистя ненужните раздели.
Въвеждам раздел Форумни колекции или Колекции на потребители, там ще може всеки да си пусне собствена тема с колекцията или любимите часовници и т.н. Не съм избистрил още правила за този раздел, така че ще има драми в началото, моля да не се впрягате :)

Групата мастър юзъри в този и вид е безполезна, просто голяма част от хората вътре вече не пишат, същевременно има други далеч по-активни нови потребители. За момента ще остане като група, просто ще е празна, ще помисля какво да се случи с нея. Моля никой да не се сърди, че не е мастър вече, не е лично отношение.

Форума има нужда от няколко нови модератора. Ще пусна отделна тема за да се самопредложите или да предложите други хора. Трябват не повече от 2-3 човека, крайното решение ще е мое и няма да се обосновавам за него, просто прекалено много фактори има :) Модераторите са абсолютно доброволни и не получават нищо за труда си, но очаквам от тях да поемат задължение да вършат модераторските неща, тоест имаите предвид, че хем ще трябва да вършите нещо, хем няма по никакъв начин това да ви се признава, даже е вероятно да ви се сърдят други потребители, един вид - не е най-благодарната работа на света :)

Както съм казвал вече - ще има нови правила за продажбите на всичко, различно от часовници. Правилата ще целят да внесат единствено ред, не да ограничат продавачите или да им вменят допълнителни задължения.

Това е за сега ::drinks:: ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот monopola » 08 02 2018, 12:13

И така - считано от днес има промени в правилата на форума, публикувани са в съответната тема.
Също така има важни промени в правилата относно обявите за неща различни от часовници, които ще влязат в сила на 01.03.2018г.

Обяснявам защо се прави тази промяна. Обявите са много важна част от форума. Те дават възможност на потребителите да си купят нещо, предоставят информация и снимки и изобщо са полезни по много начини. Голяма част от обявите обаче не са само за часовници. Обявите за часовници остават както досега, при тях промяна няма. Обявите за други неща са много на брой и не носят същото инфо, просто защото няма как. Една обява за каишка си е обява за каишка, не е чак толкова интересна, в заглавието и не може да напишеш кой знае какво и т.н. Но, тези обяви са си като всички други, ъпват се по същият начин и форума се задръства от ъпове на теми, които са само за продажба на консумативи, аксесоари и т.н.

Съответно, вече потребител не може да има повече от 20 на брой обяви в отделни теми. Това е максималният брой. Ако някой иска да продава повече неща, различни от часовници може да има голяма платена тема в съответния раздел - Каишки/Верижки, Части/консумативи/аксесоари или Всичко останало. В тази тема може да си пусне всички артикули от съответният раздел, без да има нужда да им пуска отделни обяви. Тази тема няма да е закачена и ще може да се ъпва веднъж седмично.
Считам, че ефекта ще е в няколко посоки - ще намалеят ъповете на обяви, които малко или много дразнят голяма част от потребителите, а освен това търговците ще могат по-лесно и прегледно да си представят предложенията, няма да има нужда да пускат по 10-15 теми, а ще могат да го направят в една. Разбира се това ще е избор на търговеца - примерно ако иска да пусне 20 каишки може да заплати за 20 отделни обяви или за една голяма тема. Но като отделни обяви няма да може да са повече от 20, а в голямата тема ще може да пусне и 100 каишки.

В тази връзка моля всички търговци ползващи пакети обяви за неща различни от часовници да се свържат с мен.

Направил съм промени в структурата, като съм обединил някой раздели и съм премахнал раздела Ръчна изработка. Майсторите на каишки, които ги и продават мога да си отворят платена тема в която да предлагат продукцията си.

Вече споменах и за новия раздел с колекции на потребители, отворен е, готов за пълнене с интересни теми :)

Напомням за много важното правило - нямате право да триете или променят по същество темите си и мненията си. Това се случва най-често в търговския раздел и считано от днес наказанието ще бъда да ви се отнеме достъпа до търговския раздел за определено време или завинаги, ако не си вземете бележка.

Също напомням, че всеки пускащ повече от 2 обяви трябва да заплати за това.

Засега е това :) Благодаря ::drinks::

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот Spitfir3 » 17 02 2018, 01:53

Здравейте!
Бих искал да видя маааалко по-вече ред!
Няма начин, при трима модератори онлайн, при наличието на един сериозен дразнител и нарушител, в случая - plamen5545, при репортнати две от трите му пуснати теми и една преместена в "коша", няколко часа по-рано от "Търгове от 1 лев", да няма никакъв резултат! Вярно, че никой на никого не е длъжен, вярно, че трудът на модераторите е съвсем доброволен, но това не е нормално! Не би трябвало във форум като този, с прекрасна посещаемост и отлично съдържание да се допускат подобни своеволия, повтарям, при трима модератори онлайн, пишещи в дуги раздели и неглижирайки проблемите! Без да адвокатствам на никого, преди два месеца баннахте seikosha - заслужил член на форума(макар и малко невъздържан на моменти), a на този "елемент" няма кой да му обърне внимание!? Моля да ме извините за тона, леко съм афектиран!
Vulnerant omnes, ultima necat !
Аватар
Spitfir3
Маниак

