Какво искате да видите във форума?

Новини, предложения и проблеми около Strelki.info - Българският форум за часовници
Потребителски аватар
pm03
Маниак
Регистриран: 26 06 2015, 12:40

Re: Какво искате да видите във форума?

Мнение от pm03 » 11 07 2018, 15:14

Да бе верно!
През тупанталка не се види!!!
::crap:: ::crap:: ::crap::
:(( :(( :(( :((

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 11 07 2018, 15:16

Е сега трябва ли тапаталк, форума е респонсив вече и на мобилни телефони трябва всичко автоматично да се оразмерява до точния размер на екрана?
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 11 07 2018, 15:31

На мен на айфоня не ми излиза "последно мнение" по разделите, няма я тази колона.

Потребителски аватар
pm03
Маниак

Мнение от pm03 » 11 07 2018, 15:35

Тапаталака е в пъти по удобен!
Ако може да се подкара, много хора ще сме благодарни

monopola
МОДЕРАТОР

Мнение от monopola » 11 07 2018, 15:37

Ясно :) Аз понеже не ползвам и не знам какви са му предимствата :)
Да оправим всичко по ъпдеита, че има бая неща за наместване и ще видя и за тапаталк ::drinks:: ::drinks::

Made in Bulgaria
Напредващ
Регистриран: 09 04 2018, 17:34

Мнение от Made in Bulgaria » 11 07 2018, 15:51

Toва пък "виж новите мнения" един път не съм го ползвал. Влизам във форума, гледам в дясно дата и час на последните мнения и си ги отварям в нови прозорци. Идеално си ми е.

Потребителски аватар
Defoto
Маниак
Регистриран: 19 09 2017, 07:25

Мнение от Defoto » 11 07 2018, 16:19

А пише ли някъде ,кое колко пъти е видяно, че не намирам ?
След като миналото вече не съществува,а бъдещето все още не съществува.Тогава какво е настоящето, като граница между две несъществуващи неща?!

Donko1100
Почитател
Регистриран: 28 11 2016, 20:40

Мнение от Donko1100 » 11 07 2018, 17:43

Няма виж активните теми (аз лично винаги започвам от там като влезна) и броя мнения на потребителите. Надявам се да се появят!

Потребителски аватар
diksanal
Маниак
Регистриран: 03 09 2012, 21:32

Мнение от diksanal » 12 07 2018, 18:25

На телефона влизам през хрома браузъра,и след влизане в настройки,и отмятане на Настолен сайт,всичко ми се оразмери в екрана както трябва.И вертикално дори и хоризонтално.
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.

Потребителски аватар
SHARKY
Маниак
Регистриран: 29 01 2012, 20:09

Мнение от SHARKY » 12 07 2018, 20:10

Аз пък, пак не видях часовник, показващ актуално време. Толкова години го предъвкваме този момент. Все пак сме часовникарски форум, а без точно време?!?

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 12 07 2018, 23:01

diksanal написа:
12 07 2018, 18:25
На телефона влизам през хрома браузъра,и след влизане в настройки,и отмятане на Настолен сайт,всичко ми се оразмери в екрана както трябва.И вертикално дори и хоризонтално.
За това ли не става през сафарито на айфона? Дето написах горе, че не излизат "последни мнения" по темите? Преди си беше ок. Трябва да си сложа и друг браузър?

Donko1100
Почитател
Регистриран: 28 11 2016, 20:40

Мнение от Donko1100 » 12 07 2018, 23:34

diksanal написа:
12 07 2018, 18:25
Би ли споделил кои или къде са тези настройки!
Аз влизам през хром и само през телефона и не ги намирам.
Благодаря ти предварително!

Потребителски аватар
diksanal
Маниак
Регистриран: 03 09 2012, 21:32

Мнение от diksanal » 13 07 2018, 16:12

От падащото меню,горе в дясно.
Но другите сайтове после ги "мачка".Наско трябва да го дооправи явно.

Изображение
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.

trustnoone
Напредващ
Регистриран: 02 02 2014, 21:00

Мнение от trustnoone » 13 07 2018, 17:23

За протокола - текстът, скрит в офтопик, не може да се прочете през новата "мобилна" версия.

monopola
МОДЕРАТОР

Мнение от monopola » 14 07 2018, 09:14

Искам съвет и мнения за следното - обявите на всичко различно от часовници.

Смятам да разкарам подфорума свободни търгове и да остане само търгове от един лев. Също смятам да махна правилата за продажба без цена, тоест задължително да трябва да има цена. Просто не виждам особен смисъл от тези неща и питам за други мнения, аз по скоро клоня към това да ги разкарам.

Също се чудя дали да не оставя ъповете позволени само за обявите за часовници. Просто ъпове на обяви с каишки, части, кутии и т.н. ми изглежда, че по-скоро дразнят отколкото да имат смисъл. За да се продаде една каишка според мен трябва заглавието на темата да я описва, че да излиза при търсенията, а не да има мега много ъпове на тема с примерно заглавие "каишка за часовник". Ако не са позволени ъпове на такива теми си мисля, че лека полека продавачите ще почнат да си пишат добре заглавията на темите и да има по-голям успех при продажбите.

