Какво искате да видите във форума?

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници
Потребителски аватар
nibaru
Маниак
Регистриран: 28 02 2015, 15:14

Re: Какво искате да видите във форума?

Мнение от nibaru » 06 03 2018, 21:18

Малии, Асен позеленял :)) . Тежко ще е модерсторското бреме. Петър е свикнал, малко му трябваше, да си припомни.
Честито и на двамата - все пак си е чест и отговорност (много от второто). Успех и по-малко нерви.
Благодаря и на @cenzor .
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.

Потребителски аватар
pm03
Маниак
Регистриран: 26 06 2015, 12:40

Мнение от pm03 » 09 04 2018, 12:12

Искам да виждам по-малко "вехтошарски" търгове от левче!

Потребителски аватар
Spitfir3
Маниак
Регистриран: 15 07 2014, 12:31

Мнение от Spitfir3 » 13 04 2018, 17:00

Без да претендирам за правота, ако началната страница на форума в раздел "Търговски център" изглежда по този начин, смятам, че ще е доста по-ясно и прегледно за всички, включително и за новите потребители. Към момента правилата попадат леко встрани от полезрението на потребителя, незапознат с конкретната платформа.
Изображение
Vulnerant omnes, ultima necat !

Потребителски аватар
gordanz
Маниак
Регистриран: 29 07 2012, 02:54

Мнение от gordanz » 14 04 2018, 00:34

Аз пък примерно искам да виждам 'кофата' в раздел архив ! преди можеше а сега не, защо ?
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Brass Mechanical - Made by Diran Boiadzhyan
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
Spitfir3
Маниак

Мнение от Spitfir3 » 14 04 2018, 01:31

gordanz написа:Аз пък примерно искам да виждам 'кофата' в раздел архив ! преди можеше а сега не, защо ?
През тапата се вижда ... Изображение

Изпратено с помощта на Tapatalk

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 16 04 2018, 18:29

През нормален браузер от комп поне при мен не се вижда :)
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
Genev
Почитател
Регистриран: 01 03 2010, 19:08

Мнение от Genev » 17 04 2018, 10:03

Искам да виждам изображенията! :((
...

Потребителски аватар
gordanz
Маниак

Мнение от gordanz » 29 04 2018, 15:32

Мерси, вече виждам кофата :)
Rolex Air king
Zenith Elite
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
Lamer
Маниак
Регистриран: 22 02 2010, 19:39

Мнение от Lamer » 30 04 2018, 18:40

Гледам Фейсбук групата и ме глождят едни мисли...за чии му е на форума Фейсбук. Това е някаква паралелна вселена, която накрая ще го погълне. За съжаление, без да произлезе нещо по-добро. Форумът си е специализиран, с ясни правила, с ясна насоченост. Нямам идея до колко Фейсбук го популяризира. Имам странното чувство, че това е някакъв уродлив клон, без да се обиждат активните участници там. Нищо не пречи това "Там", да се публикува "Тук". Ако не е по правилата, да си заминава. Цялата тази интеграция ми се вижда доста неадекватна. Вие си знаете, но си мисля, че Strelki.info си отива по този начин.

Потребителски аватар
marind
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 14:50

Мнение от marind » 30 04 2018, 20:17

Lamer написа:Гледам Фейсбук групата и ме глождят едни мисли...за чии му е на форума Фейсбук. Това е някаква паралелна вселена, която накрая ще го погълне. За съжаление, без да произлезе нещо по-добро. Форумът си е специализиран, с ясни правила, с ясна насоченост. Нямам идея до колко Фейсбук го популяризира. Имам странното чувство, че това е някакъв уродлив клон, без да се обиждат активните участници там. Нищо не пречи това "Там", да се публикува "Тук". Ако не е по правилата, да си заминава. Цялата тази интеграция ми се вижда доста неадекватна. Вие си знаете, но си мисля, че Strelki.info си отива по този начин.
Факт е, че Фейсбук разказа играта на всички форуми! И този форум няма как да е изключение. Причините са много и различни. "Там" се публикува много по-лесно, комуникацията е мигновена, а и хората се опознават много по-бързо и лесно. "Там" почти всеки е с името си, а не скрит зад някакъв незнаен никнейм. И бих казал, че много от хората, които "Тук" са едни, "Там" са съвсем други, и то в добрия смисъл на думата. Нямам представа на какво се дължи това, но е факт. Всъщност, имам представа, но ще си запазя мнението за себе си :) Друго предимство е това, че всеки може да си е сам модератор, както и да избира съдържанието, което би искал да вижда, както и да подбира хората, с които би искал да общува. Дори и търсенето на определени неща по ключови думи става по-лесно и бързо. Разбира се, това е лично мое мнение, без да се опитвам да го налагам ::drinks::
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Потребителски аватар
Lamer
Маниак
Регистриран: 22 02 2010, 19:39

Мнение от Lamer » 30 04 2018, 21:03

marind написа: Факт е, че Фейсбук разказа играта на всички форуми! И този форум няма как да е изключение. Причините са много и различни. "Там" се публикува много по-лесно, комуникацията е мигновена, а и хората се опознават много по-бързо и лесно. "Там" почти всеки е с името си, а не скрит зад някакъв незнаен никнейм. И бих казал, че много от хората, които "Тук" са едни, "Там" са съвсем други, и то в добрия смисъл на думата. Нямам представа на какво се дължи това, но е факт. Всъщност, имам представа, но ще си запазя мнението за себе си :) Друго предимство е това, че всеки може да си е сам модератор, както и да избира съдържанието, което би искал да вижда, както и да подбира хората, с които би искал да общува. Дори и търсенето на определени неща по ключови думи става по-лесно и бързо. Разбира се, това е лично мое мнение, без да се опитвам да го налагам ::drinks::
Не си прав. Фейсбук разказва играта на форуми, които умират, така или иначе. Този има известен потенциал, все още. Колкото до профилите, ще си направя два нови и ще избухне групата във Фейсбук, за...два дни. Какво от това. Дали е име или псевдоним, нормалните хора си стоят за името или псевдонима по един и същ начин. Разлика между двете няма.
Говорим за нормални хора, все пак, с ненормалните няма оправия ::drinks::

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 30 04 2018, 21:18

Lamer написа:. Вие си знаете, но си мисля, че Strelki.info си отива по този начин.
Изображение

::thumb::
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

popayo
Маниак
Регистриран: 23 08 2010, 13:46

Мнение от popayo » 30 04 2018, 21:26

Форумът като такъв отдавна затвори врати, до колко ще се задържи като платформа strelki.info времето ще покаже.
Дори обичайните заподозрени спряха да го посещават, жалко.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 30 04 2018, 22:24

marind написа: ...
Факт е, че Фейсбук разказа играта на всички форуми! И този форум няма как да е изключение. Причините са много и различни. "Там" се публикува много по-лесно, комуникацията е мигновена, а и хората се опознават много по-бързо и лесно. "Там" почти всеки е с името си, а не скрит зад някакъв незнаен никнейм. И бих казал, че много от хората, които "Тук" са едни, "Там" са съвсем други, и то в добрия смисъл на думата. Нямам представа на какво се дължи това, но е факт. Всъщност, имам представа, но ще си запазя мнението за себе си :) Друго предимство е това, че всеки може да си е сам модератор, както и да избира съдържанието, което би искал да вижда, както и да подбира хората, с които би искал да общува. Дори и търсенето на определени неща по ключови думи става по-лесно и бързо. Разбира се, това е лично мое мнение, без да се опитвам да го налагам ::drinks::
Така е и не е баш така. Като с всичко на тоя свят. Свободата във ФБ дава крила ;) което е похвално. Заедно със свободата да се правиш на какъвто си искаш, или какъвто искаш да бъдеш, абе понякога какъвто не си. Това е хубаво, с такъв мотив току виж настане чудо и някой наистина се е променил както му се иска и по - лесно. То и във форумите е така, но във ФБ повече минават разни номера, дето не минават във форумите. И обратното. З@@би. Колкото и да не ме интересува, няколко пъти се споменава как едни и същи колеги са с различни лица тук и там. Нямам идея, не ходя там нямам ФБ. Дано да е заради свободата във ФБ и там да са по - истински.

