Да има ли феисбук група за търговия?

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници

Да има ли феисбук група за търговия?

Мнениеот monopola » 11 05 2018, 10:20

Този въпрос ме мъчи от доста време. Злокобно много ме дразни търговията във феисбук. Това е социална мрежа да еба, а не продавалник, ама в крайна сметка е възможно да се продава и съответно хората си го ползват.
Категорично не искам във феисбук групата да има търговия и затова си мисля евентуално това да стане в нова група, само за търговия. Така хем няма да пречи на хората в основната група, хем който иска да продава ще може да го прави и през феисбук. Хич не ми се занимава с две групи, ама като, че е най-правилно.

Какво мислите? Да се пусне ли търговия в основната група, да направя ли втора за търговия? Тегаво е щото уж във форума мисля как обявите да не са водещи, пък да ги пуснем през феисбук, не знам и аз....
Дайте акъл ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Re: Да има ли феисбук група за търговия?

Мнениеот cthulhu » 11 05 2018, 10:45

В основната група си е добре без търговия. Хората ,който пускат обяви във форума и тези който се интересуват от горепосочените обяви са си във форума.
За мен е излишно да се пуска група специално за продажби ,първо ще се превърне в продавалник ,второ вече има подобна група.
Най-вероятният сценарий е да се навъдят разни като вачо чукачо и подобните му нахакани разбирачи ,което ще доведе до неприятни ситуации.

Sent from my Redmi Note 5A using Tapatalk
Аватар
cthulhu
Маниак

Мнениеот Spitfir3 » 11 05 2018, 11:00

Аз съм против втора ФБ група, много ще се разпилее вниманието на потребителите по този начин(за всичко си трябва време), пък и неминуемо ще ни налазят OLX търговците, та за администриране там ще бъде ад. За търговски цели форумът си е О.К., а и без това който иска да продава, му намира колая и в настоящата група :). Колегите се изучиха и заобикалят правилото за търговия, гледам, че се осъществяват немалко сделки и по полу-легални начини, в което аз не намирам нищо лошо, даже се възползвах веднъж. ::drinks::
Форумът е бил и ще бъде ядрото на всяка такава група, но с допълнителни придатъци няма да допринесем с нищо за развитието му в правилната посока. От една страна ще вкараме в платформата възможност да се гледат нови мнения, без това да включва търговския раздел, а от друга, ще създадем чисто комерсиална ФБ група ...?! Не ми се връзва нещо, пък и конфликт на интереси ще има между ФБ групата и търговския раздел на форума, което ще е в ущърб на втория, като се вземе предвид лекотата с която се работи във ФБ.
monopola написа:Този въпрос ме мъчи от доста време. Злокобно много ме дразни търговията във феисбук. Това е социална мрежа да еба, а не продавалник, ама в крайна сметка е възможно да се продава и съответно хората си го ползват.
Категорично не искам във феисбук групата да има търговия и затова си мисля евентуално това да стане в нова група, само за търговия. Така хем няма да пречи на хората в основната група, хем който иска да продава ще може да го прави и през феисбук. Хич не ми се занимава с две групи, ама като, че е най-правилно.

Какво мислите? Да се пусне ли търговия в основната група, да направя ли втора за търговия? Тегаво е щото уж във форума мисля как обявите да не са водещи, пък да ги пуснем през феисбук, не знам и аз....
Дайте акъл ::drinks::
Vulnerant omnes, ultima necat !
Аватар
Spitfir3
Маниак

Мнениеот NoMoreRules » 11 05 2018, 11:03

Според мен ще е доста полезно да има такава група във фейса.
По тегаво ще ти е да поддържаш две групи , но доста повече хора ще могат да продават по бързо часовниците си.
А ако има вариант да стане както е маркет плейса във фейса ще е най-добре според мен.
Виждат се само снимките и като кликнеш върху нея отваря описанието и информацията.
NoMoreRules
Активен

Мнениеот RuKo » 11 05 2018, 11:09

Няма ли вариант да се добави модул към форума само за търговия, така ще е най-удобно
Аватар
RuKo
Почитател

Мнениеот Barking Dog » 11 05 2018, 11:49

Аз също смятам, че втора ФБ група само за търговия не е необходима (с уточнението, че не съм търговец). Търговския раздел във форума ми дава някаква сигурност, заради правилата и зорките очи на колегите. От друга страна има доста членове на групата, които не знаят за съществуването на форума (моето лично усещане е такова) и идеалния вариант би бил, ако можем да ги пивлечем към форума. Смятам че, това ще даде тласък в развитието на форума и ще се допълва от ФБ групата.
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот monopola » 11 05 2018, 12:02

Е принципно това е идеята да има други канали - да водят към форума. Но пък във феисбук си върви търговията, всякакви знаини и незнаини герои си правят групи. Демек това съществува, въпроса е как форума да спечели от този факт.

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот popayo » 11 05 2018, 12:17

Форумът няма да спечели никак, или точно толкова колкото от ФБ групата му.

Последните дни във ФБ се появиха снимки на форумния часовник, десетки въпроси- от къде, колко струва, и аз искам.
Никой ФБ потребител не си е мръднал пръста да прочете за цитирания часовник тук, а информацията за него е от преди 3 годнини. Както бях писал, свърши ми тефтера да записвам потребители регистрирани тук, след като са се присъединили във ФБ групата.
Не мисля, че втора група само за продажби е наложителна, най-малкото ще има нужда от време което да се отделя и за нея от страна на monopola.
popayo
Маниак

Мнениеот monopola » 11 05 2018, 13:16

Проблема на самата феисбук група е, че в нея не се говори за форума. Това е мой проблем, тъй като не очаквам от потребителите да насочват хора към форума, би следвало да е моя задача. Скоро това ще се промени, като просто ще има всекидневни постове през феисбук страницата, които да минават и през феисбук групата и една част от тях да водят към хората. Реално във феисбук групата аз не участвам и не публикувам инфо от форума.

Мисля, че въпроса е по-глобален и е свързан с това, че форума като форум е по-особена платформа:
1. изисква малко повече техническа грамотност от феисбук
2. платформата не е толкова лесна за ползване колкото феисбук
3. форума е за по-задълбали фенове, докато има много хора, които не са чак толкова болни като нас, но все пак харесват часовници

Затова и се опитвам стратегически да наместя нещата, че да има за всеки по нещо. Истинските потребители на форума няма как да отидат само във феисбук, просто същинското инфо и фенщина е тук. Но пък и не чак толкова заинтересуваните не може да ги вкараш във форума, сложно им е, не искат да четат толкова и т.н. Да го кажем така - има хора, които обичат да четат и хора, които обичат да гледат снимки :)

Както казах - скоро ще има едно сериозно надграждане на идеята и общността стрелки.инфо :) Сигурен съм, че ще ви допадне ::drinks::

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот Spitfir3 » 11 05 2018, 13:45

monopola написа:...
Както казах - скоро ще има едно сериозно надграждане на идеята и общността стрелки.инфо :) Сигурен съм, че ще ви допадне ::drinks::

Започвам да ставам нетърпелив :)
Няма ли да е по-добре да отложим дебата за втората ФБ група за след промените във форума и засилената му реклама във ФБ? Възможно е това в голяма степен да повлияе положително на нещата като цяло.

Изпратено с помощта на Tapatalk
Vulnerant omnes, ultima necat !
Аватар
Spitfir3
Маниак

Мнениеот marind » 11 05 2018, 13:51

monopola написа:Е принципно това е идеята да има други канали - да водят към форума. Но пък във феисбук си върви търговията, всякакви знаини и незнаини герои си правят групи. Демек това съществува, въпроса е как форума да спечели от този факт.

Както съм казвал и друг път - Природата празни места не търпи :) Насе, ако не си ти, ще го направи друг. Търговията е неразделна част от форума. Дори и много от ревютата са направени с цел последваща продажба :)
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот Kuonyy » 11 05 2018, 15:39

Аз не мисля, че е нужно да има група за търговия. Ще вметна само нещо. Фейсбук си прави каквото реши с постовете, мненията, коментарите и т.н. Подреждат се по всевъзможен начин и е много трудно да откриеш нещо публикувано преди 1 ден, защото преди него излизат такива пуснати преди 10 дни. Случвало ми се е току-що постнато мнение да е след такива, на които пише "7 дейс агоу" без да са активни.
Моите очаквания за такава група е, че ще се напълни с реплики, инвикти и незнайни марки. По-скоро няма нужда обременяване с още една група, в която дори не може ред да се въведе. Или поне не както тук.
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот marind » 11 05 2018, 18:08

Kuonyy написа:Фейсбук си прави каквото реши с постовете, мненията, коментарите и т.н. Подреждат се по всевъзможен начин и е много трудно да откриеш нещо публикувано преди 1 ден, защото преди него излизат такива пуснати преди 10 дни. Случвало ми се е току-що постнато мнение да е след такива, на които пише "7 дейс агоу" без да са активни.

Във Фейса може да откриеш всичко чрез ключова дума. Пробвай да го направиш във Форума - мисията невъзможна! :)
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот Kuonyy » 11 05 2018, 23:30

marind написа:Във Фейса може да откриеш всичко чрез ключова дума. Пробвай да го направиш във Форума - мисията невъзможна! :)

Да, търсачката тук е под всякаква критика.
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот Seikosha » 12 05 2018, 07:07

Според мен една търговия във ФБ ще е в ущърб на форумната и ако там е по-лесно и практично, много от форумните обяви ще се насочат към ФБ и ще се получи нелоялна конкуренция и ако смятаме форума и ФБ групата донякъде като едно цяло,ще се получи преливане от единият джоб в другият и ще пострадат такива хора като мен например ,които не са малко и които не обичат и не ползват социалните мрежи. Разбира се, ако е икономически изгодно, нещата се гледат от друг ъгъл,макар ,че принципът на скачените съдове остава. Освен ,ако може технически да има опция ,да може да се пускат едни и същи обяви и на двете места,но дали е възможно, не ми е ясно.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот vebaev » 12 05 2018, 19:15

Аз малко офтопик, ама коя е ФБ групата на форума?
------
セイコー
ORIENT Bambino Gen. 2 Ver. 2
SEIKO 5 SNZG11
SEIKO SKX781 "Orange Monster"
Аватар
vebaev
Активен

Мнениеот marind » 12 05 2018, 21:09

vebaev написа:Аз малко офтопик, ама коя е ФБ групата на форума?

https://www.facebook.com/groups/www.str ... oup_header
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот pepi01 » 14 05 2018, 17:40

Определено съм “за” да има фейсбук група на форума, която да бъде само с търговска насоченост.

Причините за това са много, но основните са, че не съществува качествена и добре модерирана група с много потребители, където да няма спам, да няма реплики, да няма фалшиви профили и всеки да може да купи, или продаде часовник спокойно.
"Dictionaries are like watches, the worst is better than none and the best cannot be expected to go quite true." Samuel Johnson
Аватар
pepi01
Напредващ

Назад към За strelki.info - Българският форум за часовници