Като заработи бутона за нови мнения без търговски цянтър това доста ще улесни хората, които не искат да виждат обяви и може и да няма нужда от мерки, ама все пак дайте и вие мнения ::drinks::

Потребителски аватар
miroman
Маниак
Регистриран: 15 06 2010, 23:06

Мнение от miroman » 14 07 2018, 09:35

Предлагам обява, по която няма никакво мнение последните 6 месеца, да се "закрива служебно". Вероятността часовникът да е все още в продажба сигурно клони към нула. А ако е, продавачът може да си я пусне отново.
Ако пък я ъпне, задължително трябва да има намаление на цената, например с 5 или 10%.
Така и безкрайните ъпове ще изчезнат автоматично...
(и двете предложения са реализизрани в watch.ru)

Поздрави, Миро.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.

monopola
МОДЕРАТОР

Мнение от monopola » 14 07 2018, 09:48

Ами това с намалението на цената при ъпове го пробвахме преди години. Лично според мен не е правилно по няколко причини:
1. Ъпа е начин да напомниш за това, което продаваш. Далеч не във всички случай то не се е продало заради високата цена, просто има специфични часовници, предмети и т.н.
2. Супер сложно правило за разбиране от потребителите и за следене от модераторите.
3. Изменя смисъла на обявата от обява към търг с падаща цена, а просто са различни неща.
4. В крайна сметка продавача може да си намаля цената с всеки следващ ъп по негово си желание, не малко хора правят така.

А за неактивните обяви си прав, просто не съм го мислил толкова защото то като няма ъпове по тях дали ще са останали на опашката в търговския раздел или ще са преместени в архива не е голяма разликата. ::drinks::

Потребителски аватар
pm03
Маниак

Мнение от pm03 » 14 07 2018, 10:48

monopola написа:
14 07 2018, 09:14
Искам съвет и мнения за следното - обявите на всичко различно от часовници.

Смятам да разкарам подфорума свободни търгове и да остане само търгове от един лев. Също смятам да махна правилата за продажба без цена, тоест задължително да трябва да има цена. Просто не виждам особен смисъл от тези неща и питам за други мнения, аз по скоро клоня към това да ги разкарам.

Също се чудя дали да не оставя ъповете позволени само за обявите за часовници. Просто ъпове на обяви с каишки, части, кутии и т.н. ми изглежда, че по-скоро дразнят отколкото да имат смисъл. За да се продаде една каишка според мен трябва заглавието на темата да я описва, че да излиза при търсенията, а не да има мега много ъпове на тема с примерно заглавие "каишка за часовник". Ако не са позволени ъпове на такива теми си мисля, че лека полека продавачите ще почнат да си пишат добре заглавията на темите и да има по-голям успех при продажбите.

Като заработи бутона за нови мнения без търговски цянтър това доста ще улесни хората, които не искат да виждат обяви и може и да няма нужда от мерки, ама все пак дайте и вие мнения ::drinks::
С тези две идеи съм абсолютно съгласен!

Потребителски аватар
Orack
Маниак
Регистриран: 13 01 2016, 17:13

Мнение от Orack » 14 07 2018, 10:56

trustnoone написа:
13 07 2018, 17:23
За протокола - текстът, скрит в офтопик, не може да се прочете през новата "мобилна" версия.
И през десктоп (РС) не се отваря.

Потребителски аватар
miroman
Маниак
Регистриран: 15 06 2010, 23:06

Мнение от miroman » 14 07 2018, 11:49

monopola написа:
14 07 2018, 09:48
Ами това с намалението на цената при ъпове го пробвахме преди години. Лично според мен не е правилно по няколко причини:
1. Ъпа е начин да напомниш за това, което продаваш. Далеч не във всички случай то не се е продало заради високата цена, просто има специфични часовници, предмети и т.н.
2. Супер сложно правило за разбиране от потребителите и за следене от модераторите.
3. Изменя смисъла на обявата от обява към търг с падаща цена, а просто са различни неща.
4. В крайна сметка продавача може да си намаля цената с всеки следващ ъп по негово си желание, не малко хора правят така.

А за неактивните обяви си прав, просто не съм го мислил толкова защото то като няма ъпове по тях дали ще са останали на опашката в търговския раздел или ще са преместени в архива не е голяма разликата. ::drinks::
За да не стане недоразумение, аз говорех само за безплатните обяви. В платените - щом си плаща, ще си ъпва.

1. Има си търсачка. Ако си озаглавиш правилно обявата, търсачката ще ти я намери. Няма нужда да "напомняш", на кого напомняш, на постоянните потребители, които са ти видяли обявата вече етнайсе пъти? Ъп показва, че си си написал некадърно обявата, и не разчиташ на търсачката, а просто разчиташ, че изкарвайки я на първа страница, обявата ще бъде видяна от някой, който: 1. не я е видял досега; 2. мързи го да потърси и гледа само първа страница; 3. търси точно този часовник на тази цена. Вероятност - отново клони към нула. Интересно ми е колко часовника са се продали след петия ъп (без намаляне на цената), т.е. по твоята логика "за напомняне".
2. В правилата на търговския раздел се записва "Повдигайки темата (т.нар. "ъп") Продавачът се съгласява цената на предлагания от него часовник да бъде намалена с 5% от текущата. Това е в сила, дори новата цена изрично да не е написана, и неспазването му може да бъде рапортувано на администратор/модератор". Може да е в червено ;) . Няма нужда модераторите да следят обявите, евентуалния купувач ще го направи - вижда два ъпа, значи цената е 10% надолу. Изявява желание да купи на намалената цена. Ако продавачът не е съгласен, рапортува се, и модераторският екип му прави забележка. Сигурен съм, че много бързо всички ще го разберат и спазват.
3. Дори и така да е, нали целта е да се продаде, а как ще наречеш формата, няма особено значение.

Поздрави.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.

Отговори

Върни се в “За strelki.info - Българският форум за часовници”