Потребителски аватар
ostap
Маниак
Регистриран: 10 07 2013, 18:06

Мнение от ostap » 30 04 2018, 23:27

Фейса е по скоро месинджър/чат в който разни хора публикуват некви неща, след ден-два, месец или година нищо не може да намериш, да препрочетеш или възобновиш дискусия. Повърхностна работа. Форума има смисъл като място за обмяна на знания и опит, неща натрупвани с години и достъпни за търсещите и интересуващите се. :ugeek:
Изображение

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Мнение от kokokoz » 30 04 2018, 23:32

ostap написа:Фейса е по скоро месинджър/чат в който разни хора публикуват некви неща, след ден-два, месец или година нищо не може да намериш, да препрочетеш или възобновиш дискусия. Повърхностна работа. Форума има смисъл като място за обмяна на знания и опит, неща натрупвани с години и достъпни за търсещите и интересуващите се. :ugeek:
::up:: ::up::

Потребителски аватар
Spitfir3
Маниак

Мнение от Spitfir3 » 30 04 2018, 23:43

ostap написа:Фейса е по скоро месинджър/чат в който разни хора публикуват некви неща, след ден-два, месец или година нищо не може да намериш, да препрочетеш или възобновиш дискусия. Повърхностна работа. Форума има смисъл като място за обмяна на знания и опит, неща натрупвани с години и достъпни за търсещите и интересуващите се. :ugeek:
Благодаря, не бих могъл да го кажа по-добре!
Всъщност, и двете платформи си имат своите предимства и недостатъци, своите врагове и фенове, но не бива да отричаме нито една от двете, те просто взаимно се допълват. Времената се менят, нравите също. Но, както след появата на кварцовите часовници, механичните такива продължават да съществуват и да се развиват, така и strelki.info, и форумите по принцип, не трябва да бъдат отписвани, а напротив! ::drinks::
Последна промяна от Spitfir3 на 01 05 2018, 01:28, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 01 05 2018, 01:23

:thumbup: Да много добре.

Трябва да опитам и аз, но какво да правя, след една госпожа пред мен на един страховит рок концерт... Дето през цялото време снимаше и споделяше, и не разбрах какво видя от концерта, просто не мога да събера сили... :(

Някъде мернах, че ФБ е като алкохола, но не вреди много ::up::. Ставаш по - открит, почваш да говориш глупости, ставаш зависим и харесваш и лайкваш всичко де що видиш :).

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 01 05 2018, 09:48

Е да се правим, че не съществува феисбук ли :) Лично за мен форума е далеч по-интересното нещо, но феисбук позволява много лесна и несъществена комуникация. Хората предпочитат различни неща, не е нужно да са еднакви. Групата далеч не може да се сравнява със форума. Феисбук може би пречи на форуми в които няма качествено съдържание и дискусии. При нас не е точно така :)
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 01 05 2018, 11:01

Да, по темата ФБ си е съвсем друго и различно, не може да се сравнява с такъв форум. Какво да ги бъркаме и сравняваме.

И аз не съм против, готино си е това величествено общуване без граници. И е сила, ако е за нещо свястно. Който както иска, и мойта дружка от концерта да си снима, вместо да гледа, щом иска.

Мен ми е за децата и попромененото им детство, според мен. Това дето не познават времето на часовник със стрелки е най малкото :)). Пък може и да е за добро, де да знам. Един ден по случайност ::angel:: се озовах в градския транспорт в един автобус и пред мене имаше куп тийнейджъри, явно се връщаха от училище. Ей, нищо не разбрах от това, което си говореха един през друг. Вероятно не те, а аз нещо не съм в в ред, и това го разбирам... :(

Отговори

Върни се в “За strelki.info - Българският форум за часовници”