Мнениеот trk2 » 17 02 2018, 02:18

Spitfir3 написа:Здравейте!
Няма начин, при трима модератори онлайн, при наличието на един сериозен дразнител и нарушител, в случая - plamen5545, при репортнати две от трите му пуснати теми и една преместена в "коша", няколко часа по-рано от "Търгове от 1 лев", да няма никакъв резултат! Вярно, че никой на никого не е длъжен, вярно, че трудът на модераторите е съвсем доброволен, но това не е нормално! Не би трябвало във форум като този, с прекрасна посещаемост и отлично съдържание да се допускат подобни своеволия, повтарям, при трима модератори онлайн, пишещи в дуги раздели и неглижирайки проблемите! Без да адвокатствам на никого, преди два месеца баннахте seikosha - заслужил член на форума(макар и малко невъздържан на моменти), a на този "елемент" няма кой да му обърне внимание!? Моля да ме извините за тона, леко съм афектиран!

Правилно си забелязал- работи се по въпроса.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Spitfir3 » 17 02 2018, 02:27

trk2 написа:
Spitfir3 написа:Здравейте!

Правилно си забелязал- работи се по въпроса.
Ще се въздържа от сарказма, който с удоволствие бих ползвал!
Благодаря Ви за мерките, които вземате! Възможно е и аз да не дооценявам нещата по същество.

Изпратено с помощта на Tapatalk
Vulnerant omnes, ultima necat !
Аватар
Spitfir3
Маниак

Мнениеот trk2 » 17 02 2018, 02:45

Не аз се извинявам, днес докато бях на работа заключих една обява и я преместих в коша. Но този потребител наистина е прекалил междувременно. Засега го блокирах за 3 дни, да видим дали ще си вземе поука.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот otof » 26 02 2018, 14:49

На вниманието на модераторите,ако все още не са забелязали
От няколко дни в новите обяви масово се предлагат активни линкове към базари и продавалници,вместо снимки
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот phil05 » 26 02 2018, 15:24

Правилата трябва да се спазват и има логика в тая забрана. Но аз пък да попитам, какво чак толкова лошо има, всеки има акъл и глава. В немския Uhrforum няма такава забрана, всеки си посочва, ако иска не'кви сравнителни цени, или колко струвал в магазина и т.н.

Другата крайност, която се шири, да не би да е по-убава? Предлагаш часовник, дето всеки може да го види и провери, а после на лични или по телефона се почва, щото някой ходил да рови да гледа някой си някога за колко бил продал такъв, или колко вървял, или в кой сайт в Хонконг за колко го давали... Пък после какво е продал оня, или какви са разходите нататък от сайта и какво ще дойде, нЕма значение?

Като имаме предвид, че втория вариант е много по - често явление :)).
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот senna » 26 02 2018, 15:41

Проблема е, че се нарушава правилото за снимки с читава резолюция, липсва населено място, условия за предаване/доставка! Вместо това е налице препратка с линк към обява в продавалниците, от където въпросната информация може да изчезне по-всяко време без последствия. ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот monopola » 26 02 2018, 15:43

Предполагам, че това е било защото не работеше постимидж модула.

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот Puzo » 26 02 2018, 21:07

Точно това е причината. 2-3 дни снимки като не се качваха и не на всеки му се занимава по другия начин.
За това има препратки от сайтовете, логично е, но пък хората се извиняват. Не са наглеци нарочно да го правят! Тъй че едва ли е особен проблем. Сега вече като се нормализира всичко едва ли ще ги има.
Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си умрял. Трудно и тежко е само за другите. Абсолютно същото е и когато си ТЪП! ;)
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот cenzor » 26 02 2018, 21:09

otof написа:На вниманието на модераторите,ако все още не са забелязали
От няколко дни в новите обяви масово се предлагат активни линкове към базари и продавалници,вместо снимки

Пробва ли с Репорт бутона на съответните обяви?
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Дон Жуан » 28 02 2018, 01:07

Не това, което се вижда в момента!!!
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот monopola » 28 02 2018, 17:58

Ако още не сте, то ще забележите леките промени в модераторския екип.
Желая искранно да благодаря на хората, отделяли от времето си толкова години за да се грижат форума да е по-приятно място. Пичове, големи сте, благодаря ви!

Има нови модератори, които предполагам още не се разбрали, че всъщност са се наиграли, съгласявайки се да бъдат такива, че то по стара традиция все модераторите са виновни :) Благодаря и на тях, че се съгласиха!

::drinks:: ::drinks:: ::drinks::

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот diksanal » 06 03 2018, 00:31

Да,видяхме,че са ''позеленяли'' двама,единия отново. :)
А и мастер юзерите са отпаднали май-макар,че досега не ми стана ясна тяхната роля във форума?
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.
Аватар
diksanal
Маниак

Мнениеот cthulhu » 06 03 2018, 00:57

Доколкото ми е правило впечатление ,всички мастър юзъри бяха акаунти създадени около началото а форума. Та предполагам е било като някаква форма награда за първите присъединили се.

Sent from my 5080X using Tapatalk
Аватар
cthulhu
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници